1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef Octopus Protein Skimmer-NW-200~6540 Modeli

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Teknolojinin gelişmesiyle bildiğiniz gibi birçok farklı marka ve model ülkemizde artık bulunabilmektedir. Reef Octopus NW 200~6540 Protein Skimmer bunlardan biri. OTB olarak lanse edilen motoruyla işlevsel bir protein skimmerdir. Marka zaten hobide bilinen bir markadır. Ancak bu modelin bazı dez avantajları var. En çok motor konusunda bunu düşünmekteyiz. OTB motor Çin malı bir motor ve elbette kaliteli motorları da olmasıyla pek bu açıdan ön yargılı davranılmasa da yüksek wat harcaması ve hantal bir motor olmasıyla bunu düşündürmektedir. Hafif konik yapısıyla şık bir görünüme sahiptir.

  Ölçüler: 36*33*56 CM - Fiyat aralığı: 680 Lira- 720 Lira.

  [​IMG]

  Son zamanlarda reef Octobus Protein skimmerlerinde Bubble Blaster motor kullanmaktadır. Bu motor da Çin malıdır ancak son derece kaliteli ve işlevseldir. Bu yüzden bu modelin üzerinde motor tercihinde tavsiye etmekteyiz.

  Ortalama olarak 400-500 Litre akvaryumları canlı yüküne göre idame ettirebilmektedir. Elbette canlı yükü ve barındırılan canlıların türleri asıl belirleyici olandır.

  Genel olarak kurulum ve çalışması videoda mevcuttur; Diğer Tuzlu Su Ekipman Araştırma konusunda linke göz atabilirsiniz.

   
  Düzenleme: 12 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş