1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su Değişimi için kafa motoru?Görüşlerinizi bekliyorum...

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Lexus_09 tarafından 2 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Selam Arkadaşlar
    Yeni aldığım 500 lt akvaryum için su değişimi konusunda çözüm arıyorum.Her hafta su değişimini bidonları akvaryumun yanına taşıyıp oradan küçük bir kafa motoru ile basmak yerine bidonun olduğu yerden direk akvaryuma suyu götürmek istiyorum.Sorun da tam burada başlıyor zaten.Evim 2 katlı dublex,150 litrelik bidonu koymayı planladığım yer ise evin alt kısmında kalan kiler bölümü.yaklaşık olarak aradaki mesafe 10 metreden biraz daha uzun ve alt kattan üst kata suyu basacağım için yükseklik de var tabiki.yaklaşık yükseklik ise 5-6metre.uzun süredir planladığım bu iş için uygun bi kafa motoru yada debisi ayarlanabilir sağlam küçük bir su motoru bulamadım.Kafa motoru yerine herhangi bir dış filtre bu işi görür mü?Lütfen varsa tecrübe ettiklerinizi veya görüşlerinizi söyler misiniz?şimdiden teşekkürler...

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Dalgıç pompaları inceleyin isterseniz ;)

3. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Peki bu dalgıç pompalarının debisi,hızı vs ayarlanabiliyor mu?

Sayfayı Paylaş