1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY CREE power led' li armatür yapımı.

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde MOVACIKLI tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Evet sevgili arkadaşlar deniz akvaryumumu kapattım kapatmasına ama bu işten de kopmuş değilim ve uzun uğraşlarım sonucu tamamen kendi emeklerimle yapmış olduğum LED armatürümü tanıtacağım.
    Sistem üzerinde 11 adet 3 w lık Cree XP-E cool White ve 5 adet mavi beş adet de Royal Blue Cree xp-e led var bunlarında hepsi 3 er vatlık ledler. Fakat ledlerin ömrü açısından 700ma de sürdüğüm için ledlerin tanbesini 2.5 w olarak hesapladım. Sistem USB destekli bilgisayar kontrollü oldu yani 7-24 ayarlanarak gün simülasyonu yapabilecek kapasiteye ulaştı şu an android tabled ler ve ceptelefonları üzerinden kontrolü üzerinde yoğun biçimde çalışmalarımı sürdürmekteyim ilerde ticari bir proje olarakta huzurlarınıza sunmayı düşünüyorum fakat öncelikler 4- 5 ay bunu kendi bitkilimde test etmek yaptık tan sonra.

İş te ilk resimler :

ve bir tane daha.

ışık okadar parlakki telefon sapıttı inanın bana

Bu sistemi yaparken bir çok arkadaşım Cree ledleri robot olmadan elde lehimleyemessin dedi fakat ben lehimlemeyi başardım insan azmedince herşeyi yapıyor.

Bu da akvaryuma yerleşmiş hali

Zgr1907, Dreamcatcher, SfenkS ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi eline sağlık süper olmuş o trex i uçurabiliyormusun abi süper alettir bi ara bendede vardı düşürdüm yeterli antramanı yapmadığım için acele ettim kırım yaşadım süper bi zevktir kurmakta uçurmakta :)

3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Melih teşekkür ederim ben normalde uçakciyim ama heves ettim topladım bir tane henüz alan turları yapıyorum ama bacakların tırtıl titriyor acayip bir adrenalin salgilatiyor bir gün kalpten gidersem sebebi trex 700 dür.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi ilk 1 metreye çıkana kadar neler yapıyor neler ondan sora stabilleşiyor imkanın varsa auto pilot al o aşamayı o aşsın geri kalan zevk çıkarması sana çok kuvvetli motordur 5kiloyu felan zorlanmadan kaldırır pallere çok dikkatli ol abi aman benim sandalyeyi ortan ikiye ayırmıştı kontrolüm dışına çıkınca

MOVACIKLI bunu beğendi.
  5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Tamam Melih cim bu söylediklerini mutlaka dikkate alacağım.

TencoMelih bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumdaki ışık çok güzel görünüyor Mustafa ellerine sağlık. Zamanla gelişip güzel bir armatür çıkacaktır ortaya.

MOVACIKLI ve TencoMelih bunu beğendi.
  7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu arada benim trex de os91 hs pompalı siyah kafa motor ve hatori Exhaust var . Gyro futaba gy701 servo lari sòylemeyim

TencoMelih bunu beğendi.
  8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Temel abi baya emek ve zaman harcadım ama iyi birşey çıktı sanırsam. Şimdi beyazlar Radeon daki gibi 5 wat a çıkarmayı düşünüyorum bakalım sonuç ne olacak.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Maşallah bende sonradan bir çok malzemesini uplate etmiştim makine en sonunda alan szabonun kullandığı makine gibi olmuştu 3d yapabiliyor ve fırıldak bişey oldu hee sonuca gelirsek 4 bin tl lik kırım yaşadı şu an depoda yatıştalar kendileri abi :D

Bunlar gibi uçuş yapabilir seviye bir heli ye dönüştü ama ben dönüşemedim kırım yaşadım çok sert bi düşüş yaşadım :)
    Tareq dünyanın en iyisi
    Alan buda çok iyi ama aqresiflik hoşuna gidiyorsa tareq daha iyidir
    Benim fikrim tabi

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok acemi yere bir çakamadı beceriksiz...:D:koptum:

MOVACIKLI ve TencoMelih bunu beğendi.
  11. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yalan mı ama, o kadar baktım bir türlü yere vurduramadı :D bana bıraksaydı daha ilk uçuşta yere fena çakardım...:koptum:

TencoMelih bunu beğendi.
  13. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Uçabilirsen tabi :)
    Öyle göründüğüne bakma çok zordur nekadar el becerin olsada mutlaka ders alman şart

Alparslan bunu beğendi.
  14. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Eee kendini Alan saboh zannedersen bir anda yerde bulursun. Hem zaten bu hareketler bana saçma geliyor ben hover yapmasını daha çok seviyorum.:D

TencoMelih bunu beğendi.
  15. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Yok abi ben normal uçuş yaparken düşürdüm :)

Alparslan bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi hayırlı olsun armatür ellerine sağlık. Akvaryumdaki ışığı da gayet süper olmuş. Bitkilerinde budama zamanımı gelmiş nedir.:D

MOVACIKLI bunu beğendi.
  17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Akvaryuma 50 neon lazım .

MOVACIKLI bunu beğendi.
  18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    cimlikaya,haklısın 56402, member: 7"]Akvaryuma 50 neon lazım .[/quote]
    Teoman abicim çok haklısın en az 50 yada 70 civarı almayi düşünüyorum. Kırmızı bununla yaklaşık 50 adet mevcut bir 20 adet mavi neon var ama belli olmuyor lar malesef.
    Hayirdir Veysel bitki lazimsa çekinme söyle eşe dosta dağita dağita bir hal oldum yinede bitiremedim. Haklisin budama zamani geldi.

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teoman abicim çok haklısın en az 50 yada 70 civarı almayi düşünüyorum. Kırmızı bununla yaklaşık 50 adet mevcut bir 20 adet mavi neon var ama belli olmuyor lar malesef.

Hayirdir Veysel bitki lazimsa çekinme söyle eşe dosta dağita dağita bir hal oldum yinede bitiremedim. Haklisin budama zamani geldi.[/quote]
    Abi bu yeşil su derdinden dolayı bitkilerimin yarısı çürüdü, şimdi düzene koydum. 11 w uv ekledim su komple yenilendi şimdi pırıl pırıl. Budama yaparsan üç beş bir şeyler ayır atma.:)

20. Oceanic

Oceanic

Mustafa Abi eline sağlık çok güzel olmuş. Mavi ledlerde bitkili tanklarda yosun problemlerinden bahsediliyor. Böyle bir sıkıntı yaşadın mı acaba?

MOVACIKLI bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş