1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Masaüstü Pico Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Kerem Altınbaşak tarafından 30 Eylül 2021 başlatılmıştır.

1. Kerem Altınbaşak

Kerem Altınbaşak

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Kerem
    Selamlar herkese;

Uzun bir aradan sonra yeni bir tank kurdum ve şu an için her şey iyi gidiyor. Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve forumda hareket çok azaldığı için belki bir muhabbet ederiz, paylaşımlarda bulunuruz diye bunu sizlerle paylaşmak istedim :)

Tankın özellikleri :
    - 40x35x35 ebatlarında arkadan 10cm sumplu akvaryum
    - Eskiden kullandığım protein skimmeri kullandım şu an için bir problem yok gibi duruyor Boyu WG308
    - Sobonun kafa motoru ve dalga motoru ve 100w ısıtıcı.
    - Reeflower.s kum
    - Bir parça kaya
    - 3w x 6 led armatür ( Çok önceden yurtdışından almıştım 4 beyaz 10000k - 2 royal blue )
    - Sumpta bir parça daha kaya var ve üstünde biyolojik sünger onun üstünde biraz aktif karbon ve günlük değiştirdiğim elyaf var.
    - Test olarakta Salifert nitrat ve Prodact nitrit testlerim var.

Kurulum esnasında 20LT Reeflower.s'ın hazır suyunu kullandım. Kalan kısmında 5 LT hazır oturmuş olan bir akvaryumdan su ve Aquarium Systems - Reef Crystals tuzu ile hazırlamış olduğum suyu ekledim start verdim.
    1 gün sonra Biodigest 1 ampul kırdım ve 1 hafta kadar boş çalıştırdıktan sonra 2 conch ekledim, diatom başlamıştı ve süreci hızlandırmak istedim. Ardından 1 hafta sonrasında 2 conch, 1 hairy mushroom ve 20-25 kafa kadar glove polip ekledim. 1 hafta takip ettikten sonra bir problem görmediğim için ve testlerimde nitrat ve nitrit değeri neredeyse 0 olduğu için bir azure damsel ve madagascar leather frağı ekledim. Keyfiler yerinde gibi duruyor :)

Şu an için güncel su değerlerim:
    1025 tuzluluk
    0 nitrat
    0 nitrit
    26 derece

Şu an parçaları geldi ve DIY bir su tamamlama sistemi yapacağım bugün yarın onu da paylaşırım nasıl yaptığımı.
    Ayrıyetten;
    3w x 5 20000k beyaz
    3w x 5 royal blue
    3w x 5 blue
    yanında da 15 tane 90 derecelik lens yolda.

Geldiği zaman DIY bir armatür yapacağım çünkü şu an elimde olan hep renk açısından hoşuma gitmiyor hem de pek yeterli değil. Onlar da geldiğinde güncelleyeceğim.

Resimleri şöyle bırakıyorum karışık yüklenmiş olabilir :)
    İlk kurulum;
    upload_2021-9-30_15-34-31.png
    upload_2021-9-30_15-34-45.png
    upload_2021-9-30_15-35-5.png
    upload_2021-9-30_15-35-23.png
    upload_2021-9-30_15-35-31.png
    Toplaması ilk günlerde:
    upload_2021-9-30_15-35-42.png
    Leather ilk geldiğinde;
    upload_2021-9-30_15-35-52.png upload_2021-9-30_15-36-1.png
    Bu da PS'nin toplaması ses sorunu için hava emiş borusunun ucuna susturucu gibi kürdan kutusu delip koydum ve üsttende bi küçük delik açıp oraya da hava hortumu sıkıştırdım. İyi de kesiyor sesi :)
    upload_2021-9-30_15-36-11.png
    Küçük ürkek damselimiz :) Aşırı derece ürkek yem atıp odadan çıkıyorum karşısında olan aynadan izliyorum yediğiniz ben oradayken kesinlikle kayadan dışarı çıkmıyor acaba nasıl alıştıracağım bakalım :)
    upload_2021-9-30_15-43-7.png

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 30 Eylül 2021
    Glsn, veysel, vedat ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, forumlarda hareket yok ama ufaktan devam ediyoruz. Tatlı tuzlu karışık.

Kerem Altınbaşak bunu beğendi.
  3. Kerem Altınbaşak

Kerem Altınbaşak

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Kerem
    Selamlar tekrardan :)
    Ufak bir guncelleme ile devam ediyoruz.
    1 çift palyaço ve 2 tane teke karidesi dahil oldu tanka.
    Ürkek olan damselimizin içinden ise canavar çıktı. Şu an korkusuz akvaryumun reisi gibi geziyor ortamda. Tekelere baya bı saldırı düzenliyor ama takipteyim. Palyaçolar da rahatsızlık vermeye başlar ise muhtemelen tanktan çıkartacağım.

Bir kaç fotoğraf ekledim. Çok heraketliler pek çekemedim :)

Ekli Dosyalar:

veysel ve Erdem. bunu beğendi.
  4. Kerem Altınbaşak

Kerem Altınbaşak

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Kerem
    Herkese selam arkadaşlar.
    Güncelleme yapalım :)

DIY olarak powerled armatürü yaptım. 5 x 3w royal blue - 5 x 3w blue - 5 x 3w 20000k cool white olarak güncellendi ışıklandırma.

Yeni mercanlar eklendi :)
    1 frag xenia
    1 kafa candy cane
    1 yeşil minik mushroom
    1 frag kaktüs diye geçiyor sanırım
    1 frag galaxy coral
    1 frag minik mor glov
    2 farklı frag zoa
    1 küçük kaya buton polip
    1 bubble anemon ( çay tabağı kadar )

Genel hali ile akvaryumda bir problem görünmüyor. Yeni ışıklandırma ile yosun problemim neredeyse yok oldu. Camlarda oluşmuyor kayalarda pek görmüyorum. Conchlar durmadan çalışıyor.
    Tekelerim ise inanılmaz aktifler ve dipte hiçbir yem artığı vs. bırakmıyorlar. Dalga motorunun üstündeki tüm yosunları yediler. 2 kere kabuk attılar.
    Su değerlerim nitrat 0 nitrit 0 tuzluluk 25. Bu şekilde devam ediyor. Bacteria feeder eklemeye devam ediyorum. Günlük elyaf değişimi ve haftalık 5LT su değişimi yapıyorum.
    Tek sıkıntım damsel'im. Palyaçolara eziyet oldu ve tekemin bir tanesinin antenini koparttı. Biraz daha izlemedeyim ama muhtemelen tanktan çıkartacağım yakalayabilirsem.
    Onun yerine bir yellow watchman eklemeyi düşünüyorum. Daha sonrasında belki cardinal gibi firegoby gibi bir tür daha eklerim. Çok yüklenmek istemiyorum.
    Çiçek markasının all elements katkısını edindim. Yavaş yavaş tanka yüklemeyi düşünüyorum. Şu an her şey güzel görünüyor :) Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

upload_2021-10-19_17-22-2.jpeg
    upload_2021-10-19_17-22-19.jpeg
    upload_2021-10-19_17-22-29.jpeg
    upload_2021-10-19_17-22-36.jpeg
    upload_2021-10-19_17-22-44.jpeg
    upload_2021-10-19_17-22-51.jpeg

veysel, Glsn ve Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş