1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kessil A80 Tuna Blue

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Rubbertooth tarafından 21 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Bu arada youtube'da videolar arasında gezerken tankını beğendiğim 2 kullanıcıya A80 için soru sordum. Özellikle 2. resimde paylaştığım Bobb inanılmaz SPS doldurmuş tanka, frag tank olarak kullanıyor. Çok memnunlar hayatlarından. Benim kafamda soru işareti kalmamıştı gerçi ama, araştıran arkadaşlara da yardımcı olmak istedim.

Aşağıya ekliyorum yorumları ;
    IMG_1028.PNG
    IMG_1027.PNG

Montimahir bunu beğendi.
  2. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Sanırım bu kez gümrükten yırttık temo4

upload_2017-7-13_12-3-8.png

3. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar,

Bilgi olması açısından paylaşmak istedim;

Bir önceki alımımı Saltwateraquarium.com üzerinden yapmıştım, TR'ye gönderi yapan sınırlı ABD sitelerinden bir tanesi. Buradan alışveriş yaparken size sadece USPS Priority Mail servisini sunuyor ve daha uygun veya farklı bir kargo seçme olanığınız yok.

Ben ilk alışverişimi bu siteden yapmıştım ve paket hiç UPİM'e ( Uluslararası Posta İşleme Merkezi) girmeden doğrudan kucağa yani UKİM'e (Uluslararası Kargo İşleme Merkezi) girmişti. Dikkatini çekerim biri posta merkezi biri kargo merkezi.

Kargo merkezine girdiğiniz anda genellikle vergi kaçınılmaz oluyor, paketi açıp bakıyorlar ancak Posta merkezine girdiğinizde benim gibi gözden kaçıp mutlu sona ulaşma ihtimaliniz çok daha yüksek, çünkü çok daha büyük hacimli giriş-çıkış oluyor posta merkezine.

Takılmadan geçen alışverişimi http://shop.mediabaskets.com/ adresinden yaptım, buda ABD merkezli bir site, ilk başta kıllandım site tasarımı gözüme patlak geldi, sonra Amazon'da satıcıyı buldum, yorumlarına bakarken benim de daha önce bu satıcıdan bir sipariş verdiğimi fark ettim ve yaradana sığınıp satın al tuşuna bastım. Üstelik priority mail 50usd ücreti varken standart mail 35 usd ödedim. Size ulaşma süresi de kabaca 5-10 gün ileri atıyor ancak buna bence değer !

Sonuç;

temo4

upload_2017-7-14_8-47-28.png upload_2017-7-14_8-33-26.png

Düzenleme: 14 Temmuz 2017
    Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Güzel tespit, bir çok hobicinin işine yarayabilir.

Rubbertooth bunu beğendi.
  5. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Evet, A80 ve gooseneck kazasız belasız elime geçti bugün itibariyle.

Yukarıda yazdığım siteyi ısrarla tavsiye ederim, Saltwateraquarium'a da aynı şekilde bedeli düşük tutun demiştim sallamamışlardı, bu site istediğimi yapmış.

Bu arada kurulum için Eylül başı diyordum ancak biraz klima masrafını göze alıp sanırım hızlandıracağım çünkü artık tüm ekipmanlarım elimin altında ve beklemek, ouv çok zor.. :D

Sena bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş