1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sumpa iniş borusu su sesi ve foşurtu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde dboong tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. dboong

dboong

İsim:
    Düzenlenmedi.
    Arkadaşlar sorunum tankın iniş borusunda dış dirsekten suyu uzun boruya indirirkenki su sesi aslında suyu tankın içindeki dirsek çekerkende bir foşurtu çıkıyor ama ben o dirseğin içine biraz daha küçük bir ç.makinalarında kullanılar borudan kesip koydum emişi biraz azalttı ama foşurtuyu kesti fakat dış dirsekten uzun boruya inerken olan su sesisi nasıl kesicem bir arkadaş en üstteki dış dirseğe 2-3 mm çapında bir delik aç dedi acaba bu uygulama doğrumudur.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Delik hava yapmaması için önerilmiş sanırım. Bunun faydası olmayabilir senin sorununa. Aşağıdaki işlemi dener sonucu yazarmısın ?

3. dboong

dboong

İsim:
    Düzenlenmedi.

Abi o kısama küçük bir boru yerleştirdim oradan suyu alırken bir vakum ve foşurtu vardı onu kestim fakat dış dirsekten aşşağıya inen uzun boruda ses var onu kesemiyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Anladım durumu, ben ona kendimce çözümü iki biobali birbirine ekleyip yani yanyana sıkıştırıp uygun yerden boru içene sıkıştırmak süretiyle koymuştum ses kalmamıştı. Tıkanma filan yapar gibi düşünmene gerek yok sağı solu fazlasıyla açık. O genişliği tıkayacak atık olmaz akvaryumda. Unutmadan akvaryum içindeki su iniş ağzında bir süzgeç var mı ? küçük balık kuleye düşmesin ordan sonra.

5. dboong

dboong

İsim:
    Düzenlenmedi.

dediğin yöntemi akşama bir denicem abi süzgeç henüz yapmadım fakat anemon olduğundan ve henüz yer sabitlemediği için tül yavruluk kaplı etrafı inşallah anemon sabit biryer edinirse ki sanırım pek sabit durmaya niyeti de yok bir süzgeç yapıcam ama bu seferde gider süzgeçin önünü kapatırsa ozaman yanarım. tül yavruluk kaplı olunca nekadar tutunursa tutunsu aşşağıdan yukarıdan sağdan soldan emiş yapıyor ama yavrulukta kötü bi görüntü sağlıyor

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok haklısın anemonu kolla bu ara. Tül koyman iyi ama su seviyesini yükseltmiştir akvaryumun. Anemon riskli bir aşamada bu açıdan evde yokken akıntı motorunuda kapat bence. ;)

7. dboong

dboong

İsim:
    Düzenlenmedi.

Tül su seviyesine pek etki yapmadı fakat akıntı motorunu açık bırakmak zorunda kalıyorum çünkü su yüzeyi çok yağlanıyor eşim sağolsun gözetim altında tutuyor anemonu...

Sayfayı Paylaş