1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kaplumbağa Akvaryum

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde Kubilay* tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Benim eski 39*23*17 akvaryumu kaplumbağa yapmaya karar verdim.Daha kaplumağalar hakkında hiçbir bilgim yok.
    Birkaç sorum olacak :) Akvaryumun resmi en altta..
    *Bu akvaryuma kaplumbağa olur mu?
    *Onlar için ayrıca ısıtıcı+filtre almak zorunda mıyım?
    *En fazla kaç tane kaplumbağa olur ve ne tür kaya seçmeliyim?
    Teşekkürler. aha:
    Akvaryumun resmi:

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaplumbağa Akvaryum

Kubilay bu akvaryumda kaplumbağaların rahat edeceğini zannetmiyorum. Su seviyesi yüksek bence onu yarıya kadar hatta yarıdan daha aza indirebilirsin. Su yüzeyine kadar çıkacak herhangi bir kaya bul ki bazen üzerine çıkıp saf oksijen ihtiyaçlarını karşılasınlar. Ben senin yerinde olsam bu akvaryuma 5 tane kaplumbağadan fazla sokmam. Yavru kaplumbağalar almanı tavsiye ederim. Seyiz zevki daha güzel...

Kolay gelsin.

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Hüseyin abi bu çok eskiden balıkları koymadan çekmiştim.Kaplumbağa alırsam yarısından daha az su olacak ve büyük bi kayayla akvaryumun yarısı kara yarısı su gibi olucak.Güzel birşey olacak yani.İşim var çıkıyorum evden ufak bi işim var ondan sonra çizip koyarım nasıl yapacağımı :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaplumbağa Akvaryum

Çizip koy resmi burdan fikir yürütelim ve güzel bişeyler çıkaralım ortaya kardeşim. Bu arada bu resimdeki akvaryumun tabanında ne var ? Çok hoşuma gitti taban.

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Böyle olucak büyük ihtimalle Hüseyin abi.Onun tabanındaki taşların ismini bende bilmiyorum akvaryumun yanında vermişlerdi.Dandik birşeydir sanırım..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaplumbağa Akvaryum

Proje çizimi bence çok güzel, aralara birkaç kaya daha yerleştirilirse çok daha güzel olur.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaplumbağa Akvaryum

Kubilay kayayı tamamen sol yana yatırırsak seyir zevki nasıl olur bilemiyorum. Acaba kayayı ortalasak daha güzel durmaz mı ?

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Akvaryum çok küçük zaten birtane büyük kaya koyacağım o yeter bence :) Zaten kumlarla o kayaya cıkmaları için kıyı gibi yapıcam güzel olacak sanırım :) Tabi Malawilerden sonra :)

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaplumbağa Akvaryum

Hadi bakalım o zaman dediğin şekilde yapalım. Resimlerle daha da netleşecektir zaten olay.

10. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Evet Hüseyin abi.Güzel olacak inşallah.

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kaplumbağa Akvaryum

Kubilay, aslında ufak akvaryumda kaplumbağa beslemek yanlıştır ve o kaplumbağalara eziyettir. Bende var 2 tane, 1 tanesi baya bir büyüdü 2 ayda acayip büyüdü çok iyi besliyorum 61 lt'lik akvaryumdalar. Haziranda dükkanın bahçesinde havuz var oraya koyucam, eylül gibi filanda geri akvaryuma alıcam. Benim sana tavsiyem hiç ufak akvaryumda besleme, kaplumbağalar büyüdükçe akvaryumuda büyüteceksin mecburen. ;) Alıcaksan semeder gibi canlı al derim bence. ;)

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kaplumbağa Akvaryum

Bence su seviyesi böyle dursun.Yüzcek alan çok olursa daha çabuk gelişeceklerini düşünüyorum.Üstüne kuru alan yap internetten çok rahat kuru alan yapımını bulabilirsin.3 yada 4 kaplumbağa al.Çünkü akvaryumda gelişimleri daha hızlı olcağı için ilerde sığamaz olurlar.Aldığın yerde kaplumbağalar düşük su seviyesinde duruyorlarla suyu sende kademeli bir şekilde arttır. burda:gif saygılar:gif

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kaplumbağa Akvaryum

Özcan abi, su seviyesi o kadar çok yüksek olursa hayvanlar hava almaya zor çıkar, dip yukarı kadar çıkmak için turbo lazım onlara. :D 3 yada 4 kaplumbağa o akvaryuma olmaz 1 tane bile olmaz o akvaryumda kaplumbağa.

14. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Alırsam çok küçük yavru alıcam.Büyüyünce satar yeni yavrular alırım :)

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kaplumbağa Akvaryum

Yavuz olur kardeşim olur. Öyle güzel olur ki. Kubilayın dediği gibi büyüdükçe satar yeni yavrular alır. Sürekli akvaryum büyütmektense sence de bu fikir daha mantıklı değil mi ?

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kaplumbağa Akvaryum

Bence iyi bir fikir diğil, ne kadar çok hacim o kadar çok büyüme büyüyüncede kimse almaz. ;)

17. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Kaplumbağa Akvaryum

Yavuz kardeşime katılıyorum. Büyük kaplumbağaların satışı çok daha zor oluyor.

18. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Kaplumbağa Akvaryum

Atarım havuza yav :D

19. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Kaplumbağa Akvaryum

Yavuz bende besledim kaplumbağa hiç zorlanmazlar o seviyeye çıkmak için tabi ilk geldiklerinde kasları zayıf olduğu için biraz zorlanırlar ama sonradan çok güzel olur.Benim arkadaşımın kızı kaplumbağası çok büyüdü bizim burdaki göle bıraktıydı.Ne kadar doğru bir davranış orasını bilemem.

20. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten
    Cevap: Kaplumbağa Akvaryum

Kaplumbağaları doğal ortamına bırakmak onların ölüm fermanını imzalamak demektir. Bıraktığınız ikinci gün ölmüş demektir.
    Ömür boyu bakacaksanız kaplumbağa alın. Süs değil canlı alıyorsunuz.

Ayrıca bu su seviyesi kaplumbağalar için az bile.

Sayfayı Paylaş