1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Isıtıcı Sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Ömer Salih tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Ömer Salih

Ömer Salih

İsim:
    Ömer Salih
    Arkadaşlar bir hafta önce ilk akvaryumumu dizerek canlı doğuran balıklar aldım ısıtıcıyı 26 derece de çalıştırmam gerektiğini söylediler bende 26 dereceye ayarladım fakat termometre 20 derecenin altını gösteriyordu bende 32 alıp 26 derece olunca tekrar eski derecesine getiriyorum bir haftadır sürekli bunu kontrol etmekten sıkıldım ne yapmalıyım?

Ekli Dosyalar:

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Isıtıcı kaliteli bir ürün değilse bu şekil sorunlar çıkabiliyor. Örnek verecek olursak suyu 25 dereceye ayarlamak için ısıtıcı termostatını 30 dereceye ayarlamak gerekir gibi.

royalmen bunu beğendi.
  3. Ömer Salih

Ömer Salih

İsim:
    Ömer Salih
    Tüm malzemelerin iyisini istedim ama işe yarar bir şey olup olmadığını bilmediğimden ısıtıcının resmini çekip koydum zaten. ısıtıcıyı değiştirmem mi gerekiyor

4. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    ısıtıcı sobo galiba bende vardı benimkide 26 da iken suyu 30 derece 23 de ikin 28 yapıyordu sıkıldım yenisini aldım fluval öneririm şu an su ısısı hep sabit olarak aynı duruyor

Sayfayı Paylaş