1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kime göre doğru Kime göre yanlış (Tartışalım)

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde cimlikaya tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Cüce vatoz yavrularının su değişimine karşı duyarlı olduklarını düşünmüyorum. Ben su değişimini aksatmadım ama yavrularım canavar gibi, 2.5-3 cm oldular (ben anasını babasını aldığımda neredeyse aynı boydalardı ve karın kışın arasında niğdeden getirmiştim).

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Cüce vatoz yavruları inanın su değişimine karşı çok hassaslar. Fakat burda bahsedilen su değişimi haftalık veya belirli aralıklarla yapılan kısmi su değişimleri değil, %100 su değişimidir. Kısmi su değişimleri zaten gereklidir ve yararlıdır. Büyümeyi ciddi oranda hızlandırır. Yapılmasa da zarar etmeyen durumlar da olabilir. Ama cüce vatozlar özellikle 4-6 haftalıkken başka tanka atıldıkarında hayatta kalma oranları çok çok az. Bunu defalarca denedim. Aksi yönde örnek varsa da bunun da çok az olduğunu düşünüyorum. Aktarım da burda çok önemli fakat yine de %100 su değişimi yeni yavrularda büyük sorun oluyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Hiç %100 su değiştirmedim değiştirmem de. :)

-doctore- bunu beğendi.
  4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Ogrendime gore baliklarda bosaltim direkt amonyak olarak yapiliyormus. Nitrata falan bunlara bakteriler sayesinde donusuyormus.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    aynen öyle Toprak....amonyak-nitrit-nitrattır döngü süreci,bunu da bakteriler yapıyorlar :)

6. Zafer Apkin

Zafer Apkin

İsim:
    ZaferA
    Merhaba arkadaşlar, akvaryuma balık yemine emdirilmiş sarmısak önermiyorum.Arkadaşa yapma dedim dinlemedi.6 yetişkin kılıç 1 lepistes öldü.Oysa tecrübeyle sabittir ki: Kolloidal Gümüş Suyu tüm hastalıklara karşı en güvenilir malzeme.Zararlı tüm bakteri ve parazitleri öldürürken faydalılara akvaryumda olması gereken doğal yapıya asla zarar vermez, dokunmaz.Tüm canlılarda proaktif koruma ve hastalıklara karşı kullanılan aids, hetatit kanser gibi bircok hastalığa kullanılan en güzel detoks en zararsız en güçlü antibiyotiktir.zapkin@gmail.com

7. canergkts

canergkts

İsim:
    Caner
    Fanusta japon balığı beslenmez konusu:
    3 yıldır besliyorum. Fanusumun içerisine dereden topladığım doğal taşları ve midye kabuklarını attım. Suyunu 2 günde bir değiştiriyorum. Günde 1.5 tam yem atıyorum sabah ve akşam olmak üzere. Gayet yaşıyor hayvan.

8. canergkts

canergkts

İsim:
    Caner
    Ekleme;
    İnternette biraz araştırdığımda şu habere denk geldim: https://bilgihanem.com/japon-baliklari-hakkinda-bilgi/
    Evet japon balıkları fanusta beslenir ama onların psikolojisi ve gözleri için iyi değilmiş. Zaten fark ediyordum fanusta sıkıldığını.
    Sanırım acilen bir akvaryum toparlamam gerekiyor. Balığa işkence ettiğimi düşünmeye başladım hafiften :D

Sayfayı Paylaş