1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

T5 Floresanların Ömrü

Başlığı 'Aydınlatma Armatürleri' kategorisinde messiah tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    SAM_0187.JPG
    Arkadaşlar merhaba.Kullandığım armatür 2.el 4x54 dıy imalattır.Kullanılan floların değiştirme zamanının geldiğini nasıl anlayabilirim ?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sert mercan varsa 6 ay yumuşak mercan 1 sene.
    Marin tank varsa onda bozulana yanmayana kadar...

3. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Tank full sps alpi biliyosun :p armatürü flolarla birlikte almıştım.Tankta kısmetse soft mercan olacak.Armatürü satın aldığım arkadaş 3-4 aylık demişti 2 aydırda bende kullanılıyor.Senin dediğine göre daha vaktim var fakat ömrünün azaldığına dair herhangi bir belirtisi yokmu onu merak ettim.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi belirtiyi par değerini anlamak güç ya mercanların durumundan yada kafadan değiştirmek lazım...;)

5. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Kafadan değiştirmek şu anda beni bozar :)Mercanların durumundanda zor gibi.Keyifsiz olmalarının bir sürü nedeni olabilir.Şimdilik böyle devam o zaman.Yapacak bir şey yok.

6. Erdal

Erdal

Tek tek değiştirmeye başla hem mercanlar etkilenmesin hepsini aynı anda değiştirme zaten 15 günde 1 ayda1 kafana göre işte ;)

messiah bunu beğendi.
  7. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş