1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY süper iç filtre

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Kamil Yılmaz tarafından 19 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. gomesta

gomesta

İsim:
    gazi yıldırım
    kamil bey şuan benim kullandığım iç filtre Amazon KJ 1500 f.max 880l h 220 W 50hz 15 watt maliyeti düşük tutmak için bunu söküp yapmayı düşünüyorum has filtreye vereceğim parayı en azından seramik bioball v.s. alırım diye düşünüyorum yeterli olurmu sizce 160 litre için ?
    teşekkür ederim

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  2. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Yeterli olur hem de daha süper olur. Elyaf, sünger olarakta bulaşık süngerleri kullanmanızı tavsiye ederim. ;) Plastik sünger kullanmayı unutmayın. ;)

gomesta bunu beğendi.
  3. gomesta

gomesta

İsim:
    gazi yıldırım
    teşekkür ederim en kısa zamanda başlıyorum bende yapmaya :)

4. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Güzel fikir tebrikler, piyasada farkına varmış olacakki yeni birçok iç filtrede özellikle katmanlı olanlarda su girişi sadece aşağıdan oluyor. Has filtreyi görmüşkende değinmeden edemedim ne hatıraları vardır bu yeşil marifetli filtrenin. Çocukluk zamanlarımda ne dış filtre var nede dış filtreden haberim akvaryumlarımda 1 ısıtıcım birde bu fokur fokur su basan yeşil motorum sağlıklımı sağlıklı hastalık nedir bilmeyen lepisteslerim . Şimdi piyasaya bakıyorum lepistesden şikayet edenlere bakıyorum hertürlü techizat teknik donanım,o bicim kurulmuş doğal akvaryumlar ama gel gelelimki lepistesin kuyruğu çürüdü gövdesi pamuklaştı,ağzı kızardı gibi üzücü konular bitmiyor.

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  5. hrospart555

hrospart555

İsim:
    Batuhan Gür
    yaptığınız filtreyi beğendim bende yapıcaktım yaptımda ama filtre nin altındakı deldiğiniz kapak varya onu içinde kırdığınız plastik tutuyor şimdi bosta kalıyor nasıl taktınız kapağı
    ??

6. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Filitre çok güzel hal almiş fakat ben sizin yerinizde olsam girişe koyduğunuz seramik halkalari iptal eder yerlerine eheim subsubrat koyardim bu sayede daha fazla bakteriye ev sahipliği yapmak mümkün olur du.

Sayfayı Paylaş