1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Masaüstü Pico Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Kerem Altınbaşak tarafından 30 Eylül 2021 başlatılmıştır.

1. sezai25

sezai25

İsim:
    Sezai ÖZKAYA
    Okinawa goby nin karnı bayağı çökmüş malesef yem yemediğini gösteriyor. Dondurulmuş yemlerden kesinlikle denemelisin. Sağlıklı hobiler...

2. Kerem Altınbaşak

Kerem Altınbaşak

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Kerem
    Hiçbir yerde bulamadım donmuş copepod Mahir Abi, senin bildiğin temin edebileceğim bir yer var mı ?

Sezai Abi evet yediremedim bir türlü. Kuru yemi koklamıyor bile geçen gün işte mysis denedim biraz tırtıkladı ama tam manası ile yemedi. Umarım kayalardan bir şeyler çıkartıyordur kendine.
    Bakalım tekrar deneyeceğim beslemeyi mysis ile. Mahir Abinin önerdiği yemi bulamadım hiçbir yerde. Umarım istediğim sonucu alırım, bilgi vereceğim buradan.

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Copepods yoksa aynı büyüklükte donmuş yem çeşitlerinden deneyebilirsin. Cyclops, rotifers, lobster egg vs... Artemia çıkartıp nauplii halinde de verebilirsin. Suyu bulandırmamak kaydı ile :)

Kerem Altınbaşak bunu beğendi.
  4. Kerem Altınbaşak

Kerem Altınbaşak

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Kerem
    Evet dün akşam başarıya ulaştım :)

Gittim hazır yeni çıkmış canlı artemia aldım ve donmuş cyclop buldum aldım. Tüm motorları kapattım ve biraz bekledikten sonra önce şırınga ile artemia denedim diğer tüm balıklarım yedi fakat okinawamız yemedi. Sonra cycloptan biraz şırıngaya çektim ve önüne doğru şırınga ile püskürttüm ve o görüntü her şeyden güzeldi. Bir kaç parçada olsa aldı ve yuttu mysis gibi geri püskürtmedi.
    Fakat bir şey farkettim tüm gün sağda solda pinekleyen okinawa motorları kapattığım zaman ortalıkta gezip kayaları tırtıklamaya başlıyor. Bundan sonra her gün ortalama yarım saat dalga motorunu ve kafa motorunu kapatıp ona bu fırsatı vereceğim ve her gün az da olsa cyclop ile karışık pul yem vereceğim bakalım bu süre zarfında belki pul yeme de alıştırabilirim.

Onun haricinde ufak bir güncelleme geçelim. Sakal yosun ile mücadelem devam ediyor. Mahir Abi'nin yaptığı sistemin aynısını bende yapacağım. Üst filtre modelini deneyeceğim.
    Bir tane s boy algeater aldım belki faydasını görürüm :)
    Her gece düzenli ışıklar kapandıktan 2 saat sonra akvaryuma oturup gece yaşanan farklı dünyayı incelemyi seviyorum. Dün gece ise camda neredeyse 10 cm boyutunda bir canlı gördüm. 4 aydır neredeyse kurulu tank ilk defa kendisine rastladım aşağıda resmini ekliyorum. Kendisi ufak araştırmalar sonucunda buldum leopard polyclad imiş. Mercanlara ve balıklara zararı olmamak ile birlikte conch vs. kabukluları hüpletebiliyormuş. O yüzden takip edeceğim eğer bulursam kendisini bir daha postalayacağım :)
    Mercanlarda bir problem yok yeni bir şey eklemedim. Bir müddet böyle eklemeden devam edeceğim. Tankta stabiliteyi korumak adına belki 1-2 ay sadece düzenli kontrollerle devam edip gözlem yapacağım sonra belki bir kaç çeşit daha girerim. Bazı mercanların yerini değiştirdim sadece.
    Resimleri gece geçtim :) Flash ile

upload_2022-1-8_9-55-17.png

upload_2022-1-8_9-54-6.png

upload_2022-1-8_9-54-19.png

upload_2022-1-8_9-54-28.png

upload_2022-1-8_9-54-37.png

Montimahir ve sezai25 bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yem alması güzel haber, polyclad clam ve omurgasızları sever o nedenle parçalamadan tanktan alman iyi olabilir.

Kerem Altınbaşak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş