1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Toplanın Bakalım ! Nasıl Protein Skimmer Yapıyoruz ?

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Olcay çamaşır makinası motorunu ps'de suyun dışında kullanamazmıyız ? :heyo:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sen şu Ps'yi bağlada önce ortalık şenlensin Teoman abi. :heyo: Sonra motor üretimine devam ederiz. Angeller bakalım rahat edecekmi bizim toplanın da.

aha:

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abi şuanki kullandığımız motorları su dışında kullanamayız ama birde bu motorların pervaneli olanları var.Kendini fanı ile soğutuyor. O motorlar su dışında kullanılır.Zira kafa motoru olarak aylarca kullandımda. Ama ps için nasıl dönüştürülür kurcalamak lazım. .8. Elimde iki tane var bu motorlardan. Ne dersin sencede olurmu su dışında ps motoru ? saat:gif

Bu arada dün Güzelyalı sahilinden bir damacana su alıp geldim ve bizim yakışıklıyı leğende çalıştırdım. Tabi biraz tezcanlıyımdır bilirsiniz ilk on dakika çalıştırdıktan sonra hemen videoyu çektim. :) Birde getirdiğim suyun bir kısmını leğene dökeyim derken dışarı döktüm ve su azalınca çeşmeden su ilave ettim.Bukadar az tuz yoğunluğuna rağmen genede süper topladı. :helalolsun: Şimdi ise ps yi tekrar çalıştırdım. Bu sefer birkaç saat çalışsın tekrar video çekeceğim.

Buyrun bizim yakışıklı. :basardim: :helalolsun: em34: naz:

[IZLESENE]1825009[/IZLESENE]

İzlesene.com : Video - portal ps

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Best Model Of Ps 2010 em34: Ellerinize emeğinize sağlık.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Olcay, leğende o yoğunlukta ancak o kadar olur. Ben motorun köpük üretmesine dikkat ettim açıkcası baya iyi. Üzerinde bir işlem yaptın mı bizim haricimizde ? Üstelik yarısından çoğu su dışarda.

O ps bir akvaryum altında mükemmel bir performans sergiler.

Video için teşekkürler. sağol.gif

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Abi ps de bir işlem yapmadım herşey ilk yaptığımız gibi ancak ayar vanasını senin ps de yaptığımız gibi vidalı yapacağım. Hassas ayar bu şekilde zor oluyor.Onun haricinde herşey süper. super:gif

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ellerine sağlık, Olcay, leğene iki tanede istavrit atsaydınya. kıvır:gif

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Olcay hocam eline sağlık.İşyerindeyim şuanda videoları izleyemiyorum eminim performansı çok iyi olacak.

Temel abi bizim bubble blasterlara gerek kalmayacak galiba olcay hocamın sayesinde :)

9. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hocam bu pril mi vernel mi? çılgın:

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Ben bu akşam tekrar atinin yerine bizim ps yi kullanıcam ,kule sistemini vede elyafı komple kaldırdım dolayısıile yer açıldı vede su sıçratma sorunu kalmadı .Hadi bi başlık açın Toplanın bakalım nasıl toplanıyoruz diye valla özleştik . :heyo:

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Teoman abi yeni videoyu senden bekliyoruz artık.

12. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Olcay bey psnin bu kadar çok köpük üretmesinin nedeni nedir ? Ben atman 103 kafa motorlu weipro sa 2011 kullanıyorum ama sizdeki psnin köpüğünün onda biri yok.Siz kullandığınız motora bir işlemmi yaptınızda bu kadar performanslı çalışıyor.

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Mustafa bey,evet kafa motorunu kendimiz yaptık. Daha doğrusu Temel hocamız yaptı. :ay:

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aynı motordan Mesut kardeşimde de bulunuyor. Performansını görsel olarak kendisinden rica edin derim. Şaşırabilirsiniz göreceklerinize.

Motora zaten güveniyorduk hatta yapım aşamasını video olarak hazırlamış sabit başlık yapmıştım. Fakat modifiye ile uğraşmak istemeyenlerin belki biraz daha fazla vererek hazır bir ps motoru alabileceğinin altını çizmiştik.

Bizler alternatifsiz olmadığımızı her seferinde belirtiyoruz, bu platformlar çözümsüzlük ve sadece maddiyatla ekipman bulunmasına dayalı yerler değil çözüm üretme yerleri olmalıdır. Bu çalışma ve bu motor bu düşüncenin ürünüdür ve gururla sunulmuştur.

15. KralMurat

KralMurat

İsim:
    Tayfun Murat İpek

Haftalardır pc servisteydi nete giremiyordum, bayağı bi yazılmış çizilmiş konu üzerinde :) benim yakışıklı toplamıyor çünkü akvaryumda canlı yok, hala canlı eklemedim, ekledikten sonra bakıcaz nasıl olmuş. Şimdi dönüp şu kaçırdığım yorumları falan okuyayım :)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sanırım aktif olarak şu ana kadar Teoman abi ve ben ps'yi akvaryum altına bağladık ve kullanıyoruz. Açıkcası 900 litrenin altına koydum ve gram endişem yok. Tabi fazla da söze göre yok. Video aşağıdadır.

Bu güzel ve uzun toplu çalışmada tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. :toplanti:

[IZLESENE]1959833[/IZLESENE]

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Emeğine, düşüncene sağlık Temel. Reçel makinesi mübarek.:emt: :emt: :emt:
    Abi bağlı olan psk 2500 motormu?

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet Murat psk motor var altında bu videoda. Ben de modifiye ettiğimiz motorlardan kalmadı malesef.

murer bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    45 sayfa yazışarak ortaya çıkarmışız protein skimmeri, geceleri geç saatlere kadar uğraştık hiç birine üzelmedim hatta memnun kalınmasından mutlu oldum ama Protein Skimmeri alıp ortadan kaybolan bir, iki arkadaşın pleksi gövdesi çatlasın inşallah. Kendilerini buradan kınıyor, kendileri gibi evlatlar yetiştirmemelerini temenni ediyorum.

ziya yelci ve murer bunu beğendi.
  20. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Amin Amin....

Sayfayı Paylaş