1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midyem tırmanıyor :(

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde highfingokhan tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. highfingokhan

highfingokhan

Sevgili arkadaşlar,
    Midyem diğer midyelerin aksine kuma gömülüp kumda dolaşmıyor cama tırmanıp tutunuyor. Uİmarım başka değişik bir davranışı çıkmaz yakın tarihte. Vaka bildirimi yapayım dedim.
    Gökhan Altıntaş
    Selamlar.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

:F :D :F :D Kendini salyangoz sanan bir midye galiba :F Çok enteresan ya ilk kez görüyorum :) Hocam ben ufak çaplı bir firar olayı seziyorum tankınızda saat:gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç gerçekten. Hayırlısı diyelim ve gelişmeleri bekleyelim. burda:gif

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Benden akvaryum firar ediceğine inanıyorum benim bildiğim midyeler tırmanmaz sorun ne aceba huh: Akvaryunuzun üstünü kapaılı tutarsanız iyi olur. Belkide balık vuruyor olabilir o yüzden'de tırmanmış olabilir. .8.

5. taygun

taygun Guest

Üretim hatası var Volkan. :D Terapiye almak lazım kabuklu arkadaşı. haha:

Cama nasıl tutunuyor anlamadım. Çok enteresan.

6. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Konu eski ama yeni gördüğüm için mesaj yazma ihtiyacı duydum
    Gökhan bey midyeniz nadir türlerden biri ben bi ara baya aramışda bulamamıştım bunlar bilirsiniz gemilerin falan altına yapışan türün tatlı su versiyonu, bildiğiniz midyeden daha küçük oluyor sanırım ayrıca taşa kayaya yada bitkilere tutunuyorlar kumu karıştırmadıkları için bitkili akvaryumlarda kök sökme problemide az oluyor eğer hala canlı ve firar etmediyse (ki mümkün değil) ve siz terapi etmek istemezseniz bana gönderin seve seve terapiye sokarım :)

7. KnnCan

KnnCan

yapışan midyeniz var hayırlı olsun :)

Sayfayı Paylaş