1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sixline wrasse ve Dr. Karides

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde korkmaz33 tarafından 27 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. korkmaz33

korkmaz33

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    m.a.korkmaz
    Merhabalar arkadaşlar sizlere sorum olacak, Sixline wrasse ve Dr. Karides bir arada yaşarmı internette yan yana yaşatan çok.sizlerin tecrübelerini almak istedim.
    Şimdiden teşekkürler.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Neden yok, bende akvaryum kötü tuz yuzunden cokmeden õnce sixline ve Dr karides vardı iki adet hatta iki adette fire vardı.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yan yana yaşatan yok anlamışım edit diyorum.:D

Yaşar yaşar hic bir şey olmaz. Tank büyükse sixline başka balıklarla da pek uğraşamaz rahat rahat beslersin. Tank ufak ise sixline çete olur başına diğer balıkların.

4. korkmaz33

korkmaz33

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    m.a.korkmaz
    Erken bir soru oldu ama.daha Dr karides bulamadım :).
    Tank 100x50x50 balık sayısını azalttim.( Şuan; 1 adet Bluetang (yadigar:)), 1 adet sixline,2 adet palyaço ( black ice semi snowflake clownfish) başka da balığım yok.

veysel bunu beğendi.
  5. caner çaylak

caner çaylak

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Caner çaylak
    Ya bu karides podları yiyormu wrasse gibü

6. Cuneyt K

Cuneyt K

İsim:
    Cuneyt Kuyumcu
    Merhaba

Bende 110x60x55 tank var
    2 doktor karides 1 sixline 3 yellow wrasse 4 chromis , purple Tang XL , yellow tang XL , Naso S, Blue tang S , 2 Percula clown, 2 purple goby 30-40 tane snail, 3 conch, 1 kum deniz yıldızı,1 tuxedo kestane var hiç biri birine bulaşmıyor

Detaylı yazdım ileride uyum sorusu aklınıza gelirse bunlar bir arada bende sıkıntısız mercanlara dokunmadan yaşıyorlar

Ama sixline yerine matara wrasse almış olmayı isterdim eğer flatworm için alacaksanız bilginiz olsun :) bendeki sixline pek dokunmuyor onlara (zararsız beyaz camlardaki flatworm)

Selamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hiter, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  7. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    4 wrasse kumu fazlasıyla kaldıramıyormu. Bende 2 wrasse vardı Yellow ve red choris ,kumu kaldırıp, suyu sürekli bulandırıyorlardı , redi çıkarttım rahatladım , bu sebeple gerekmedikçe artık wrasse koymam tankıma, 1 tane yeter umarım.
    Dr karides bende de var faydalı bir canlı balıkların sırtında parazit tenizlemesini izlemek çok keyifli

Düzenleme: 28 Kasım 2018
  8. Cuneyt K

Cuneyt K

İsim:
    Cuneyt Kuyumcu
    Bende kum günde bir kere uykuya dalarken kalkıyor oda hemen geçiyor 3 yellowdan 2 sini öğlene kadar görüyorum büyük yellow kovalıyor sürekli kumun altındalar . 1 sixline 1 yellow Işık’lar kapanana kadar 01:30 mercan ve kayalardaki canlılardan besleniyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş