1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Coral Banded Shrimp ve Peppermint Shrimp

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde helim61 tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. helim61

helim61

İsim:
    Aykut Akyıldız
    Arkaşlar merhaba,

Benim akvaryumda büyük 20 küçük onlarca aiptasia var ve bunları yok etmek için Peppermint siparişi verdim ve bu cumartesi akvaryuma eklemeyi düşünüyorum fakat bende birde Coral Banded Shrimp var onunla uyumlu yaşarlarmı çok merak ediyorum ve akvaryumdaki canlıları yazıyorum uyum sorunu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

1 Adet Fire Fish Goby
    1 Adet Yellow tail damsel
    2 Adet Blue Damsel
    1 Adet Yellow Tang
    2 adet Percula Clown
    2 Adet Tomato Clown
    1 Adet Royal Dottyback
    Button Polyp
    Green Starpolyp

Birde Anatank 345 LT ve önereceğiniz canlılar varsa çok sevinirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Coral Banded Shrimp ve Peppermint Shrimp

Akvaryum mercan olarak zayif gorunuyor. Leather coral turleri akvaryumun bu acigini kapatabilir. Shrimp konusunda sorun olacagini sanmiyorum' ayri alanlara cekileceklerdir. Karakterler degisken elbette ama sorun olacagini sanmam.

helim61 bunu beğendi.
  3. helim61

helim61

İsim:
    Aykut Akyıldız

Akvaryuma mercan eklemeden kontrol etmem gereken akvaryum değerleri nelerdir yada direk ekleme yapsam sıkıntı olurmu mercan için?

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Akvaryumunuzda zaten canlılar mevcut. Demekki sistem oturmuş yada oturmak üzere. Şu aşamada basit mercanlar ekleyebilirsiniz. Polip, zoa, leather vs.

5. helim61

helim61

İsim:
    Aykut Akyıldız

Değerlerde sıkıntı yok canlılar gayet sağlıklı mercan için kalsiyum yada magnesium değerleri çok önemlimi yada ne seviyede olmalı.

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Şu an için kalsiyum, magnezyum tüketimin çok azdır. Bakımı kolay, ihtiyacı az olan mercanlar eklersen, yapacağın su değişimleri ile bir süre daha sorunsuz devam edebilirsin. Su değişimlerinde kullanacağın tuzun içinde yeterli elementler mevcuttur. Mercan yükün arttıkça dışardan takviyeye ihtiyacın olur.

helim61 bunu beğendi.
  7. helim61

helim61

İsim:
    Aykut Akyıldız

Anladım bu hafta şu aiptasiaları bir yok edeyim inşallah sırada mercan takviyesi var.:horon:

Sayfayı Paylaş