1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İthalat

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Furkan Akgüner tarafından 13 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Furkan Akgüner

Furkan Akgüner

İsim:
    Furkan Akgüner
    Arkadaşlar merhaba,

Şimdi size bahsedeceklerim konusunda lütfen bana ön yargılı davranmayınız. Ben bu işi hem ticari amaç, hem hobi olarak hem de hizmet amaçlı yapmak istiyorum. İstanbul Bakırköyde bu konuyla alakasız bir dükkanım var, üst kat tamamen boş ve ben bu işe yoğunlaşmak istiyorum. Tayland, Kamboçya, filipinler gibi ülkelerde birçok bağlantım mevcut. Öncelikle bu piyasanın çok derin olduğunun farkındayım, canlıların ne kadar narin ve bakılmasının zor olduğunun farkındayım. Zaten bu işe girmeden önce 3 ay kadar bu konuyla ilgili kendimi yetiştireceğim. İstediğim tam olarak şu, uzak doğudan balık getirmek. İstediğim kadar balığı yavru, büyük, pahalı, cins farketmeksizin getirtebilirim. Şuan Arge çalışmasının ilk aşamalarındayım (müşteri tavsiyeleri). Her türlü tavsiyeye açığım. Allfish Thailand firmasının tatlı su fiyat listesi elimde, tuzlu su listesi de en kısa zamanda elime geçecek. Sizce hangi tür balığa yoğunlaşmalıyım ? Nelere ihtiyaç var ? Hangi türler daha karlı ve tercih ediliyor ? Tesisimi kurup işlerimi oturtabilirsem üretim aşamasına da geçmek istiyorum fakat o çok sonraki bir evre. Bana lütfen tür tavsiyelerinde bulunun. Yavru alıp büyütmek mi ? Yetişkin alıp hemen elden çıkartmak mı ? Aklınıza ne geliyorsa söyleyin. Lütfen örselemeden :)

Teşekkürler.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bence ilk önce bolca forum sayfalarını okumalısınız.
    Tuzlu su tatlı suya benzemez hatta hiç alakası yoktur.
    Sadece kar amacı güdüyorsanız emin olun canlı getirip satmak ile bu işten en iyi şartlarda dahi aman aman paralar kazanamazsınız.
    O yüzden bence ilk önce okumaktan ve araştırmaktan başlayın.Getirmek satmak kolay olan kısmı, asıl mevzu mutfak kısmı.Bakalım o zamanda içinizdeki bu istek aynen devam edecek mi?

burak ozu ve burakerdogan bunu beğendi.
  3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Bu işte para canlı veya mercan alıp satmak değil.Dolar kurundaki oynaklıklar, ithalat yapılan firmaların üç kağıtları vs vs derken gerçekten çok sıkıntılı bir sektör. Para kazanmak için paralı müşteriler bulup onlara kurulum ve bakım yapmak bence en iyisi. Siz hobide yeni olduğunuz için bu işte çok zor.

İsterseniz dükkanınızda önce küçük bir alan oluşturun. Burda malzeme ve balık satın.Canlı ve malzemeleri toptancılardan alın. 1 yıl bu şekilde piyasanın nabzını ölçün.Daha sonra bağlantılarınız ile işi geliştirirsiniz.

Bence en büyük iş ege veya akdenizde küçük bir soft mercan çiftliği kurmak.Böyle bir projenin hem para kazandıracağını hemde tutacağını düşünüyorum.Yazları deniz suyu zaten sıcak , kış aylarında ise güneş enerjisi ile su çok rahat 27 derecede tutulabilir.Su değişimi zaten denizden:D

İşe girmeden önce ciddi anlamda araştırmanızı ve mümkünse bu işi bilen köklü bir hobiciden destek almanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş