1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ramirezi renk sorunu

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde osman_yc tarafından 19 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Merhaba
    400 litrelik bir akvaryuma sahibim. İçinde canlı olarak lepistes, tetra, plati, moli, velifera, vatoz, kuhli, melek elma salyangozu gibi canlılarım var.
    Bir hafta önce bir akvaryumcuda ramirezi görünce hemen aldım. Çünkü yıllardır beslemeyi düşündüğüm ama yaşadığım ilde bulamadığım canlılardı.
    Ancak renklerini göstermiyorlar. Neler yapabilirim? Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var..[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Merhaba.
    Suyunuzun ısısı düşük olabilir mi?
    Ramirezi renkleriyle belli eder stresini.
    Melekler sıkıntı yapabilir.
    Ramirezi nispeten daha yumuşak suları sever.

Tatlı su için hep söylüyorum gene söyleyeceğim. Lütfen şu garibanlar bir yuva ayarlayın doğal yoldan . Ve suyun ph seviyesini düşürecek bir kaç parça uygun ağaç dalları kullanın bunun için. Sorun çözülecektir. Ve ısı da çok önemli

Plastik değil. Resimdekiler çok plastik duruyor :)

▪Note5 ve Tapatalk▪

3. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Sıcaklık 26 dereceye sabitlenmiş durumda. Taşlardan mağaralar yaptım ancak labio sahiplenmiş olduğu içini girmiyor olabilirler mi bilmiyorum. Melek 1 tane var ama gerekirse onu da çıkarablilirim.

4. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Genel görünüm böyle.

Karakus bunu beğendi.
  5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Renk sorununun balığın hasta olmasına işaret ettiğinden bahsediliyor. Başka da hiç bilgi bulamadım. Fakat balığın tank değiştirdiğini de göz önüne alırsak bunun sadece stres nedeniyle olduğunu düşünüyorum.

Diğer balıklar, suyun ph değeri, saklanacak bir yer olup olmaması, bölge sahiplenme konuları aklıma geliyor.

Kısa vadede çözümü içinse belki farklı yerlerle arasına bir bölme konulabilir ve akvaryum ikiye bölünerek kendilerine yer belirlemeleri sağlanabilir.

Bu balık, bitkileri, oyalanabileceği ve saklanabileceği taş alanları ve yüzebileceği geniş alanları seviyor. Su mutlaka yumuşak olmalı.

Lütfen plastikler çıkarın.
    Biraz taş dekor yapın ama kule gibi şato gibi değil. Yatay.. ve taşlardan daha fazla ağaç kullanın. Bitki de.
    Kendini evinde hissetsin.

▪Note5 ve Tapatalk▪

Pennywise ve osman_yc bunu beğendi.
  6. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Öncelikle araştırmanız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.
    Bencede stresten oluyor. Saklanacak yerlere ihtiyaçları var gibi.

Yaklaşık 1 ay önce dip çekimi yaparken taşların altı çok kirli olduğu için taşları kaldırıp pislikleri çekip yeniden taşları dizdim.

Bu işlem en fazla yarım saat sürmüstür sanırım. Bu süre içinde vücudu lacivert olan labio gri renge dönüştü, kuyruğu kırmızıdan açık pembeye dönüştü. Bu stresin, ruh halinin dışa vurumu sanırım.

Siz saklanacak yer dediğinizde bu olay aklıma geldi.

Bütün taşlar aynı yerde olduğu için labinun krallığı olmuş orası. Ramireziler sefil, labio hırçın olduğundan, ramireziler açıkta kalmış ve strese girmişler gibi.

suret bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş