1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tang Balıkları Akvaryum Tür Uyumu

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde bulents tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Benim bir zamanlar tankta gördüğüm ve kavga sandığım powder blue ve purple tang arasındaki olay,
    meğer oynaşma imiş. Vallahi kavga dediğimiz bu olur herhalde. Daha önce ağız burun birbirine dalan balıklar da görmüştüm ancak bu daha fena bir şeye benziyor. Yılmadan, sopa mopa dinlemeden dalıyor sohal. Geçmiş olsun. Blue'ya uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim...

2. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Konu eski ama sorun hep aynı :) yenisini açmak yerine buna devam edeyim dedim...

Amacım 1 yaşını geçen akvaryumumda en uyumlu ( S ) TANG ekibini kurmak. ( Naso, purple, blue, kole tang. vs )
    Tabi ki bulabildiğim en uygun şartlarda ( aynı boyutlarda ve uygun maliyette )

Mevcutta tankımda TANG olarak;
    1-Naso ( Kör ) - L -
    2-Yellow - M -
    3-Sailfin - XL -

balıklarım var
    Sailfini kesinlikle vereceğim.
    Eger yellow kalırsa yeni geleceklere kesin sorun çıkaracaktır.

Sizce hangisi daha mantıklı:
    1- Yellow uda aynı anda gönderip bir kaç gün başka akvaryumda yeni tang arkadaşları ile takılmasını sağlamak ? ve sonra hepsini bir anda tekrardan akvaruma almak
    2- Yellowu da sailfin ile verip yeni tang grubunda yeni bir yellow mu almak??

3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Maliyetli olmayacak diye düşünüyorsan ikinci seçenek daha doğru olur sanırsam.

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    2. seçenek daha mantıklı gibi ancak yeni gelen balığın ölüm riski tanktakinden her zaman fazladır.

YMR_AY bunu beğendi.
  5. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Yellow mutlaka yeni gelenlere hoş geldin partisi düzenleyecektir ama bir vakit sonra alışacak. Bence oturmuş balığınızı tanktan çıkarıp, aynı cinsten yenisini eklemek çok mantıklı değil. Hele ki bahsi geçen balık herhangi bir tang türüyse.

6. ysmmedia

ysmmedia

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ysmmedia
    çok ilginç valla

7. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Konuyla biraz alakasız olabilir ama benim akvaryumdaki tek sorunlu balığım palyaço balığı. Gelene geçene kayıyor. Blue Tang i yıldırdı kayasından çıkamıyor. Flame Angel akvaryumun ön tarafına gelemiyor. Fire fish ler zemin ve ortalarda dolaşamıyor ayakta oldukları (uyumadıkları sürece hep yukarılarda) geziyorlar. S boy orange Shoulder Tang i akşam koydum sabahı çıkaramadı. 2 wrasse balığım atladı. 3 chromisten sadece birinin ölüsünü gördüm. Diğerlerini bir daha göremedim.

Demek istediğim türlerin kendi aralarındaki uyumu + diğer balıklarla uyumu da dikkat çekici bir durum bana göre. Bu balık uysaldır uyumludur denilenler bile hırçınlaşıp kendinden kat kat büyüklerin belası olabiliyor. Uyum tabloları bile yanıltıcı olabiliyor.

Not: Palyaçolar sadece konak bölgesinde değil videodaki tanglerin birbirlerini kovalaması gibi akvaryumda dört dolanıyorlar gardiyan gibi :D

8. Kimyager8635

Kimyager8635

İsim:
    EREN KOÇ
    Çok güzel bilgilendirme olmuş teşekkür ederim

9. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Merhabalar,

Tanka sırasıyla Percule, Chromis, Yellow Tang

Bu aşamadan sonra Blue Tang daha sonra Chelmon eklemeyi düşünüyordum. Sizce sıralama nasıl olmalı? Herhangi bir sorun olur mu?

10. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Chelmon koyacaksanız öncesinde yem olarak easy reef mastik veya kum midyesi edininin. En son chelmon eklemek daha mantıklı gibi geldi bana çünkü blue tang benek olacak onu atlatsın sonra Chelmon eklemek daya iyi olur gibi geldi bana.

Fuat Çakmak bunu beğendi.
  11. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Chelmon easy reef mastik kesinlikle tüketiyor mu? Sadece amazonda gördüm Türkiye de yok sanırım. Eğer kesin tükettiği şeylerden ise sipariş veriyim

Çağatay Utku bunu beğendi.
  12. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    you tube da videosu var yerken çekilmiş türkiyede kullanan bir kişi gördüm onunki de yemiş. bende sizin gibi yeniyim hobide hiç tecrübem olmadı

Düzenleme: 13 Haziran 2018
  13. csrerol

csrerol

İsim:
    Cesur
    Gayet basarılı bir demeç olmus

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çağatay Utku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş