1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Yavruları Hakkında Yardim!!

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde deniz_kizi tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    Percula Clown yavrularinin bakimi??

Akvaryumumda bir dişi bir erkek olmak üzere 2 palyaço (Percula Clown) balığım var. 5 gün önce yumurta döktüler ve yumurtaların çıkmasına 3-4 gün var !! Yavruları hangi şartlarda olan bir yavru akvaryumuna almam gerekiyor? Akvaryum için özel maddeler almam gerekiyor mu? Birde filitre şart mı? saat:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Seyma Hanım maşallah diyelim. Akvaryumunuzdan, perculalardan bir fotoğraf ekler misiniz. Çıkacak olan larvaları toplamanız için 8-9.günün gecesi tüm sistemi durdurup yatmanız ve gece 03-4 cıvarı kalkıp yavruları sifonlamanız gerek. Yavru akvaryumuna almış olsanız bile rotifere ihtiyacınız var beslemek için. Bunu önceden ahazırlamak gerekir.Aksi halde ayırmak pek işe yaramaz.

Fotoğrafları görüp devam edersek daha sağlıklı olur.

3. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    Yükledim fakat bu sayfada görüntülenemiyor! www.ap-depo.com Buradan bakabilirsiniz?

Rotifere'i nerden ve hangi fiyatlara bulabilirim??

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Seyma hanım resimlerinizi yeniden upload edebilirmisiniz.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    http://www.akvaryumportali.com/showthread.php?t=8189

Seyma Hanım linkte aynı yerden fotoğrafı mesajınıza nasıl ekleyeceğiniz basitçe anlatılmıştır. Linki kontrol etmeniz yeterlidir.

Rotifer elde etmek sandığınız kadar kolay değil. Kültür olarak satılıyor ve siz evde yeşil su ortamı yaratarak kültür sayesinde rotifer üretebilirsiniz. Yine aşağıdaki linkimizde bu konuda gerekli bilgiler bulunuyor.

http://www.akvaryumportali.com/threads/1302-Amphiprion-türlerinin-akvaryumda-üretimi

http://www.akvaryumportali.com/threads/1205-ROTİFER-ÜRETİMİ?

6. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    baya zor bir çalismaya benziyor.. Sanirim yavrulari yasatmayi beceremicem! maddelerin suya katilim oranlari kafami karistirdi!!

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eklediğiniz fotoğraf sizin yumurtalardan mı ? Sizinse güzel gelişmişler gerçekten. Akvaryumun geneli ve anne babayı çok merak ettim maşallah.

Maddelerin karışımı aslında zor değil ama düzeneği evde kurup hazırlamak gerekiyor. Biraz okumayı ve tabi inatla üzerine gitmeyi gerektiriyor. Levent arkadaşımız forumdan Rotiferi direk üretim satışını yapmayı düşünüyor. Eğer gerçekleşirse gerçekten süper kolaylık olacak. Bekliyoruz onun da iyi haberlerini.

8. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    umarim yumurtalar catlamadan iyi haberler gelir!!

--- Ekleme; ---

9. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Seyma hanım merhaba,

Kaç gün önce yumurta bıraktılar balıklarınız ? Yavruları sistemden ayırdıktan sonrası için hazır düzeneğiniz var mı ? Daha yeni döndüğüm için rotifer kültürünü henüz başlatmadım.Elimde plankton var ama rotifer olmadan işimize yaramaz.Yarın bir araştırıcam sizin için rotifer temin edebilirsek yaşatmayı deneriz.

10. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    Balığım 5-6 gun önce yumurtladi!! Daha elimde bir düzeneğim yok . Birsey sormak istiyorum, yavrular yumurtadan ciktigi gün onları, rotifer ile hazirlanmiş akvaryuma taşidiğimda , yavrular ani su degisimine ugrayip zarar görürler mi, alıştırma yaparak mı koymaliyim?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rotiferli suya yavruları atmıyorsunuz. Yavruları ana akvaryumun suyu ile hazırlanmış yavru akvaryumuna ayırıyorsunuz ve rotifer ile besliyorsunuz. Günlük belli oranda hacime göre su değişimi yapmanız gerek.

Ben hala genel akvaryum ve balıkların fotoğraflarını merak ediyorum.;)

12. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Normalde 5-10 gün arasında yumurtadan çıkarlar.Yumurtadan çıkma süresini etkileyen en önemli faktör tank ısısıdır.27 derecede yaklaşık 7-8 günde yumurtadan çıkarlar.Tank ısınızın 26 derece olduğunu düşünürsek normalde 9 günden sonra ışıklar kapandığında yumurtadan çıkmaya başlamaları gerekiyor.Tabiki tahmini bir süre bu.Tank ısısı ile aynı ısıda bir tank kurup tuzluluk oranını ayarlıyorsunuz sonra yavruları bu tanka vakumlama ile alıp canlı besin vermeye başlıyorsunuz.

Tank ısısı aynı olduktan sonra ani su değişiminin problem yaratmaz.Genelde yapılan yöntem bu şekilde.

Birde günlük olarak dip çekimi yapmalısınız yavruların bulunduğu tankta su şartlarını sağlıklı tutabilmek için.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. deniz_kizi

deniz_kizi

İsim:
    seyma topac
    Rotifer nasil hazirlaniyor, toz halinde mi akvaryuma dökmeliyim?

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Rotifer üretimi konusunun linkini Temel hocam vermiş ancak gözden kaçırdınız sanırım ?

Buyrun rotifer üretimi.

http://www.akvaryumportali.com/threads/1205-ROTİFER-ÜRETİMİ?

Bu arada bende akvaryumunuzun genel görünümünü ve içindeki canlıları merak ediyorum. Birkaç kare paylaşırmısınız akvaryumunuzdan?

15. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    tam 3 defa yavruları ve hiçbirini hayatta tutamadım .4. ye başlayacaklar kesin .hiç durmadan yapıyorlar..bundan evelkileri anlayamamıştım.ışığı kapatıp bekleyemedim ve açıp açıp baktım .sabah uyandığımda hepsi kaçmıştı..hiçbir şekilde nasıl olacağı hakkında bilgi yok..rotifer den başka hiç bi seçim şansı kalmamış sanki.yeşil su bile yaptım .akvaryumdan aldığım temiz suyla veya denizden eklediğim suyla güneşin altında fitoplankton takviyesi ile berrak yeşilimsi yosunsuz su yaptım.pazar gecesi çıkacaklar yine..tutabilcek miyim o ayrı bir konu .tutsam bile yeşil suya atınca yaşayacaklarını sanmıyorum :(

Sayfayı Paylaş