1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pirana tankının temiziliği

Başlığı 'Piranha Balıkları Forum' kategorisinde atlantisprensi tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Pirana besleyen dostlar, tankınızın haftalık temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Elinizi nasıl sokuyorsunuz? Elinizi sokmadan mı temizliyorsunuz yoksa sizi yemden ayırt edip size saldırmıyorlar mı?

2. safak

safak

O pirananın cinsine bağlı serrasalmus cinsi pirana ise küçükte olsa balığı kovaya koyup temizleyin.Eğer pygocentrus cinsi ise yani natteri vb. tür ise küçükken karnını iyice doyurduktan sonra elinizi sokabilirsiniz.Büyüyünce kesinlikle kovaya çıkartılıp veya balık sayısı çok ise dip çek hortumuna sopa balayıp elinizi sokmadanda temizleye bilirsiniz.Zaten camları silmek için elinizi sokmaya gerek yok mıknatıslı temizliyiciler var.Ama yinede temizlerken kovaya koymanı öneririm.Hem daha rahat temizlersin hemde daha detaylı bir temizlik yaparsın.

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Benimkiler 7-8Cm elimi istediğim gibi sokuyorum çok korkuyolar :D temizlik kolay yapıyorum Daha alışmadılar

4. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

İlginç. Bir gün alıştıklarını nasıl öğreneceksiniz ya.Geriye kalmış tek elle mi :F

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Onlar alışasıya :D :D

Keşke alışsalar böle elime saldırsalar ama yapamadım gitti şuan çok korkaklar yeni aldım bide bunları

6. safak

safak

Evet mustafa'nın dediği çok doğru pygocentrus pirana ailesi korkak bir ailedir.İnsanlara zarar vermez çoğunuz buna hayır desede bu bi gerçek ancak bu pygocentrus nat.ların elinize saldırmaları için en az 6'lı gurub halinde ve aç olduğu zaman saldırabilir.Pygocentrusların kendine güveni ancak çoklu sürü halindeyken gelir.Ama bu dediğimi serrasalmus ailesine diyemem :basardim:

Sayfayı Paylaş