1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Aydınlatma

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. golden

golden

Akvaryumda Aydınlatma

Ah be Mesut kardeş...

Cenabı hak bizleri,alemi,tüm canlıları yarattığını,bunların ihtiyaçlarını ve yine o ihtiyaçları nasıl önümüze sürdüğünüde bizlere anlatırken ayetin sonlarında hep BİZ dedi.
    Yerin göğün sahibi biz diye hitap edip Tevazu buyururken....

Ben...birşey söylerken de hep aklıma gelir bu. bende Biz derim.

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Akvaryumda Aydınlatma

Cevap o kadar derin geldiki ilk etapta o derinlikten çıkarması zor geldiği için sanırım terslediniz..
    Sorun yok ben kötü niyetle sormamaştım zaten suruyu cevap için teşekkürler.. saygılar :heyo:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumda Aydınlatma

Cem Bey selam,

Bizler hobiye katkı sağlayacak veya bizden faydalanacak veya veya bize bir şeyler öğretecek herkese açığız.

Ancak...balık mokozasındaki renk yansıması bu konuda niye yok diye sorup aynı mesajın altına ' nasıl olsa ...şampiyon olur ' ibaresini ekleyen...İlan altına ' nasılsın .... görüşmeyeli ' yazan bir arkadaşımızın daha fazla bilgi talebeni ciddiye alabilecek veya mesaj egolarını tatmin edebilecek bir platform değiliz. Bu tür mesajların bulunacağı konularda balık mukoza rengini aramamız imkansızlaşır. Belli ölçüde keyif alarak mesaj yazabiliyoruz ama tartışma yaratacak veya uzun uzun futbol muhabbeti açacak mesajlara zemin hazırlayamayız.

Yasin K. bunu beğendi.
  4. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Cevap: Akvaryumda Aydınlatma

Ben tüm arkadaşlara led aydınlatma öneriyorum. Hem tasarruflu hem flororasan aydınlatmadan çok daha net bir ışık veriyor. Ayrıca ısınma yapmaması ve uzun ömürlü oluşu cabası. Bilgi için söylüyorum 1 metre led aydınlatma yaklaşık 4 watt güç harcıyor. Ayrıca alıcaklar için 1 metre led aydınlatma için yaklaşık 400 mili amper 12 voltluk bir adaptör gerekiyor.

5. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    MERHABA arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım adım hakan size bir sorum olacak ben daha öncede ciclihd besliyordum yada ben öyle sanıyordum balıklarımın hepsi öldü şimdi yeniden başlamaya karar verdim sorum şu temin etmiş olduğum akvaryumumun üzerinde iki kapağında da floresan var kuzenim bana onların dahi iyi olduğunu beyan etti ama ben ise floresan yerine iki ayrı renk te mavi ve beyaz olmak üzere led kullanmak istiyorum. kuzenim bana onların çok yoğun ışık saçtığını balıkların rahatsız olacağını floresanla devam etmem gerektiğini söyledi sizcede led ışıklandırmalar zararlımıdır balıkları huzursuz edermi.. teşekkürler

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bitki dusunmuyorsanız led kullanabilirsiniz

7. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    üstadım bitki şöyle maksimum 5 kök ama dediğim gibi ledler ciclihd lerime zarar vermezse iyidir ozaman hem daha az elektrik harcarım yada sıfır bitki
    tek korkum ledlerin ddaha yoğun ışık vererek balıklarımı huzursuz etmeleri gerçi daha balıklarımı da almadımya :)

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Power led mi serit led mi düşünüyorsunuz?

9. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Şerit led bağlantılarını kendim yapacağım yada sizin tavsiyeniz varsa onuda yapabilirim.

Sayfayı Paylaş