1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dıy Üretimhane İşlevsel

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde sconat tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    DIY ÜRETİMHANE (İŞLEVSEL)

Cem bey,dediğiniz gibi olurdu,fakat bu şekilde üretim kabları birbirinden gerektiğinde bağımzıs hale getirilebilir.yandan balıkları görmenin görmemenin farkını zaten bende hissetmedim,sorun olmuyor.

2. muratpalio16

muratpalio16

DIY ÜRETİMHANE (İŞLEVSEL)

Süpersin harika olmuş sağlıklı bakımlar diliyorum.

3. omuryavuz

omuryavuz

Çok güzel ah annem kızmasada bizde yapsak sump akvaryumum 60 litre civarı olmasına rağmen saatte 600 litre olan iç filtrem güzel bir temizlik sağlamıyor devamlı çalışınca bile. Hele bi 20 dk fln elektrik kesilsin yada 30 dakika 1 saat motor 4 günde anca temizliyor biriken pisliği ne yapacam bilmiyorum. Bu kaplardan bulursam bende sump yapmayı düşnüyorum bu tür bir kaptan. kıvır:gif

Çok güzel olmuş emeğine sağlık Ozan abiciğim. Bu arada balıklarına ve sistemine kocaman bir nazar boncuğuda benden naz:

Ah bizim de annemiz kızmasa da biz de daha fazla DIY yapabilsek :horon:

4. taygun

taygun Guest

Dıy Üretimhane İşlevsel

Merhaba Ömür,

Bu yazdıkların bana çok enteresan geldi. 60 litre akvaryumun suyunu saatte 10 kere çeviriyorsun ve hala akvaryumun suyu temiz olmuyor mu? Bu işte bir tuhaflık var. Çünkü suyun temiz olması gerekir bu kadar dönüşe. Üstelik bu su devri de çok çok fazla. 60 litreyi saatte 4 ya da 5 kez çevirmek yeterli. 10 kez suyun çevrilmesi akımın çok fazla olmasına sebep olur. Bu akıntıda balıkların da ufaksa muhakkak sıkıntı olur balıklarda kısaca hastalık gibi.

Şöyle de düşünebiliriz. Bu kadar su akımı kumu havalandırıyorsa su hep bulanık olur. Hiç bir zaman durulmadığı için de filtre işlevini yapmıyor zannedersin.

Yanlış işler yapmanı önlemek için konuyu tartışmak lazım bence. Sen de bize filtreleme sistemini anlatırsan iyi olur.

Hoşçakal

5. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Dıy Üretimhane İşlevsel

Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık..Yapım aşamsını keşke video alsaydınız yapmak isteyenler için ii
    olabilirdi

6. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Cevap: Dıy Üretimhane İşlevsel

Ozan hocam gayet başarılı. Hocam o 2.resimdeki kedi ne öyle :D

7. HayrettinKonya

HayrettinKonya

İsim:
    HAYRETTİN GÜLMEZ

siteye yeni üşe oldum, forumda vakit buldukça geziniyorum, her başlığı açtığımda birbirinden ilginç şeylerle karşılaşıyorum, ben de böyle küçük bir üretimhane yapacağım

8. ozcan55

ozcan55

İsim:
    ÖZCAN ERCAN

Yapmak istedim ama kutular pahalı geldi.

9. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Çok iyi tebrikler :)

Sayfayı Paylaş