1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeşil Su ve Fitoplankton Aşı(ilk) Kültürü Bulmak ve Üretim

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde hakannn tarafından 8 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. hakannn

hakannn

İsim:
    hakan
    Merhabalar.

Uzun yıllardır tatlı su akvaryum hobisi içerisindeyim. Maalesef tatlı su forumlarında buradaki kadar zengin bir canlı yem(artemia su piresi hariç) bilgileri yok.

Malumunuz ilk kültür olmadan yeşil su üretimi veya rotifer, fitoplankton üretimi pek mümkün değil. Diğer bir deyişle en basitinden ilk kültürden aşılama ile kurulan bir yeşil su kültürü 2-3 günde yem yeşil oluyorken, herhangi bir akvaryum suyunu veya gübreli suyu güneşte bekletmeyle ancak 1-2 aya yeşil su elde edilebiliyor.

Ben şuanda hem amano karides üretiminde kullanmak için hemde yarı-bilimsel/profesyonel su piresi üretiminde kullanmak üzere rotifer olsun fitoplankton olsun veya Chlorella yosunu barındıran yeşil su olsun aşı kültürü aramaktayım.

Acaba üyelerimizden yardımcı olabilecek olan çıkar mı? Maalesef üniversiteler bu konudaki iletişim çabalarıma dönüş yapmadılar. Rize de yaşamakda büyük bir eksi ayrıca.

2. hakannn

hakannn

İsim:
    hakan
    Maalesef halen arayışım devam etmekte. Yok mudur yol yordam gösterecek bir üyemiz.

Sayfayı Paylaş