1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Koi havuz Yapımı

Başlığı 'Havuz ve Gölet Forumu' kategorisinde syucel tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel
    Cevap: 4000 lt. Koi havuzu

Çok teşekkür ederim üstad. İzmir'e yolun düşerse misafir etmekten onur duyarım. Odun ateşinde yaparız çayı, semaver mevcut. :)

Teşekkür ederim, gerçekten yordu beni bahar kadar biraz keyfini çıkarmak istiyorum. Seneye kadar herhalde biter.

Teşekkürler Fatih. Filtre mutlaka olacak hemde senin dediğin gibi ultraviole destekli olacak ama bu yaz bu kadar yeterli.

Teşekkür ederim. Dış filtre şimdilik kova. :)
    O şarap fıçısıda yıkılmak üzere olan bir binanın çatı katından bulmuştuk. Bir hayli eski, esas yeri orası değil fakat deneme için koyduk fena durmadı.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fıçının içine filtre malzemeleri koyulsa,fıçının görünmeyen kısmından yani arka üst taraftan suyu verseniz ve fıçının çeşmesinden su havuza geri aksa hem güzel bir filtre,hemde görsellik vermiş olurdun hocam. Tabi benimki sadece bir fikir. Dayanamam böyle boş duran şeyleri birşeylere çevirmeden. :D

3. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Güzel fikir üzerinde çalışmalı. :)

reis bunu beğendi.
  4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Kesinlikle süper olur :D

syucel ve reis bunu beğendi.
  5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Serdar abi selam,

Ellerine sağlık, gerçekten de süper bir iş çıkmış ortaya.. :) Hakikaten Temel Abi'nin de dediği gibi bir demlik semaver çayı içilir orada.. Bu arada su filtrasyonu il ilgili bir kaç noktaya değinmeden edemedim.

ATS dediğimiz sistem var, tuzlu suda iş görüyor epey. Forumda da yapan deneyenler olmuştu. Yabancı forumları araştırırken, gözüme çarpmıştı. Koi ve bahçe havuzlarında bu ATS sisteminin devasa boyutlarındakini yapıyorlar, başarıya ulaşıyorlardı. ATS sisteminin çalışma prensibi basit aslında biliyorsunuzdur sizde.

Ben müsadenizle birkaç resim ile paylaşmak istiyorum mevzuyu, eminim sizde bu resimlerden sonra biraz araştırır, yapımının kolay olduğunu anlar, yapmak istersiniz diye düşündüm.

İşte bir kaç resim;

6. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Serdar abi koyduğun fotoğrafların hiç biri gözükmüyor. Değiştirir misin yenileriyle?

7. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Hala fotoğrafları göremiyorum

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Fotoğraflarıon görüntülenmesi ile alakalı bir sorun yok Egemen bey; siz hala göremiyorsanız explorer kaynaklı bir sıkıntı yaşıyor olabilirisniz.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fotoğraflarda sorun yok. :ay:

10. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Elinize sağlık çok emek harcadınız ama karşısında çay içmek bütün yorgunluğunuzu alıcaktır...pardon:gif:ay:em34:em34:

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Babaannemlerin evin bahçesinde var havuzumuz kenarları 7 gen olması lazım içi yuvarlak en az 70 cm yükkseklik var boyda 2,5metre olması lazım portala koymustum .Ve içinde 30 40 yaş arası olması lazım ama kesin 30 u geçik yaşında olan kağlumbağamız var.Malesefki kediler dalıp balıkları alıp götürüyorlar.Ve üstüde böyle açık su hiç berrak olmuyor ve sürekli yosun oluyor.İçindede 10 15 tane renkli sazan var .Yani demem o ki kediden ve güneşten korunması daha iyi olur.

Tebrikler süper olmuş sizinde havuzunuz . :D

12. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Teşekkür ederim Erman, filitre sistemini daha önce araştırmıştım fakat yer çok müsait değil bu sistem için. Fakat faydalı olacağı kesin. İleride uygun biryere yapılabilir yada mevcut yer için sistem geliştirilebilir. İlgine teşekkür ederim.

13. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Teşekkür ederim.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Filtre sistemini tatlı su havuzu için düşünemezdim açıkçası ama güzel düşünülmüş. Üstelik yosunlanma çok daha kolay olur havuzlarda. Yer imkanı varsa iyi fikirmiş.

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Serdar abi, o su tankı aslında adamın havuzu zaten. Siz, ters U şeklinde duran resimde görünen boru tesisatını hallederseniz, fosfat ve nitratı ters U şeklindeki boruya bağlı olan plastik tük gibi yüzeyden akan kesimde oluşan yosunlar emecek, bu sayede havuz içindeki ALG oluşumunuz epey azalacaktır. Yabancı ülkelerde iddia edilene göre, sadece bu sistem ile tuzlu su tanklarını PS 'siz idame ettirdikleri iddia ediliyor. Günahları boyunlarına yalansa bilemem ancak, yine de bu sistemi düşünmenizde fayda var derim abi, saygılar.

Ayrıntılı bilgi için;

http://www.akvaryumportali.com/ekipmanlar-katkilar-su-kimyasi/alg-turf-scrubber-ats-10787.html

16. SantaMonica

SantaMonica

İsim:
    SantaMonica

Merhaba ... Bu, Amerika "SantaMonica". Yosun filtresi ile size yardımcı olabilir. 2008 yılı Ağustos ayında şelale "yosun duvar" filtre icat. Ayrıca ben çok güç yosun inceledik. Lütfen soru sormak.
    ------
    Hello... this is "SantaMonica" from America. I can help you with algae filter. I invent the waterfall "moss wall" filter in August 2008. Also I have studied much the power of algae. Please ask questions.

17. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Dün akşam kaya üzerinde ilginç bir yansıma vardı. Yanımda makina olmadığı için telefon ile çekim yaptım, çok net değil o yüzden.

Lambaların ışığından sarmaşığın yaprağı kaya üzerine Ninja Turtles figürü çıkartmış. :)

18. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Thank you, I follow the link below.
    A system is very useful.

------

Teşekkürler, aşağıdaki linkten takip ediyorum.
    Çok faydalı bir sistem.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

O görüntüyü bir yuvarlak içine alsak diyeceğim çünkü ben bir şey anlamadım, nerde ninja gölgesi.

Bu arada canım çay çekti ortamı görünce gene.

SantaMonica sonunda satacak icat ettiği filtresini bize öyle görünüyor.:D

BassKiller bunu beğendi.
  20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Aynen. Ben de bişey farkedemedim. :smiley33:

Sayfayı Paylaş