1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

A-P Fit Yem - Tek Taş 2 Kuş

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık yemi diye yaptık ama mercanda olsun, uçsun şişsin derken yem mercan odaklı oluyor. Balıkları unutmayın da neye verirseniz verin. :)

YMR_AY ve Ontheway bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Temel Abi bu yemi 4-5 yil denemeden böyle gönül rahatligi ile paylasmazsi ben buna inanir bunu soylerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    İlginçtir bu yemi kullanıp yazdığım yorumu bulamadım önceki sayfalarda.Kim sildi ula benim mesajı. :D
    Neyse o yazdığım mesajın üzerinden de baya bir zaman geçti ve şuana kadarda değişen birşey yok.Öncelikle ben yemi ufak bir fincanda tanktan aldığım su ile karıştırıp kaşıkla tanka sallıyorum.Macun kıvamında olduğu için hemen dağılmıyor, balıklar alıştığı için kaşığa saldırıyor ve kopan uçuşan parçaları diğer kaşığa gelmeyen balıklar, suya dağılanlarda mercanlara gidiyor.Haftada 1-2 sefer kullanıyorum ve balıklar olsun mercanlar olsun güzel tepkiler veriyorlar.Tanka getirdiği bir yükte benim tankımda yok.Gerçi özellikle fosfatı hususi uğraşmama rağmen arttıramadım.
    Mercanlar hemen açıyor tepki veriyorlar yeme ama özellikle çift balıkları aşırı etkilediğini görüyorum.Yemi yiyen soytarılar hemen temizliğe gidiyorlar.Yemin içinde kesinlikle balıkların hormonlarını etkileyen ve üremeye teşvik eden birşey var.Aslında Temel abinin üretimdeki en büyük başarısı da bana göre bulup geliştirdiği bu yem.Bildiğim kadarıyla bu yemi kullanmaya başladıktan sonra yumurtlamayan çifti kalmadı.

Pennywise, TencoMelih, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yemim iyidir akıllı olun.:)

Düzenleme: 24 Mayıs 2015
  5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Demek yemdenmiş, ben de bu yavru snailler nası oldu da oldu diyordum :D :D

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yem konusuna ilgili yerde yanıt vermek gerekirse aslında 'Ben Yaptım Oldu' mantığının iyi bir örneği diyebilirim. Bu düşüncede ısrar etmemin bir meyvesi diyebiliriz. Her geçen gün elimdeki gözlem şansını da kullanarak geliştirmeye devam ettim. Geçen sorduğun videoda ilgini çeken yemdeki kırmızılığın nedeni yeni ilavesi. Fazla mütevazilik görgüsüzlük olduğu için açık yazacağım. Dünyada aklınıza gelebilecek hangi marka olursa olsun mevcut yemin yanına yanaşması söz konusu bile değildir. 1 haftada renk, canlılık gözünüzden kaçamayacak kadar bariz olur, mercanlara girmeyeceğim...mütevazi olup görgüsüzlük yapacağım.

ap fit balik yemi.jpg

ka2n, King Elvis, TencoMelih ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  7. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Kurulum tamamlandığın da alınacaklar listesinde yazılı bu ürün...:)

Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen Hakkı abi listenin hatta en başına yaz...;)

zipkinteam bunu beğendi.
  9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ooo tarçında koymuşuz yemin içine. :D :D

Montimahir bunu beğendi.
  10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Sen yaparsında almazmıyız Temel başkan

11. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Fishiagra.

LostRua bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mahir yazınca Ovaprim nedir diye baktım. Balık hormonuymuş sahiden, yumurtlamayı tetikliyormuş. Mahir yakaladın ipin ucunu al hemen hadi. :) Yazdım ama tekrar yazayım, yem içinde doğal olmayan hiçbir madde ve hormon türevleri yoktur.

TencoMelih, Montimahir, corax ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    İşte ben de bunlardan hiç anlamıyorum.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sen bunlardan anlamıyorsan o zaman icraata bakacaksın Levent. :) Tropheus türünün forumlarından baya talep oldu. Bugün de bir paket hazırladım yolluyorum ve rica ettim öncesi sonrası görsel videolu sonuçları portal'da yayınlayın dedim. Burada da sergileyecekler. Yeni sürüm son hali.

Ap balik renk yemi.jpg

Düzenleme: 11 Haziran 2015
    TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  15. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    ispanyada bu tarz bir yemi chelmon yiyordu. chelmonla deneyen oldu mu?
    eğer yerse çoğu kişinin chelmon kabusu biter

TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  16. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Deneyeceğim aklımda en kısa süre içinde

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Oooo yemde güncelleme var demek, yeni versiyon 10.06.02 den bizde isteriz. :)

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşil balığının o turuncusuna bakamazsınız ailece gözleriniz kamaşır, baştan uyarayım Hakan.:)

Gmsy ve veysel bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Tablet halinde değilde ''Flake'' yem gibi, -yani pul yem şeklinde- haline getirip kullanan oldu mu acaba? Ben tablet şeklinde yapıp balıkların yemesi için cama yapıştırmak istemiyorum, sebebi elimi suya sokmak istemiyorum. Yem su ile lapa kıvamına getirildikten sonra küçük bir plastik torba içine konulup üzerinden silindirle( mesela şişe gibi) geçilse ve sonra dondurucuda katılaştırarak verilse suya atıldığı zaman çok çabuk dağılır mı? Pul yem formunda olup suya atıldığı zaman ortalama 40-60 saniye süreyle formu bozulmuyorsa benim denemek isteyeceğim bir yem bu.

Temel abi bu tip bir yöntem denedin mi? Konuyu baştan sona okudum ve bu yemi her halükarda alıp kullanmak istiyorum.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Pul yem önerisini Hakan'da yapmıştı ama o şekli vermek benim şartlarımda çok zor. Fakat söz ettiğin yöntem gayet basit yapılabilir ama mercanlara besin gitmesi artısını ortadan kaldırırsın, balık odaklı olur.

Ben denedim elbette farklı şekillerde, senin dediğin gibi yapmadım biraz farklı yaptım.

Islatıp hamur kıvamımına getirip düz tepsiye ince tabaka olacak şekilde yaydım. Sonra maket bıçağı ile istediğim boyutta çizikler attım, uzunlamasına enlemesine karışik şekilde. Ardından dolaba koymadım dışarıda bıraktım kurudu ve parçaları verdim.

Ancak cama yapıştırma işlemi çok kolay ve balıklar çok rahat yiyor gerek duymadım. Suya o kadarlık el girse ne olur, çok titizsek bilemiyorum.

Düzenleme: 12 Haziran 2015
    Montimahir ve mekatronik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş