1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fritz Zyme 460 Tuzlu Su Akvaryumu Bakteri Kültürü

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde muzaffer6292 tarafından 12 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Demek istenen o değil, hacime uygun balık türü veya sayısı elbette önemli ve uyulması gerekir ama belli bir takvim bakımında mercanları olumsuz etkiler mi diyorum?

2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Nutritenleri kontrol altında turabilirseniz etmez bence ama renklerde kararma yapar sps organik beslenmede floresan protein kaybına uğruyor bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bu arada merakdan dayanamayıp akvaryuma fritz atmıştım 48 saat oluyor su ozon kullanmışım gibi berrak hayret ettim duruma bu vesile ile akvaryumun boru tesisatınıda yeniliyorum hazır ps kapalıyken geri dönüşüde kapadım ve tam bir bakım çekiyorum bu arada akvaryuma bol yüzey hareketlenmesi verecek şekilde dalga motorlarını ayarladım şuanda hiçbir sorun yok

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kh a dikkat sisteme birde aktif karbon bağlayın.

5. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Evet fritz kullanımı tamamlandı
    Kullanım sırasında PS kapatıldı ancak suya haricen hava motoru ile oksijen verildi.
    3 gün boyunca hem fritz denenmiş oldu hemde akvaryumun boru tesisatı ve sumpimda değişiklikler yaptım.

Sonuçlara gelirsek
    Akvaryumda amino asit kullanımına bağlı kahverengi alglerde çok az bir azalma var.
    Mercanların hiçbiri olumsuz bir tepki göstermedi hepsi normalinde devam ediyor.
    Fritz kullanımı öncesindilter bag takarak nitratı 2 ye yükseltmiştim ps kapalı iken bol yemlemeye çorap kullanımına devam ettim ve sonuç bu sabahki ölçümlerde nitrat : o fosfat :0
    Yani işe yarıyor
    Su berraklığına katkısınıda görmek amacıyla uv ozon ve karbonu sistemden çıkartmıştım su oldukça berrak ama bir ozon kullanımındaki kadar değil.

Ps çalıştırılınca aşırı bir taşma eğilimi gösterdi bunu sudaki bakteri kolonisindeki patlamaya bağlamak mantıklı olur şuanda oldukça sulu topluyorki ben normaldede sulu toplattırırım zaten.

Dozaj olarak ilk kullanım için üzerinde yazan 5ml/ 100lt oranı kullanıldı.

Devamlı kullanmaya benim sistemimde ihtiyaç yok ama 100 tl civarı fiyatı düşünülünce ve bozulmazsa 2-3 sene rahat yetecek olması açısında benzer ürünlere göre karşılaştırma yapılamayacak kadar kaliteli ve fiyat / performans ürünü olduğunu düşünüyorum.

korkmaz33, Montimahir, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Onur ps taşıyor ve / veya toplamiyor. Ps 48 saat kadar kapatılmalı yazması sanıyorum bu yüzden. Ayrıca ürün açıldıktan bir süre sonra bozuluyor. Nitratı düşürdüğü gerçek. Ama sistemi buna göre oluşturmak çok doğru değil. Bence mudehale ürünü bu ürün

Onurs bunu beğendi.
  7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ps coşan bakteri popülasyonu çözzünen organikler nedeniyle sapıtıyor bende ps 72 saate yakın kapalı kaldı.
    Bozulma süresini fritze mail atıp öğreneyim bozulma süresi kısa ise değmez tabiki ama doğru söylüyorsunuz benimki gibi tanklarda ancak müdahale ürünü olur yüksek nitratlı fosfatlı tanklarda ise devamlı kullanılabilir diye düşünüyorum.

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ağzı kapalı karanlık ve serin bir yerde bulundurun bozulmaz.

9. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Ps'nin içerisindeki su seviyesini düşürerek toplama yaptırmasak,ama sisteme oksijen vermeye devam etse ne olur.?
    Dışarıdan hava vermeye uğraşmamış oluruz...

suret, Onurs ve veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olur. Toplama kabını çıkarmak yeterli gelir.

zipkinteam ve Onurs bunu beğendi.
  11. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Ürunu satan magazanin iletişim bilgileri aynimidir hala,ya da başka bir yerlerde satiyormu acaba?

12. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Tek satıcısı var.

13. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Levent Bey satıcının bilgilerini verebilirmisiniz?

yziyas bunu beğendi.
  14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    arkuranel@hotmail.com
    +90-532-2716026
    +90-312-212 01 59

15. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan