1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kapluşş'umun Yeni Akvaryumu

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde _Ceren_ tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan
    Merhaba arkadaşlar;

Daha önceki sığ ve küçük akvaryumdan sonra (plastik kap asla değil), Kapluşuma nipeten büyük bir akvaryum aldım. Yeni yuvasını sizlere de göstermek istiyorum...
    ileride daha geniş bir akvaryuma geçebiliriz ama şimdilik bu yetiyor...

Ayrıca bir de canlı doğuran tankım var ama henüz 1 adet lepistesim var, onun resimlerini daha sonra paylaşırım :)

ImageShack Album - 33 images

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kapluşş'umun Yeni Akvaryumu

Diğeri gibi bu da çok güzel olmuş Ceren ellerine sağlık. Sağlıkla yeni yerinde yaşamaya devam eder inşallah.:nazar: Onlara çok iyi baktığına şüphe yok gördüğümüz kadarıyla.:)

3. fevzimoli

fevzimoli

İsim:
    fevzi köksal

Arkadaşlar burada yeniyim. Bir kaç sorum var ama nereye paylaşıcam bilmiyorum ?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Kaplumbağalarında maşallahı var.

Hangi yemleri kullanıyorsunuz ? Tek çeşitmi yoksa birden fazlamı ?

Fevzi bey yeni bir konu açarak sorularınızı sorabilirsiniz. Forum bölümüne girerek uygun forumda konunuzu açın sorularınızı sorun.

http://www.akvaryumportali.com/forum.php

5. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Merhaba Fatih,
    teşekkürler...
    2 çeşit kutu yem kullanıyorum, baby tetra min gibi bir şey, istersen evde tam adına bakarım, yeşil çubuk gibi olanlardan ama markası önemli, diğerini yememişlerdi.. bir de kurutulmuş karides veriyorum , çok seviyor... günde 2 kez besliyorum...
    ara sıra salam,ciğer yedirmeye çalışıyorum ama pek yemiyor :)

6. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Temel bey size de çok teşekkür ediyorum... zamanla hem kaplumbağa akvaryumumdaki değişiklikleri hem de lepistes akvaryumumdaki değişiklikleri paylaşmaya devam edeceğim.. :)

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Ceren Hanım bilgisizliğimi bağışlayın kaplumbağa akvaryumuna canlı bitki koyulamıyor mu?Plastik kullanmışsınız?

8. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Merhaba Ozan Bey,
    rica ederim, koyulabiliyor, mesela bambu.. ancak çeneleri çok kuvvetli, yemeseler bile ısırıyorlar, ya da kumdan çıkarabiliyorlar.. tadini beğenir de yerlerse zararı olabilir diye koymuyorum..saklanmayı sevdikleri için de plastik bitki kullanıyorum... :)

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Kaplumbağlardan pek anlamam, hatta hiç anlamam. Ama o tarz bir canlıya akvaryum hayal edersem hep bir paladaryum hayal ederim. Sizde inceleyebilirsiniz. Bol bitkili hem kara hemde su bölümü olan bir sistem. Akvaryumun eni ve uzunluğu çok büyük olacak. Strafor kalıpları var o uzunlukta büyük kalıplar. Onlar akvaryuma göre biçimlendirilir, sudan ayrı bir kara yaşamı oluşturulabilir. Su içindeki strafor kısmı suya dayanıklı maddelerce siyah rengi tonlara kaplanabilir derinlik için. Su altı bitkileriyle desteklenirse o kötü görüntüde ortadan kalkar. İlerde bu tarz bir akvaryum kurmayı düşünebilirim. Biraz zahmetli bir hazırlığı olacaktır ama karşısına oturup izlemek mükemmel olabilir. Çayımı yudumlayıp, hayal ederken bile beni mutlu edebildi.

10. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Tüm Kaplumbağalar karasal alana ihtiyaç duymazlar.Sucul olan ve hemen her tür balığınızla birlikte dostça yaşayabilen bir kaplumbağa türü var. Fly River Turtle, yani adı üstünde Uçan Nehir Kaplumbağası, videolarını izlerseniz, suyun içinde yüzmediğini, uçtuğunu göreceksiniz.:) Şunun güzelliğine, tatlılığına bakarmısınız... Malesef Türkiyeye henüz sokamadık çalışmalarımız devam ediyor:)

11. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Ceren daha öncede belirttiğim gibi akvaryumunu çok beğendim ellerine sağlık seni tekrar tebrik ediyorum :)

Doğuş bey ve Ozan beyin yorumu dikkatimi çekti izin verirseniz cevap vermek istiyorum :)
    Malesef kaplumbağalarla bambu dışında hiçbir canlı bitki yaşatılamıyor. Kendi akvaryumumda denedim o nedenle bundan eminim :)
    Eledoalar,anubiaslar,rubralar,Cryptocoryne cordata hepsini denedim ama yaşayabilme süresi maksimum 2 gün :)
    Bu canlılar carnivor canlılar yani hem otobur hem etobur o nedenle özellikle öncelikle köklerinden başlamak üzere 1 saat içinde bütün eledoaları yediklerine şahit oldum :) Anubias acı bitki dediler o yüzden sadece anubias koydum onunda yaşaması en fazla 1 hafta sürdü :) Sadece harcadığım parayla kaldım anlayacağınız.

12. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Durum anlaşıldı demek bu yaramazlara bitki dayanmıyor....:D

13. ecemkoten

ecemkoten

İsim:
    Ecem Köten

Aynen öyle Ozan bey :) En çok parama üzüldüm :) Ama iyi besin aldılar :)

Sayfayı Paylaş