1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Giesemann Armatür Aydınlatma Tavsiyeleri

Başlığı 'Aydınlatma Armatürleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Etiketler:
 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Giesemann armatür deniz akvaryumu aydınlatma zorunluluğuna destek amaçlı piyasaya sürülmüş, deniz akvaryumu ışıklandırması konusunda çok fazla rakibi olmayan bir markadır. Deniz akvaryumu aydınlatma armatürleri ilk bakışta birçok farklı markaları, tipleri, çeşitleri bünyesinde barındırır. Diğer Giesemann armatür konuları linktedir.

  Gieseman markası da genel ifade ile, metal halide MH mega chrome ampuller, T5 floresanlar, armatürlerin tip ve modelleri, led aydınlatma sistemleri Gieseman armatür bünyesinde ihtiyaçların karşılanması için satışa sunuluyor. Piyasaya yeni bir MH ampul tipi çıkarılmış.17.500 KLV metal halide ampulü. Giesemann armatür tasarımları yanında renk olarak ara renklere ve kelvin ölçülerine önem veriyor. Bazı akvaryum tarzlarına 22.000 KLV fazla gelebilirken, bazı akvaryumlara 14.000 kelvin değerleri düşük olabiliyor. Güzel bir ara değer yakalanmış demek doğrudur. Deniz akvaryumu ekipman tanıtımı bölümünde giesemann armatür modellerini tanıtmaya devam edeceğiz.

  Giesemann Armatür 230 3x 150 W Deniz Akvaryumu Aydınlatması Nasıl

  Giesemann Armatür.jpg

  230 serisi Giesemann armatür nispeten yeni bir seri. Giesemann armatür aydınlatma konusunda sürekli bir geliştirme süreci yaşıyor. Aynı akvaryumda buluşan farklı renk ve ışık isteklerine sahip mercan türlerinin ihtiyacının en üst düzeyde sağlanması hoş olsa gerek. Kaliteli alüminyum alaşımlı gövde yaratmaya çalışan veya yarattığını ifade eden Giesemann, modellerinin için sessiz çalıştığını da belirtiyor. Kaliteli alastlar ve MH ampuller optimal kontrol sağlanması açısından dijital ateşleyiciler ile desteklenmiş. Dijital ateşleme sistemi zaman içinde ampulü koruyan bir unsurdur. UV engelleme filtresi bulunan Giesemann armatür özel reflektörler yapısına sahip deniliyor. Giesemann armatür tasarımı yapılırken lambaların kolay değişmesini sağlamış, tek bir vidayı sökmek lambayı değiştirmek için yeterli. Farklı bir tip olan Giesemann T5 Floresan ürününü inceleyebilirsiniz. Giesemann armatür 230 3x 150 W özellikleri aşağıdaki gibi;

  ■ Giesemann armatür alüminyum sağlam gövde yapısına sahip
  ■ Dijital ateşlemeli sistem ve düşük kayıplı balastlar
  ■ Kablo süspansiyonu dikey ve yatay ayarlamaya uygun
  ■ UV engellemek için cam filtre bulunuyor
  ■ Bilgisayar tasarımı parabolik reflektör, yüksek performanslı
  ■ Tek bir vida ile lamba değiştirilebilir
  ■ Silikon teller ve seramik yalıtkanlar kullanılmış
  ■ Topraklı fiş bağlanmış elektrik kablosu
  ■ Giesemann armatür kapsamlı garanti koşulları sunuyor

  Giesemann Armatür 230 3x 150 W Renk Özellikleri

  ■ Okyanus mavisi mineral etkili
  ■ Titanyum gümüş metalik
  ■ Elmas siyah metalik
  ■ Sarı-altın madeni etkisi
  ■ Kutup beyazı
  ■ Taş gri metalik

  Giesemann Armatür Fiyatları Metal Halide Lamba Fiyatı

  ■ 3 x 150 watt metal halide ampul
  ■ Uzunluğu 1800 mm

  Kullanılan MH Lambalar Giesemann metal Mega Chrome veya deniz akvaryumu Megachrome tropic. Ampullerde renk seçme imkanı sunuluyor ve 6 farklı renk seçeneği imkanı var. Tasarım imce ve kibar yapıya sahip. Fiyatı yurt dışında 940 euro civarında.

  Giesemann Armatür Satış MH Ampul Crystal Ne İfade Ediyor  Giesemann metal halide armatür yapıları kimilerince kibar veya değildir ama ampul çeşitleri konusunda zengin yapıya sahip görünüyor. Giesemann armatür son yıllarda led armatür modellerini piyasaya sürerek Led aydınlatma konusuna da girdiğini gösteriyor. Fakat, akvaristlerin halen büyük bölümü T5 ve metal halide kullanımını tercih ediyor. Aslında bunu iyi bilen Gieseman armatür modelleri için 17.500 kelvin mega chrome ampul üretimi yaptı. Doğal olarak Giesemann satış konusunda ince düşünüyordur. Bilmeyenler için ifade etmek gerekirse, kelvin değerleri mavi rengin yoğunluğunu iffade eder, kelvin değeri yükseldikçe mavi ağırlıklı bir renk görülür. Ara kelvin değerleri bu açıdan tercihe göre iyi oldu diyebiliriz. 250 wat metal halide 240 ile 280 Lira aralığında satılıyor. MH Ampul 17.500 kelvin Crystal ampul suyu şeffaf gösteriyor. Benim kullandığım armatür modifiye ve mavi renk ledler ile sağlanıyor. Bu açıdan 22.000 kelvin değerleri mavi ledler ile birleşince yoğun mavi renk oluşuyordu. Bu kelvin değeriyle bir dengeleme oluştu. Eğer ilave olarak bir de aktif karbon kullanıyorsanız gerçekten çok temiz bir su görüntüsü görüyorsunuz. Gözlemime göre bu kelvin değerinde SPS mercan polip açılımı daha iyi gibi. Tabii henüz erken, biraz daha gözlemleyerek karar vermek daha doğru olur. Giesemann Armatür modelleri yanında MH ampullerinin fiyatları da pek ucuz sayılmaz. Kaliteli ürün ifadesi her zaman kullanılıyor ama doğal olarak buna karar vererek ve tabii maddi gücünü hesaba katarak en doğru kararı sizler verebilirsiniz.

  Akvaryum Portalı
   
  Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  Purple tang, Courageous, Saruman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş