1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Tuzu Sorunları

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Pennywise tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Eğer hobici iseniz bunun değerini daha iyi anlamış olmanız lazım DI

2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ki bu forumdaki herkes Özgürlük için çalışyor diğerleri gibi YALAMAlık için değil

3. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Ya bu ne sinir bu asabilik yavaş yavaş. 50 lt Pico dan sonra 300 lt . Bende firma sahibi yada birsey degilim. Buna emin olun. Benim bilgili kisilere ihtiyacım var . Birsey paylasmaya . İsmi arayin netten ben basit bir vatandaşım. Balık seven izlemeyi seven . Bu ne kudret ne sinir. Yikiktemo ve Fatih Barlas bey .

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Dostum ortada sinir falan yok ..

Sen şu an ukalalık yapıyorsun bir kere yazıştığın kişiler senden yaşça büyük hitap şeklin hoş değil

Konuşma ifade etme tarzın yanlış

KoKu demekle herşeyi bitiriyorsun bu iftira kelimesidir

Kim okusa ne düşünür

YMR_AY ve harfuzmani bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Koku var ya hani o koku, bize de bu gibi zamanlarda ortaya çıkanlar olduğunda kokuyor da ondan, sinir yapacak bir durum yok, biz asil olan yapımızı koruyor ve ona laf edenlerin karşında duruyoruz sadece. Bu forum süslü kelimelere bırakılmayacak kadar değerli çünkü.

zipkinteam bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben bir koku almadım, kokan nedir?
    Senelerdir gelmesini, getirilmesini ümid ettiğimiz bir ürünün getirilmesine sevinip yapılan paylaşımları koktu diye baltalamanın manası nedir?
    Bunu getiren forumun sponsorlarından biri ise bunu dile getirmenin kime ne zararı vardır?
    Kokan bir şey yok, herkes işine baksın.Bu forumun bir yapısı ( oldukça düzgün işleyen ) var ve gerekli noktalara jet hızıyla müdahale ederler.Üye olarak kurallara uygun olduğu sürece paylaşım yapabilirsiniz, buna kimse engel olmaz.

MESUT_KERİM, YMR_AY, Fatih BARLAS ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Benim ismim belli ben basit bir kullaniciyim. Paramda değerli . Yasi filan bilmiyorum. Bey olarak zaten hitap ediyorum. 17 yaşında olsun deneyimi olsun önünde saygı ile eğilirim. Tuzu karıştırma konusu da çıktı. Bende ilkokul bilgimi paylastim. Bu kadar basit . Forum eğer bilgi Kaynagi ise tabiki saygı ile karsilarim. Ben buradan çok şey öğrendim. Alp bey herhalde ve de veysel beyden .

8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Söylediğiniz paylaştılarınıza hiç kimsenin itirazı olacağını sanmam dostum

Anyon Katyon nedir bunu anlatmışsın doğrusu bu karıltırıştırılmamalı tuz

9. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Yahu tuzları karıştırsam nasıl olur diye sordum,ortalık karıştı...:)
    Tamam hiç karıştırmayayım,Tropic marin eski tuzumuz kaldığım yerden devam, tekrar getiren sponsora da teşekkürler...
    Selamlar...

Pennywise ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  10. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Ben sponsor olayım host benden domain benden olsun. Limitsiz bandwidth. Daha ne olsun. Neyse herkese iyi geceler.

11. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bir kere şu var tropik marine adı üstünde PRO.. Bu ne anlam ifade ediyor

7 kh 420 ca 1308 mg

Dozlama uygulanan tanklar için iyonik dengeyi korumak için...

Biraz düşünmek lazım bu tuzla tank kurulmaz. Kurulu tank idame ettirilir ister ca reaktörü olsun ister balling

Pennywise ve harfuzmani bunu beğendi.
  12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Küsme eğer hobici isen forumu daha çok oku üyeleri konuları takip et tavsiyemdir

zipkinteam bunu beğendi.
  13. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Iste bu bilgiler gelsin. Bende dozlama mevcut değil. Bu tuz bende ne sonuç cikarir

14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tankın 2 gün sonra 4 kh a düşer belki iş biter

15. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    35 yaşındayim. Kimse kusecek değilim. Tatlı tali konuşmak en güzeli

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Tuzu karıştırma konusunda benim görüşüm şöyle.
    Karıştırma nasıl yapılacak?
    Karıştırılıp eritilerek mi, yoksa biri eriyecek sonra diğeri eritilecek.
    Şayet ikinci şekilde yapılacak ve çökecek diyorsanız, o zaman kullandığımız her tuz markasını değiştirdiğimizde tankta elementleri çökertiyoruz demektir.
    Ben bu zamana kadar böyle birşeye sahit olmadım, karıştırmak yerine doğru tuzu bulmayı tercih ederim.Şuan kullandığım kent tuzdan gayet memnunum ama uzun zamandır adını hep duyduğum tm tuzu denemeden de edemeyeceğim.

YMR_AY, muradtekin, zipkinteam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Nasıl Hakan bak ne güzel seçenek var dimi

18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Mesela benim tankımın iyonik dengesş bozuldu c balance gücü sayesinde

Bu sabah

10 kh 550 ca mevcut canlılar keyifsiz tuzluluk balling yüzünden artmış.

Bak elimde iyonik dengesi tam bir tuz var artık niye korkayım bir su değişimi tamam

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kesinlikle
    Aslında tm tuzu denemek istememin en büyük sebebi de seninde yukarıda bahsettiğin iyonik denge hesabı.
    Her hobicinin kendi tank düzeni vardır ve kimi aşırı katkı kullanır, kimi hiç kullanmadan su değişimi ile idare eder.Katkı kullanan kesim için tm nin değerleri çok önemli çünkü, hazırlayacağı su değerleri tanktaki ile aynı.Yüksek değerli tuzlar tank dengesinde oynama yapar ve katkı miktarı değiştirilerek tekrar ayarlanır.Tamda burada kullandığın pro kelimesi çok önemli, bizim gibi katkı kullanan hobiciler, her ne kadar hobi olsada profesyonel anlamda bu işi yapıyoruz ve yeni kullanacağımız tuzun mevcut değerleri bozmamasını istiyoruz.
    Daha öncede yazmıştım, tuzdan mucizeler beklemenin anlamı yok.Benim tuzdan istediğim kovanın üzerinde yazan değerleri stabil şekilde her kovada vermesidir.Üzerinde yazan değeri yüksek veya alçak bir şekilde sağlıyor ise yeterlidir.Haa bu değer benim tankıma en yakın değer olursa ben o tuzu tercih ederim.

YMR_AY, YIKIKTEMO, Pennywise ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :) Bununla ancak Akvaryum Portalı isminin 'I' kısmında adınız geçer, ancak ve ancak emek verenler buraya sahip olabilir. Bir adam söz vermiş bir kere, forum hobicilerin olacak ve kimsenin makamı, parası, gücü, adı sanı bunu değiştirmeye yetmeyecek. Deliye para nedir Fatih Bey, üşürse yakar ısınır, acıkırsa yemeye çalışır. Emek var ya emek, bir yeri sevenler, bir yeri anlayan, bir yere güvenenler ordusu var ya Fatih bey, işte budur asıl değerli olan, biz bizim uğurmumcu kahvesinde bile buluşur akvaryum konuşuruz, hostunuz, dostunuz, tostunuz ile siz bizden bir çay için de içiniz ısınsın.:)

Fatih dostum, bu kişiyi ve benzerlerini iyi anla, bunlar maaş alan elemenlar değil bunlar gönül dostları, adamı tanıyan, insana değer veren, gerçekleri gören senden benden akıllı insanlar. Birkaç karalama burayı bozmaz, bütünleştirir, bizler bunun için yıllarca çalıştık, yani bir yeri yıkmak için tabanı ele geçirmek gerekir ama taban tabanı tanıyorsa sizin host sadece bir tost.

MESUT_KERİM, YMR_AY, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş