1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bende Marine geçiyorum.

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde akinkaptan tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sendeki mercanlar sanirim sekilli ve bazilari kirmizi olan olmus mercanlar. Dekora ilave olabilirler. Tatli suda beklemeleri yeterli. Deniz akvaryumlari ilk yillarda bu olmus mercanlarla kurulurdu. Tabi olumsuz yani var o da bir sure sonra uzerleri alg kaplaniyor ve guzellikleri kalmiyor. Tabi coraline alg kaplarsalar dekora uyarlar. Degerlendirmenin diger yolu ise bir cuvala koyup sallayip sallayip duvara vurarak un ufak edip kum yapmak. Fena fikir degil . :D

Cep mesaj...

2. görkemtemel

görkemtemel

Kurulumunuz hayırlı olsun :cicek:

Ses sorunu bendede vardı ,kuleye elyaf koyunca gidiyo:) Eğer iniş borusu ses yapıyorsa ben böyle bir çözüm buldum ,ses % 70 kesildi...Buarada psnizin tuzlu su toplayışını düşünemiyorum :cicek:

3. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Elyaf koyuyorum sorunu çözdüm ama boruyu elyaf a sıfır dayarsam gidiyor. bende yayılarak su aşagıya insan istiyordum. sorun olurmu borunun direk elyaf a temas etmesi.

4. görkemtemel

görkemtemel

Sorun olurmu bilmiyorum ama ben o seside aynı şekilde kestim, su yayılarak ve parcalanarak iniyo ve ses yok danso:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende Marine geçiyorum.

Bu konuda aslında küçük bir ayrıntı var. Boru ağzı eğer elyafa yaslanırsa elyafın o bölümünü kısa süre sonra aşınıp elyafın amacını kaldıracaktır. Zaten kuledeki koca elyafın sadece ortası iş görüyor ve gerisi amaç dışı kalıyor. Burada en mantıklı olan elyaf yüzeyine mümkün olduğunca suyu dağıtmaktır. aliye:gif

6. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Kısmet olursa bu akşam suyu dolduruyorum. Fotograflıya bildigim kadarıyla çeker yarın eklerim.

7. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Dün akşam sucunun yüzünden dolduramadım. Abilerim AQUA MACRO 200 P Sizce nasıl alsam işimi görürmü.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uygun fiyatli ps ariyorsan bence iyi. Kaliteli daha guclu ps'ler elbette var ama fiyatina gore mocro 200 iyidir.

Cep mesaj...

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bende Marine geçiyorum.

Bence Queen ps ile devam edin ileride değiştirirsiniz ,boşu boşuna para vermeyin :heyo:

10. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Abilerim sornum şu. sumpdan dönüşte tank a kabarcık geliyor. ve atman 107 de vuuuuu diyebir ugultu var. ve su seviyedi resimde okla gösterdigim yerde ise köpürme oluyor fakat iki haznenin birleştigi yerde yani dar olan yerde olursa köpürmüyor normalmi ? resimdeki köpük degil resim temsili.

11. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Herkezden özür dileyerek mesajıma başlamak istiyorum. Tankımın kurulum aşamasının fotolarını ekliyecektim bir aksilik oldu ve fotograf makinesi suya düştü o yüzden kurulum aşamasını çekemedim. Makine servisten geldi ve kurulumdan 3 hafta sonraki fotograflarını ekliyorum. Kurulum aşamasında bana yardımı olan tüm ustalarıma teşekkür ederim. özellikle temel ve orhan abi teşekkürler.

Yorumlarızı bekliyorum.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende Marine geçiyorum.

Ellerine sağlık. Eksikler var elbette ama sistem olarak mücadele verilerek ortaya çıkarılmış bir akvaryum oldu gerçekten. Herşey yolunda görülüyor ama mesela canlı kaya az ve aydınlatma yetersiz bunlar tamamlanırsa çok daha güzel olacak. Ps topluyor izlenimi verdi ama net anlaşılmıyor. Kule çok güzel olmuş malzeme yerşelimide yerinde. Süngeri ara sıra yıkamak lazım.

13. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Bu tank'a aydınlatma olarak ne önerirsiniz?.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende Marine geçiyorum.

T5 veya yeni moda led aydınlatma önerebilirim. 4x 39 güzel olur.

15. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Armatür fiyatları malum uçmuş ben de elektrikçi olarak :) kendi armatürümü yapmaya karar verdim. Şimdi tank 100 cm bana kaç adet lamba, renkleri neler,kaç kalvin,kaç watt önerirsiniz ?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende Marine geçiyorum.

Akın armatür yapmaya karar verdiysen hayırlı olsun başarılar öncelikle. Akvaryumun 100 cm olmasından ziyade canlı yükü hedefini belirlemen ebat yanında daha iyi olur. Bildiğin gibi balık akvaryumlarında ihtiyaç daha düşük tutulabilir, reef akvaryumlarında ihtiyaç çok artabilir ve yine balık ağırlıklı akvaryumda dayanıklı soft mercan hedeflenebilir.

Bu hedeflerden birine göreaydınlatma gücü belirlemek en güzel hareket olur. ;)

17. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

Reef yapıcam ama öyle abartılı degil. zenia zoa falan filan. Lamba sayısını 4 veya 5 olarak düşünüyorum.

18. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bende Marine geçiyorum.

Selamlar.4 *39 wat t5 diyorum yüksek çıkışlı balans vede flo'larla 3 mavi 1 beyaz. :heyo:

19. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bende Marine geçiyorum.

anladım. 4 adet 39 waat alıyorum Sylvania alıcam hangisini alayım. mavi dedigimde dogru olanı verirlermi. kaç kalvin olucak. coralstar mı alayım yoksa başka bir öneriniz varmı.

20. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Bende Marine geçiyorum.

Bence flolarınızı Ati,Aquascience vs.vs gibi kaliteli alırsanız daha iyi olur.
    Balastlarıda Tridonic atco.
    Selamlar.

Sayfayı Paylaş