1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Skimz Protein Skimmer Modelleri

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Skimz Protein Skimmer modelleri henüz yeterince yaygınlaşan ve çok fazla kullanıcısı olmayan bir protein skimmer markası. Elbette bunun nedenleri birden fazladır, yeni olması, yapısı, motoru, henüz tanınmıyor olması vb sıralanabilir. Skimz Protein Skimmer satışı, fiyatları, ayarı ve kurulumu hakkında bazı kısa bilgiler yanında, Skimz Protein Skimmer motorunu bazı diğer markalar ile kıyaslamaya çalışacağız. Ülkemizde giderek artan protein süzücü modellerinin çoğalmasındaki etkenlerden biri de farklı firmaların markaları anlaşmalar ile bağlamış olmasıyla ticari rekabet adına farklı markaları ithal etme eğilimi görülüyor. Bu elbette çeşitlerin artması açısından güzel bir gelişme. Fakat, Skimz protein skimmer fiyat olarak çok ucuz bir protein skimmer sayılmaz. Üzerinde kullanılan Protein Skimmer motoru ise standart yapıda görülüyor. Birçok protein skimmer modellerinin fiyatlarının belirlenmesinde aslında skimmer motorları önemli etken oluyor.

  Protein Skimmer Modelleri Skimz Satış ve Kıyaslama

  Skimz skimmer modelleri.jpg

  Genel anlamda motor skimmer ekipmanının kalbidir ifadesi doğru olsa gerek. Bu açıdan Skimz protein skimmer motorunu bazı kaliteli motorlar ile kıyasladığımızda görüntü olarak da zaten yapı farkı kendini belli ediyor. Fiyatlar bu durumda elbette bir kıstas ancak arada çok uçurum olup olmadığını da gözden kaçırmamak gerek. Markaya bakmaksızın Skimz Protein skimmer modelleri dahil olmak üzere tüm protein skimmer motorlarını iyi incelenmek gerekir ve üzerine düşünmek gerekir. Ayrıca Vertex protein skimmer modellerini Bubble king motoru ile almak mümkün. Performans kıyaslamalarına bakacak olursak;

  Bubble King modelleri, Vertex modelleri, Reef octopus modelleri kıyaslamak için ideal. Aşağıda ayrıca iki farklı Protein Skimmer performansı bulunuyor, Ortalama fiyat aralığında olan Wertex protein skimmer modellerini de inceleyebilirsiniz.  Skimz Protein Skimmer Modeelleri ve Fiyatları(201)

  Protein Skimmer gücü es5000 Skimz Protein Skimmer çırpıcılı motoru ile performans sergiler. Kabarcık plakası sayesinde içeride dönüş oluşur ve kabarcık patlaması gerçekleşir. İnceleme bilgileri verilen Skimz Protein Skimmer 201 motoru saatte 960 litre hava emer. 2000 litre deniz akvaryumunu idare edebilir. Piyasadaki diğer skimmer modellerine göre Skimz Protein Skimmer fiyatları rekabetçi yapıda şeklinde lanse ediliyor ve en düşük modelin fiyatı 920 Lira aralığında. Bir çok modelde olduğu Skimz skimmer de suyu sump bünyesinden alarak çalışıyor.

  Skimz Protein Skimmer Modelleri Teknik Özellikler

  Skimmer Pompa: ES5000 ( İtalya menşeli EDEN marka pompa )
  Hava girişi: 960 litre/saat
  Enerji tüketimi: 20 watt
  Skimmer Ölçüler: 23.6 x 23.6 x 56cm
  Akvaryum hacmi: 800 – 2,000 litre arası

  Skimz Protein Skimmer Modelleri Genel

  Özellikle teknik bilgileri verilen 201 modeli 2000 litre akvaryuma yeteceği lanse edilse de bu hacim abartı görünüyor. Verilen hacim kıstaslarında deniz akvaryumu bünyesinde bakılacak canlıların türleri ve sayıları hacim belirtilmesini imkansız kılar. Ticari ve ön bilgi edinilmesi adına verilen bu değerler belirsizlik içerir ama fikir verir. Genel olarak baktığımızda Skimz protein skimmer modelleri fiyatları olsun, genel motor yapısı olsun standart iyi bir skimmer görüntüsü veriyor. Piyasa da fiyatları üzerine çok az daha eklendiğinde çok daha fazla performans katkısı sağlayacak protein skimmer modelleri bulunuyor. Başka araştırma örneği vermek gerekirse, Reef octopus protein skimmer modellerine de göz atmanızda yarar var. Maddi imkanlar veya farklı nedenler ile tercih edildiğinde Skimz orta yollu bir akvaryum yürütmenizi sağlayabilir. Skimz Protein Skimmer ekipmanı aşağı yukarı bu durumda.

  Akvaryum Portalı
   
  Düzenleme: 23 Mayıs 2015
  Cuneyt K, hasan1958, nemesistr ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 2. halilkocan

  halilkocan

  Mesajlar:
  7.593
  İsim:
  halil kocan
  Skimz PS lerden birtanesini inceleme fırsatım olduğunda motorunun meşhur PSK2500 lere çok benzediği dikkatimi çekmişti üstelik enerji tüketimi de oldukça düşük.
   
 3. argento76

  argento76

  Mesajlar:
  328
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  bülent
  Slm,
  Ben sm201 kullaniyorum. Kendisinden memnunum :)
  650 lt.
   
 4. MERT TEZ

  MERT TEZ

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  MERT TEZ
  Bilgilendirme amaçlı olarak eklemek istediğim bir husus var. SKIMZ firmasının, ATB ve Bubble King gibi markaların kullandığı İtalyan menşeli Askoll modifiyeli modelleri de mevcuttur.

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  Interzoo 2012 fuarından birkaç kare

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Skimz SL250 Leopard modeline ait çalışma videosu.

  1650 litrelik bir sistemde çalışmaktadır.

   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
 6. MERT TEZ

  MERT TEZ

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  MERT TEZ
  Skimz - SL300 Leopard Internal Protein Skimmer
  3.083,20 TL KDV dahil

  Skimz firmasının 2012 yılında piyasaya sürdüğü en yeni ürünü olan Leopard serisi protein skimmerlar, patentli yeni dizaynı olan Integrated Inverted Cone ( IIC ) - Birleşik Ters Konik sistemi ile yine bir ilke imza atmıştır. Kendine özgü bu yeni sistemin avantajları ile akvaryum filtrasyonunda ultra performans elde edilmektedir.

  Teknik Özellikler:
  Pompa :
  2 x LS6000 - ATB ve BubbleKing marka protein skimmerlarda kullanılan, İtalya menşeli modifiye edilmiş Askoll marka pompa

  Hava girişi :
  4200 litre/saat

  Güç tüketimi :
  76 watt

  Ölçüler :
  47 x 47 x 58.5 cm

  5000 litre kapasiteli akvaryumlara kadar uygundur.
   
 7. MERT TEZ

  MERT TEZ

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  MERT TEZ
  SKIMZ SL250 Leopard Internal Protein Skimmer
  2.333,55 TL KDV dahil

  Skimz firmasının 2012 yılında piyasaya sürdüğü en yeni ürünü olan Leopard serisi protein skimmerlar, patentli yeni dizaynı olan Integrated Inverted Cone ( IIC ) - Birleşik Ters Konik sistemi ile yine bir ilke imza atmıştır. Kendine özgü bu yeni sistemin avantajları ile akvaryum filtrasyonunda ultra performans elde edilmektedir.

  Teknik Özellikler:
  Pompa :
  LS6000 - ATB ve BubbleKing marka protein skimmerlarda kullanılan, İtalya menşeli modifiye edilmiş Askoll marka pompa

  Hava girişi :
  2100 litre/saat

  Güç tüketimi :
  38 watt

  Ölçüler :
  41.5 x 29.3 x 55.8 cm

  Kapasite :
  3,500 litre kapasiteli akvaryumlara kadar uygundur.
   
 8. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Modifiyeyi ben de yapıyorum sonuçta, firmanın markaya motor üretmesi farklı olsa gerek? Fiyat modifiye motorlar ile baya güzel olmuş.
   
 9. MERT TEZ

  MERT TEZ

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  MERT TEZ
  Sanırım biraz ifade karmaşası olmuş. Dediğinizi şimdi doğru anladım sanırım. Yukarıda modifiye edilmiş derken aslında SKIMZ için özel üretilen pompalar kullanılmış demek istedim.

  Ana blok sonuçta Askoll; ancak impeller, venturi ve diğer ek gövde parçaları SKIMZ'e özel olarak üretildi.
   
 10. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.232
  Yer:
  Çanakkale
  Evet görünen o ki ATB ve Red Dragon gibi bir çırpıcı odası yapmış Askoll bloğu üzerine ama fiyatları da oldukça yukarı çekmiş, Bu durum Skimzleri BK, Vertex ve atb'ye işlev olarak denk ürün haline getirse de alternatif yapmamış :(

  Yani sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte :(
   

Sayfayı Paylaş