1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Melez Tropheuslar portalda

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hani hep sözü edilen melezlenme uyarısı vardır ya ( Birtek fotoğraf görülmemiş olan ) işte size bir melez balıklar, üretenler bile bin pişman olmuş. Satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu.

Hibrid Point ve Bulú Ikola Kaiser yavrusu ve diğerleri.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu nasıl bir trepheus abi ? Soba borusundan çıkıp ise bulaşmış gibi. huh:

3. stablizer

stablizer

Töğbe Yarabbi,çok çirkin olmuş yav! Ne gerek var böyle hareketlere diyecem ama Lepistesleri karıştırarak yada karıştırılmışlarını alarak bizde yapıyoruz aslında bunları.Neticede ikiside doğal seçim dışında bizim müdahalemizle gerçekleşiyor huh:

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Gerçekten melez balıklar kötü olabiliyor yada aynı aileden gelen çiftleşmeler değişik balık türleri oluyor gözü bi tarafta vs vs.

5. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz

Hakikaten çirkinmişler..Bence bırakın melezi birbiriyle çiftleşme ihtimali olan her balık tek tür beslenmeli..Ben ikolacıyım ne gerek var yanına başka tür koymaya müthiş görünüyorlar..Öyle rengarenk bir akvaryum isteyen bence her türün erkegini alip şov akvaryumu yapmalı..Yada lcd ekrana 3d akvaryum ekran koruyucusu koymalı ;)

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Evet bende şait oldum bir akvaryumcuda '' aqua pet center '' da görmüştüm.Yanlış hatırlamıyorsam tropheus ilangi ile tropheus bemba melezlemesiydi.Tropheus ilangi diğildi galiba ama öyle hatırlıyorum :) Resimlerini çekip eklicem :) ama tropheus bemba ile melezlenmişti kesin olarak. :)Resimleri eklicem en kısa zamanda.

Saygılar... saygılar:gif

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Eklerseniz seviniriz. Zaman zaman görülüyor esnafta gerçekten. Entresan olan melez ilk yavrularda birşey anlaşılamıyor ama onların yavrularında melezlik ortaya çıkıyor bildiğim kadarıyla.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Benim gördüklerim yaklaşık 5,5 6 cm civarı veya 4 ile 5 cm civarıda olabilir 3 4 gün sonra resimlerini çekicem Temel abi :)

Saygılar saygılar:gif

9. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler
    Cevap: Melez Tropheuslar portalda

Arkadaşlar bende black kriza kolonisi var. Benim amacım balckların renklerini sarı yoğunlukta yapmak bunun için kriza gold erkeğiyle çiftleşmesi problem yaratırmı sizce. Sonuçta goldlar blackların sarı ağırlıklı olanlarının üremesiyle meydana gelmiş. Sizce türünü bozarmı ?

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ersin Bey; bu işlemi yapmayı düşünen bir arkadaşım var Ankara'da henüz gerçekleştirmedi ancak bu iş çok vakit alacak bir iştir. Zira bu balıklar formları sarı ağırlıklı balıkların seleksiyonu ve sürekli bir birleri ile eşleştirilmeleri ile meydana getirilmekte.

Bu arada Temel abinin ilk olarak paylaştığı balıklara bir kaç örnek olarak isim vereyim. Bu türler Satış listelerinde O.B balık olarak geçiyor ve mutasyon sonucu bu hale geliyorlar.

Bemba Gold
    Golden Kalombo
    İkola OB.

Bu türlere örnek ve ciddi maliyetlerle sahip olabiliyorsunuz. Buradaki en büyük etken mutasyonun üremeye de etki etmiş olması. Kimi balıklarda bu mutasyon üremeye etki etmediği için balıklar o şaşalı damızlıklarıyla alakasız olabiliyor.

Yüzeysel tuttum biraz. Ancak ciddi araştırmaların yapıldığı bir konu bu mutasyon ve OB konusu.

Saygılar.

11. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler

Soba borusundan çıkmış ise bulaşmış. Bu nasıl bir yorumya ? Çok güldüm Allah ta seni güldürsün.

12. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler

Melez ama çok yakışıklı olmuş be :)

Erdo15 bunu beğendi.
  13. halitsirin

halitsirin

İsim:
    halit şirin
    merhaba arkadaşlar 2 ay önce kendi hatam yüzünden koloni bembalarımı kaybettim o üzüntü ve sinirle il dışına ikola almaya gittim ama gittiğim yerdeki balıkları beğenmedim gitmişken öneri üzerine kalombo yavrusu aldım (guya güvendiğim bir esnaf gerçi hala kararsızım bi kötülük yaptımı diye) eve dönüp bi araştırma yaptım balıkların büyümüş hali görsel olarak çok güzel ama bir kaç yerde mutant olduklarını okudum belki balıklar çok iyi bilmiyorum ama ben her şeyin doğal yada doğala en yakın olması tarafındayım .Şimdi bu konu hakkında değerli fikirlerinizi öğrenmek istiyorum hakkaten mutantmıdır üreme olurmu üremede cins bozulurmu vs balıkları alıp atma şansım olmadığına ve herhangi birine satmayacağıma göre her durumu öğreneyim ve hazırlıklı olayım istiyorum.Saygılarımla

14. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Benim tropheus un aynısı :)

Sayfayı Paylaş