1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deri Yaraları Japon Balığı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde someye tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. someye

someye

150 litrelik japon balığı akvaryumum var. Isıtıcı kullanmıyorum. Oda sıcaklığında şu anda. Son zamanlarda bazı balıklarımın dudağında vücutlarının bazı yerlerinde açık yaralar oluşmaya başladı. Neden oluyordu bunlar ve tedavileri nasıl olur?

2. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı
    sadece japon beslediğni düşünürsek yani bir yaralanma olmaması durumunda açık yara ise muhtemelen kaya gibi biryere çarpmıştır ayrı bir yerde tuz vermek ve dezenfektan iyi olur birde vitamin verebilirsin geçmiş olsun

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Havalar soğuk.Oda sıcaklığı suyu devamlı aynı ısıda tutmaya da yeterli gelir mi bilemem?Devamlı değişen ısı da pek iyi olmaz diye düşünüyorum.Harici kullanılan dezenfektan ve vitaminlerin de bir işe yaramayacağı kanaatindeyim.Suya kırılacak bir epargriseovit,yeme karıştırılıp da verilecek bir sarımsak daha faydalı olur inancındayım ancak daha sağlıklı bilgiler verebilmek için yaraları görmek daha iyi olur.Resim ekleyin derim.Açık yara dediğiniz belki de bir mantar dır???Yani tecrübeli arkadaşların görmesi daha net sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tekrar belirteyim ki harici kullanılan dezenfektanların hemen hemen hepsi birer safsata,çare olmayan merhemdir.Suya karıştırılan bu ilaçlar çoğunlukla balığa gerekli miktarda nüfus etmeden filtrede yok olup gider.Resim ekleyin dediğim gibi.Belki Tolga beyin de dediği gibi suyun içindeki kayalardandır.Bu durumda kayaları dahi değiştirmemiz yeterli olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    Hangi sıklıkla su degisimi yapıyorsunuz? Su değerlerinizden dolayı bir sıkıntı olma ihtimali çok fazla..

5. someye

someye

Altınbaşın kuyruk kısmında var diğerinin de dudağında var.Petshopa gittim anlattım ve bana resimdeki ilacı verdi.Bugünden itibaren kullanmaya başladım. IMG_0917.JPG IMG_0924.JPG IMG_0971.JPG IMG_0917.JPG IMG_0924.JPG

6. someye

someye

evet cevaplarınızı bekliyorum

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aldığınız ilac tan fayda görmediniz mi,benim balıklarda böyle bir hastalık görmedim tecrübesi olan varsa yardımcı olurlar...

8. someye

someye

Daha 2.gün oldu. Üzerinde 3 gün kullanılır yazıyor. 3 günden sonra yara kapanmazsa kullanmaya devam etmeli miyim acaba?

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öyle yazıyorsa beklemekte fayda var,tedavide iyileştirme görülmezse 3 günden sonrada bence vermemeli...:)

10. someye

someye

Şu an farklı akvaryumdalar ilacı kestikten sonra yara iyileşmese de ana tanka koymalı mıyım?

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Vala bu hastalığın ne olduğu anlaşılmadan eklemesen çok iyi olur...:)

12. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Umarım kullanmış olduğunuz katkıdan fayda görürsünüz???Ben fikrimi belirtip tavsiyemi yapmıştım.Yine bu tarz katkılardan bir fayda alamayacağınızı düşündüğümü de belirtmeden edemeyeceğim.İnşallah sorununuza çare olur.

13. someye

someye

Yorumlarınız için teşekkürler

14. Memoşli

Memoşli

İsim:
    Memoli
    Arkadaşlar merhaba ben akvaryumu mu temizlemek için dip çekimi yaparken Japon balığım zarar gördü derisi yırtıldı bunun için bir tedavi varmodır

Sayfayı Paylaş