1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Reef Akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde cenk levent tarafından 24 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sadece akvaryum için üst taç yaptırmanıza gerek yok, ölçü olarak gayet güzel.

2. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Bir de bu ilanı gördüm.Benim istediğim ölçülerde bir akvaryum.950 TL diyor.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bakıyorum ama bu tip link paylaşımlarını özelden yapalım teşekkürler.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Fiyat olarak gerçekten uygun, işçilik için yakın fotolar eklemiş buradan görünen güzel. Kararı siz yakından bakıp vereceksiniz, herşey dahil olması güzel. Birde tavsiyem sipariş tamamlandığında paranın hepsini ödemeyin mümkünse üçte bir olsun, tank bittiğinde iyice inceleyip tamamını ödersiniz. SOnra zamanında teslim yapılmıyor genelde geç teslim vs olur, ufak ayrıntılar önemli.

5. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Dün gittim konuştum yerinde gördüm.Kafama da yattı düzgün insanlar.Malzeme de kaliteli.Akvaryumu kendi üretiyor ve malzeme satışı da yapıyor.Aynısından kurulmuş akvaryumlar da vardı.
    120x60xh50 extra clear akvaryum ve mobilyası : 1000 TL
    Bubble Magus BM 150 PS : 700 TL
    2x120 w powerled coral aydınlatma : 1.000 TL
    Kafa motoru 6000 h/s : 150 TL
    Dalga motoru : 2 x Jebao wp 40 : 400 TL
    Canlı kaya : 300 TL
    Aragonite kum 40 kg : 200 TL
    red sea coral pro tuz 23 Kg : 200 TL
    Su tamamlama ünitesi ekipmanları : 150 Tl
    Karantina tankı filitrasyon sistemi : 200 TL
    Sump vs. kurulum çalıştırma dahil
    4.300 TL

4.000 TL 'ye anlaştık.

Akvaryum üreticisi olduğu için diğer ekipmanları dışarıdan temin ediyor. İstediğini değiştirebiliriz diyor. Ama genel olarak bunlar sana yeter dedi. Ne dersiniz.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Fiyatlar için bir elden olsun dediğiniz için yorum yapmayacağım ps aquabee motor kullanıyor diğer motorlara göre daha verimli ama muadili veya üst modeli olan konik psler tercih arasında olabiliyorsa daha verimli olur.

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Cenk bey sakıncası yoksa tankı nereden baktınız? Mobilyanın içinde taşıyıcı sehpa varmıydı? Birde kesin karar vermeden önce özellikle armatürün resimlerini çekip paylaşırmısınız.

8. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Akvaryum portalı'nın faydası görülmeye başladı.Yağmur bey bu satıcıyı tanıyormuş uyarıları ile bazı şeyleri değiştireceğim.
    PS'yi tavsiyelere uyarak REEF OCTOPUS XP 2000sss almaya karar verdim.Sanırım 1100-1200 TL aralığında. İthalatçı 1-2 gün içinde stoklarında olacağını söyledi.
    Dalga motorlarını da Tunze serisi istiyorum.Bunun için hangi modelini tavsiye edersiniz.
    En önemlisi aydınlatma burada en yüksek fiyatı o tutuyor.Yağmur bey daha önce kullanmış mercekler lenssiz ve yetersiz gelmiş.Aydınlatma konusunda önerileriniz çok makbule geçer.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.Bizde öğrenmeye başladık artık yavaş yavaş ))

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Curve serisi Ps ler için geçerli.Dalga motorunu Tunze olarak sorun demiştim.Armatürü arkadaşlar T5 destekli önerecektir muhtemelen.(Led kullanıcısı olduğum için bu konuda hiç bilgim yok) Su tamamlama ünitesi çok yüksek fiyatlı.Bizlere Halil Kocan arkadaşımız çok cüzzi fiyata yapmıştı.Konuyu portalda aratın.Listenizde yer alana karantina tankın ve filtrasyon sistemini biraz açıklarmısınız.Son olarakta Yağmur bey olarak değilde hanım olarak yazarsanız kendimi yerden yere atmaktan vazgeçeceğim:D

inifnity, veysel, MESUT_KERİM ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Kusura bakmayın Yağmur Hanım )) Teşekkürler önerilerinize tekrar.

YMR_AY bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yağmur Hanım Cenk Bey de haklı aslında. Yağmur Unisex isim, bu hobi de genellikle erkeklerin tercih ettiği bir hobi olduğundan karıştırmış olabilir. Hele ki sizin gibi bilgili bayan hobicileri görmek neredeyse imkansız. Bu portal da o konuda şanslı.

MESUT_KERİM ve YMR_AY bunu beğendi.
  12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Levent bey hakkımda yazdıklarınız ilaç gibi geldi :D hemen havalara girdim.

MESUT_KERİM ve Pennywise bunu beğendi.
  13. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Kafa Motoru 6000 lt demişsiniz ama marka ne? Bazı motorlar ucuz ama enerji tüketimi çok fazla. Bunada dikkat edin derim.

Akvaryumu bir kişiden ekipmanı başkasından alabilirsiniz.

Alparslan ve YMR_AY bunu beğendi.
  14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Cenk bey herşeyi oradan alıp tek muhatap görmek ve kurulumuda onlar yapsın istyor İbrahim bey.Biz yönlendirelimki listesindeki ekipmanı şu şu olsun diye dirBenim kurulumumdan sonra hiç bir şeye sahip çıkmadılar çünkü.

8020_r31s bunu beğendi.
  15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Cenk bey elinizin altında internet var düşündüğünüz malzemeleri oradanda alabilirsiniz. Veya sponsorlarımıza danışabilirsiniz.

YMR_AY bunu beğendi.
  16. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Reef Octopus ithalatçısı ile görüşmüş arkadaş yazdığına göre. Eğer reef Octopus varsa diğer ekipmanları vardır diye düşündüm. Garanti durumuda ithalatçı ile ilgili olduğu için sorun yaşarsa daha çabuk çözüm bulur diye düşündüm. Hemde daha uygun olabilir fiyatlar.

Buraya marka, model yazmadan bence bişey almayın.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İbrahim bey Cenk bey fiyat için benim tanklarımı yaptırdığım yerle görüşmüş.Onlar şu ölçüdeki tanka şu ekipmanı kullanıyoruz demişlerdir muhtemelen.Ben bazı sıkıntılar yaşadığım için arkadaşı siz şu marka şunlardan isteyin dedim.Muhtemelen oda benim vaktiyle yaptığım hatayı yapıp her şeyi onlara bırakacaktı.Armatür olarak verdikleri yetersiz örneğin.Ben tekrardan başka yerden almak zorunda kaldım.Dolap içine destekleyici kasaya gerek yok diyorlar.

8020_r31s ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Anladım Yağmur hanım.

Bence Ps ve kafa motorunu Reef Octopus alın. Kafa motoru olarak water blaster çok sessiz ve sağlam. PS olarakta bence iyi.

Dalga motoru tunze iyidir ama daha uygun ve özellikli olsun isterseniz jebaonun wp 40 yerine rw15 modelini alın.2 motor cycle modunda iyi oluyor.

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne hepiniz dalga geçer gibi beğenip duruyorsunuz :D Beni palabıyık Yağmur olarak düşünmek pek hoşunuza gitti galibatemo3temo3

motie ve Alparslan bunu beğendi.
  20. Burakaz

Burakaz

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Azmanoğlu
    Refraktometreyi Usa menşeili açık arttırma sitelerinden kargo dahil 15-20 dolar arası bir rakama getirtebilirsin kalitesi Türkiye deki olanlarla aynı boşuna çok para verme

Sayfayı Paylaş