1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eşlerimizin hobiye yaklaşımı

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde reis tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Ben de şanslılardan sayıyorum kendimi. Sürekli tuzlu su akvaryumu kurmak isterdim fakat hiç cesaret edemedim bu işe bir yerlerden bulaşmaya. 28 Aralık 2009'da nişanlımın bir fanus içinde 3 adet japon balığını bana hediye olarak getirmesiyle başladı herşey. Hemen forumlardan araştırma yapmaya başladım ve öğrendiklerim doğrultusunda yerim olmadığı için 10 litrelik bir akvaryum ve iç filtre alarak 9 ay o japonlara baktım. Evlilik öncesi hiç bir itirazla karşılaşmadan 130 litrelik bir tank aldım ve sarı prenses'e geçiş yaptım. Eşimin akvaryumdan yana tek rahatsızlığı içinde japon olmayışı, uzun ince balık mı olurmuş, japonlar daha sevimliymiş, sarı prensesler hep saklanıyomuş, balık dediğin hep oratada yüzermiş. Kendisi de prenses olduğundan biraz da kıskanıyo galiba [​IMG] Bunun dışında hiç bir sorunumuz yok çok şükür, ekipman ve balıklara verdiğim parayı da aynen söylerim. Ha bir de sürekli akvaryumcuya gidip balıkları izlememe uyuz oluyor, amaçsız ve gereksiz bir davranış olduğunu söylüyor [​IMG]

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Artık bu konuya bende çiçeği burnunda bir eş olarak diyebilirim ki bende kendimi Ümit bey gibi şanslılardan hissediyorum.. Akvaryumcuda vakit geçirmeyi bizim kadar sevmesede zevk aldığım bişeyi yaptığım için sıkıldığını belli etmiyor.. Balık zevkimiz bizimde uyuşmuyor o ayrı :) Çöpçü ve vatozları sevdiremedim :) Akvaryum oda yerine salonda olsaydı çok daha iyi olacaktı.Çünki arazi olup odaya kaçıp akvaryumla 5-10 dakkalık işim var deyip 2 saat geçtiğinde salonda tek başına oturmaktan sıkıldığını dile getirmekten çekinmiyor.Ne diyim oda haklı ama bir şekilde ortayı buluyoruz. :) Akvaryumun dolabı salon mobilyasına uygun olsaydı çok güzel olucaktı.Şans işte..

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Şimdi benimde konular değişti evde akvaryum'u düşürdüm 3 tane'ye gene yaranamıyorum küçük tuvaleti açsanız bissürü kaya, malzeme vs herşey çıkar akvaryumla ilgili, tabii bu duruma kız arkadaşımda karşı hep onlarla ilgileniyorsun diyor ki haklı kız. :F Bi ara annemle akvaryumcuya gittik balık aldım frontosa 16 cm 45 tl annem dedi bu balık ne kadar tabii ben kıp kırmızı oldum annemin arkasına geçtim 5 parmağımı göster 5 tl de diye sağolsun 5 tl dedi ama parayı verene kadar canım çıktı çünkü annem sürekli arkamdaydı ne kadar vercem diye.. :F Bi daha töbe ettim annemle akvaryumcuya gitmiycem diye.. :F :F

Saygılar...

4. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Beslesin canım. Aynı ben... Küçükle başla büyüğe geç, filtre al, ısıtıcı al akvaryumu büyüt. Oh ne güzel olur ev. :D :D

5. hakan18

hakan18

İsim:
    hakan altınok
    Cevap: EŞLERİMİZİN HOBİYE YAKLAŞIMI

Vallaha bizim hanımda kızıyo ama ne yapsın garibim bensöz dinlermiyim birde benim en önemli avantajım 4 yaşındaki oğlumun balıkları sevmesi ondan dolayıda bazen bizim hanım yumuşuyor çünkü oğlum balıkları seyrederken daha kolay yemek yediriyor fiyat konusu tabiki ucuz %75 indirimli hatta geçenlerde aldığım dış filitreyi 25 tl ye aldığımı sanıyor balıkların taneside 1 tl 25 tlye aldığım yemi 5 tl bizde böyle idare ediyoz ama onada sevdirecem akvaryumu

6. babacan

babacan

İsim:
    harun akgün
    Cevap: Eşlerimizin hobiye yaklaşımı

ArkadaŞlar bu siteyi genelde takip ediyorum ve es konusunda hepimizin derdi ayni anlasilan benim durumumda farkli degil bu konuda benimde eklemek istediklerim var evlenmeden once 100lt lİk akvaryumum vardi canli doguran ve nisanlilik doneminde esime goruyordu renkli baliklari gorunce hosuna gidiyordu ve sevdirmistim ona akvaryum olayini evlendik evliligimizin ilk zamanlarinda akvaryumu buyutup 200lt re cikardik aksamlari karsisina gecip baliklari seyredim cay icerdik ve esimin arkadaslari gelince boyle imrenerek anlatirdi o talihsiz olaydan sonra dunya tersine dondu akvaryumumu yeni temizlemistim ve gece sabaha karsi akvaryumumun cami patladi ve ev savas alanina dondu halilar koltuklar derken mahvoldum ve esimle dehsetbir kavga kesinlikle gormek istemiyorum dedi ve ya balik ya ben dedi ve akvaryum evden kalkti aradan 1 yil gecti icimi kemiriyor akvaryumum yok diye esimi annesine tatile gonderdigim zamanda akvarumu yenisini yapip 315lt lik olarak evin kapali balkon bolumune yerlestirdim ve herseyiyle hazirdiesim eve geldiginde sok oldu bu ne dedi ve o anda 4 aylik bebegimizin baliklari gorumce ciglik atmasi hayati tekrardan duzene soktu ve simdide akvaryumumu paludaryuma donusturmeyi dusunuyorum ve bir mucize daha ariyorum benim hikayemde bu:)))

7. babacan

babacan

İsim:
    harun akgün

İlk zamanlar İlgİlenİyordular ama nedense tarafina bile bakmiyorlar manzara seyrediyor guzelligine bakiyor ama ilgi yok simdi sira bende oglum 3 yasinda onu asilayip daha buyugunu yapabilmek ....

8. babacan

babacan

İsim:
    harun akgün

Sanırım akvaryum yüzünden duyulacak en acı söz...'Keşke balık olsaydım baba, beni daha çok severdin'

TEMEL SER ABI BAZEN ASIRIMI ABARTIYORUZ DUSUNUYORUMDA GERCEKTEN AKVARYUMDAN SEBEP ESLERIMIZLE COK TARTISIYORUZ HISSINE KAPILIYORUM ARTIK YANLISMIYIM ARKADASLAR..?

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu hobiyle ilgilenipte eşiyle tartışmayan yoktur sanırım.:) Ama tabi aslında eşlerimizde haklı. Su değiştirken evi batırmak,vitrinin çekmecelerini akvarum malzemeleriyle doldurmak vs gibi birçok kadının istemediği şeyleri yapıyoruz. Dolasıylada tartışma kaçınılmaz oluyor.:smile19:

10. emrank

emrank

İsim:
    Emre

pek iyi deil ya bakacaz artık :D

11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Herkes bütün sırlarını vermiş bu konuda, inşallah eşleriniz/anne babalar yanlışlıkla girip okumaz :sar:
    Adminler konuyu gizleyelim portal dışı görünmesin :heyo:

12. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Anlaşılan konuya Aykırı düşen bir tek ben varım. Sağolsun beni bu işe eşim ikna etti. Yeter artık yıllardır tatlı su ile götürüyoruz, Tuzlu suya geçelim diye tutturdu. Yani anlıyacağınız hanım zoruyla bu işe giriştim şimdide bağımlısı oldum.

13. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Ben de kendimi bu konuda şansı olanlar tarafında görüyorum :) Yaklaşık 7-8 yıl önce hobiye ara vermiştim. Ama içte içe hep daha büyük bir akvaryumum olsun istiyordum. Nişanlımla bir alışveriş merkezinde bir akvaryumda sarı prensesler gördük. Balıklara resmen bayıldı :) Ben de yıllardır bu lafı bekliyordum heralde :D Hemen bir akvaryum alıp içini doldurduk. Hobiye ilgisi çok fazla çok şükür. Hatta o kadar fazla ki babam,ben ve nişanlım oturduk baya baya filtre yaptık :D Şu an bana durduk yere link atıp mobilyalı akvaryum fiyatları/resimleri ve deniz akvaryumu videoları yolluyor. Allah izin verir de seneye evlenirsek tuzlu suya geçmek kaçınılmaz olacak sanırım :D

14. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Benim hatun akvaryumu satmak için tüm eş-dost ve tanıdıklara haber salmış. Ücretli veya ücretsiz evden çıkarma girişimlerine başlamıştı :) Neyse ki şimdi hamile olduğundan kendi derdine düştü de akvaryumu evden atmayı bıraktı :)

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bayanların en çok başvurduğu yöntemdir, eş dost tanıdık vasıtası ile sorun çözmek,ihtiyaç gidermek. Burada büyük bir avantaj var akvaryum sahibi için; almaya meyilli bayan 'ın ilk soracağı soru "sen neden kullanmak istemiyorsun" olacaktır. Sorunun cevabına göre değişmekle beraber alma ihtimali düşük kanımca.
    Zira bayanlar gözlem,birbirinden tavsiye alma, kopyalama konularında doğuştan master yapmışlar.
    Bu arada tebrik ederim Beger bey, allah hayırlı sağlıklı ömürler versin yumurcağa.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

16. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Benzer şeyler ve ortak yorumlar yapılıyor hep...
    Sanırım evlerinde hakimiyetin %100 kocalarında olunduğu ufak bir su parçasına bile dayanamıyorlar :D... Şaka ŞAka yani umarım...
    Acaba eşim akvaryum hobisine bulaşmış olsaydı ben ne yapardım diye sormak lazım. Sanırım bize anlamsız gelse bile eşlerimizin hobilerine saygı duymak durumundayız...
    Yeni evlilere tavsiyem; Kendinize ait hobileriniz mutlaka olmalı ama eşlerinizle birlikte de yapacağınız hobiler bulmanızı mutlaka tavsiye ederim. Bu arada benim akvaryumla ilgili bir plan yapıp uygulamaya geçmem lazım. Dizayn da dahil olmak üzere gözümü çok rahatsız etmeye başladı...

17. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Eşim ile beraberliğimiz 35 seneyi doldurdu. Evliliğimizin ilk senelerinde, akvaryumun benim için vazgeçilmez olduğunu kabullendi. Bu konuda sürtüşmemiz olmuyor. Geçmişte bende 5 liraya aldığım malzemeyi, 1 liraya aldım deme mecburiyetinde çok kaldım. Şu an bile tasarruf konusunda hiç konuşamıyorum. Hemen karşıma akvaryumun elektrik giderlerini koyuyor. Ne yapalım kardeşim, yaş ilerledikçe geçim ehli olduk.

Sayfayı Paylaş