1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Soğuk su balıkları için havuz

Başlığı 'Havuz ve Gölet Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bahçenizdeki havuzun ekosistemi, hayvanlar ve bitkiler için son zamanlarda doğada rastlanması güç olan yardımcı bir yaşam alanı sağlamaktadır. Havuz yapımı sırasında su ekosistemi için doğaya uygun bir alt yapı oluşturmalısınız.Havuz kurmak için en uygun mevsim ilk bahardır.Havuzun biyolojik olarak işlemesi ve doğal olarak düzenlenebilmesi için havuz alanının en az on metrekare olması tavsiye edilir.Havuzun en derin noktası en az 1 metre olmalı ve iki metrekarelik bir alanı kaplamalıdır.Bunun iki nedeni vardır.
    1.Sıcak yaz döneminde balıklar ve diğer canlılar daha fazla oksijenin bulunduğu soğuk bölgelere çekilir.
    2: Havuzdaki hayvanlar için en uygun kış uykusu sıcaklığı +4 santigrat derecedir. Su bu sıcaklıkta azalır.Kış süresince – 20 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda en derin su hattı + 4 santigrat derece olacaktır.Bu nedenle havuz derinliği 1 metre Ya da daha fazla olmalıdır

Prefabrik havuzlar hazır bir yapı sunduklarından basit ancak alan darlığı nedeni ile uygun olmayabilmektedir. En uygun kurulum İçten pvc kaplamalı havuz olacaktır.

TencoMelih, Alparslan ve erolemre bunu beğendi.
  2. aytackececiGS

aytackececiGS

Keşke Havuz Yaparken Bu Yazıyı Okusaydım :( Derinlik Konusunda Benim Yaptığım Havuzu Biraz Daha Derin Yapardım :(

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hakikaten derinliğin yazın ve kışın büyük önemi varmış, bir şey daha öğrendik...:portaliseviyoruz:

aytackececiGS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş