1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Zeolife Akvaryum Tecrübeleri Beyaz Masa

Başlığı 'Katkılar ve Kimyasal Filtreler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Veysel bey illa ki reaktöre gerek yok.File çorabın içinde düşük seviyede akıntının olduğu sumpın bir yerine asılarakta kullanılıyor.
    Ancak reaktörde daha yüksek fayda sağlıyor

Tapatalk...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şelale filtre içinde kullanmak gayet uygun ve yerinde bir uygulama olur, zaten şelale filtre gibi kısıtlı alanı olan filtre sistemleri ön mekanik ve sonrasında kimyasal filtre malzemeleri kullanmak için çok idealdir. Fosfat tutucu, aktif karbon ve zeolit kullanımı için çok idealdir. Hatta abartıyorum, bir reaktör ve kafa motoru yapmak veya satın almak yerine sumpa asılacak şelale filtre temiz bir reaktör görevi görebilir.;) Şelale filtrelerin orjinalinde olan iç kartujunu çıkarıp atmak ve daha efektif kullanmak lazım.

cimlikaya, Alparslan, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tamam abi teşekkür ederim, Alparslan'ın gönderdiği canlılar yarın sağ salim eklensin kullanma zamanını sorarım sizlere.

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kullanılır tabii.
    Benim şelale de de var gayet güzel çalışıyor.
    Hemen koyabilirsin.

veysel bunu beğendi.
  5. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    6 sayfa yazıyı okudum , bir karar verecek durumda olamadım .Yeni tankımda kulanmak istiyorum ama , sonuçları ne olur diye endişeliyim .
    Kulanan arkadaşlar , kulanmadan önce amonyak -nitrit - nitrat ölçtülermi ? Kulanımdan sonra bu değerler kaça düştü ? Değiştirme süresi ne ,nasıl tespit ediliyor ? doyuma ulaştı mı tekrar suya kusma yapıyormu ? Bu konularda bilgi alabilirmiyim . saygılar

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Sadece bu konuda değil Birçok konuda bunlar işlendi
    Tekrar tuttuğu maddeleri brakmaz
    Bakteri tutumu çok iyi dir.
    Nitrit nitrat Amonyak durumu tanktan tanka değişir.
    Kullanım her 100 litreye 100gr şeklinde doyuma ulaştığında suda ki berraklığınazalmasından belli ediyor.

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Erdoğan bey
    Tankınız ne kadar yeni, bakteri döngüsü oturmamış yeni kurulmuş tankta zeolit kullanımı süreç uzatır, o sebeple ben tavsiye etmiyorum.
    Tankınız 2 aylık ve daha eski ise, kullanma motivasyonumuz;
    1-aşırı yemleme, aşırı canlı yükü veya canlı ölümü gibi amonyak artıracak durumlarda sistemde can kurtarır.
    2-canlı atıklarında bulunan hümik asit gibi zararlı maddeleri partikülleri filtre eder, suyun netleşmesinde ciddi fark sağlar.
    Kullanım ömrü, canlı yükü ve ekipman farkı olduğundan her tank için değişecektir. Örneğin 500 litrelik ana tankımda 500 gr zeolit bir buçuk ay giderken, 60 litrelik nano da 100 gr iki haftada değiştiriyorum. Ana tankta sistem daha güçlü çünkü.
    Zeolife kullanmadığım zaman ana tankımda aynı düzende 5 ppm nitrat artışı oluyor.
    Kullanmanın sisteminize hiçbir zararı olmaz, söylediğim faydaları sağlayıp sağlamadığını ancak kendiniz deneyip gözlemlersiniz. Tarafsız bir hobici olarak siz de fikirlerinizi yazarsınız, hobiye katkınız olur.

8. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Ben Bursa' dayım temin edebilirsem denemek istiyorum.Üretim için hazırladığım tankta deniyecem, çünkü nitrat aşırı yemlemeden dolayı artıyor.Tanka girdiğim vitaminlerden ötürü PS 3 gün çok sulu toplayıp devre dışı kalıyor, ps dışında bir çözüm arayışındayım.Onun için denemek istiyorum.Bursa' da temin edebilirsem en kısa sürede alıp deneyecem ve burda tecrübelerimi paylaşıcam.Saygılar..

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bursa'da Mahir üretime ciddi emek veriyordu bir dönem, aşağı yukarı benzer durumları yaşıyordu. Nitrat değerini kontrol altında tutmaya başlamıştı kullanım sonrası. Zaten mantık olarak en son halka olan Nitrat'ı oluşturan unsurların fazlalığını en baştan ne kadar başarılı alırsanız o oranda bu değer belli süre zarfında geriler.

Zeolife temin noktaları;

Kızıldeniz Akvaryum
    ******* akvaryum
    Akvaryum Esnafı Ticari Faaliyet ve İlan Portalı

Akvaryum Marketi ZeoLife akvaryum zeolit

Sayfayı Paylaş