1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu-Innovative Marine Nozzle- Spin Stream Nozzle Tanıtımı

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde hasan1980 tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Arkdaşlar size yeni gördüğüm bir aparatı tanıtmak istiyorum. ( Dalga motorlarının yerine geçebilecek özelliklere sahip)

Bu aparat sayasinde yapabilecekleriniz.

1-Dalga-sirkülasyon motorlarınızı atınız.
    2-Elektirik harcamayınız.
    3-Değişik açılarda akvaryuma dalga yapın.

Sistem; aparatın arka tarafına bildigimiz küçük su hortumu tarzı bir boru takılarak çalışıyor. aparatın kutusunun içersinde çeşitli adaptörler sayesinde bağlantı yapabiliyorsunuz. Fazla söze gerek yok video ve resimler size herşeyi anlatacaktır.

[video=youtube_share;irZl6kcFazk]http://youtu.be/irZl6kcFazk[/video]

[video=youtube_share;ajs5T8N1Nlo]http://youtu.be/ajs5T8N1Nlo[/video]

CATCH THE WAVE
    Instantly create turbulent currents that mimic natural ocean tides with the “Must Have” accessory for the NuvoAquarium. Watch as your coral naturally sway back and forth as nature intended.

The SpinStream effortlessly exhausts random 40 degree circular wave patterns to enhance oxygen levels, coral expansion, and nutrient import/export.

Features
    •Creates random 40 degree circular wave patterns
    •Fits all NuvoAquariums w/o adaptors
    •Compatible w/most power heads, canister filters, and All-In-One aquariums
    •Includes ½”, 5/8”, & ¾” cut to fit rubber adaptors
    •Intended for use with flow rates between (52-600) gallons per hour
    •Helps remove waste from corals
    •Improves oxygen levels
    •Improves coral expansion & growth
    •Requires no additional electricity

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Deniz Akvaryumu-Innovative Marine Nozzle- Spin Stream Nozzle Tanıtımı

Bu aparatları beğendim ben Hasan. Özellikle senin yeni kurulumunda uyguladığın fazla kolla güçlü su devridaimi ile akıntı yakalamak uygulamana çok oturan bir sistem. Ülkemizde bulunuyor mu bilemiyorum ama getirtilebilir. Fiyatı aslında normal 30 dolar ama kargo işin içine girince abartı oluyor.

Ellerine sağlık tanıttığın için, güzel bir konu olmuş.:)

hasan1980 bunu beğendi.
  3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

DIY düşünceleri başladı bile kafama da ama biraz uğraştıracak ben basit birşey denerim olursa hep beraber geliştiririz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Halil çok çabuk kavradın aparatı valla helal olsun. Ben yapısını kafamda tam kurgulayamadım işin aslı ama zor olmadığı konusunda sana katılıyorum kesinlikle.

5. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Teeşkkur ettim Temel abi daha ayrıntılı fotoları koyuyorum. Bazı siteler sanırım kargo istemiyor. Bazıları ise 100$ üzeri alışveriş yaptınmı kargo bedava gibi.

Resimler Alıntıdır.

6. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

30 dolar fiyat verilmiş.100 dolar üzeri kargo bedava ise 4 tanesi ücretsiz gelecek gibi görünüyor almayı mı planlıyorsunuz?

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Çok basit bir karalama ile iç yapısını çizmek istedim kafamda oluşan tasarım bu ama bende bazı engelleri aşmam lazım sonuçta çok basit ama bir o kadar detaylı.

8. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Evet halil dogru düşünmüşsün benimde kafama takılan ondeki aparatı nereden bulucaz dönen kısmı nasıl yapıcaz.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Öndeki aparat kolay da asıl sorun benimde takıldığım su çıkışındaki dönen kısımı yataklamak çünkü tamamı dönüyor. Ve ince hesaplarla ayrıca güzel bir işçilik lazım.

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Acaba uzun yıllara dönecek mi? Yoksa kısa sürede alg ler icabına bakacak mı? Temizlenebiliyor mu? gibi sorular geliyor şu an aklıma.

11. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Orjinali belki çıkıp giribiliyordur yerine. Halil'in dedigi yataklama olayı esas olay.

12. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Sanırım bu aparat Türkiyede yok. yada ben bulamıyorum.

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Tolga abi boşuna arama yok bende talan ettim her yeri ama belki İstanbul'da ithalatı kendi yapan bir firmaya söylesek getirirler ama Türkiye satış fiyatı bu olmaz diye düşünüyorum.

14. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Tolga abi ben sana daha kullanışlı bir şey önerdim ama. :) Bunu getirtmeye uğraşacağına dediklerimden alsan o kadar rahat edersin ki.

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Neymiş onlar Görkem merak ettim bize de açıklasana.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hiç sorma, kerpeten lazım ağızlarından laf almak için ama iş başka yerlere gelince maşallah atak bu gençler. Görkem aga.;)

17. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Vallahi Temel abi güldürdün yine beni :D :D :D

Tolga abinin kurulum konusunda da söylemiştim.

Buradaki sarı aparatlardan bahsediyorum. Suyu daha efektif paylaştırıyorlar. Fiyatı olarak tanesi 50 TL. Set halinde almak isterseniz(çantasıyla beraber) içerisinden yaklaşık 6-7 adet kafa, uzatma aparatları, sök-tak aparatı ve daha bir çok şey çıkıyor. Tola abinin sistemde 3 çıkış var. Yaklaşık 5 tane kullanması sistem açısından iyi olur. Fiyat olarak 200 TL bu set. Close-Loop sistem kurulacaksa buna bence bu para verilir. Akıntı motoru yerine yatırım gibi bir şey olur. Bunun Innovative Marine Nozzle a göre farkı istenildiği gibi kıvrılıp yön verilmesi ve kayaların arasındaki oyuklara rahatlıkla saklanabilmesi.

Saygılarımla...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  18. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Bence bunu yapmak orjinalinden daha pahallıya mal olur gibi. 2-3 kişi birleşip alınabilir kargo ücreti ortadan kalkar o zaman. Yüksek debili motorlar ile ve sürekli temizlendiğinde (sirke ile) uzun süre kullanılabilir görünüyor.

19. tayfun

tayfun

İsim:
    tayfun

Benim aklima daha basit bir sistem geldi eger akliniza yatarsa ve bu sistemi gelistirirsek daha kolay olur herhalde. Turkiyede varmi bilmiyorum ama mutlaka vardir herhalde doner baslikli bahce sulama aparatlari var onlarda ayni isi goruyor sonucta. Yani su basinci ile donuyorlar fiyatlarininda o kadar yuksek olacagini sanmam acikcasi. tek is onlari ornek alip ayni sistemi uygulamak yada kucultmek.

20. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet, bahçe sulama aparatları su basıncıyla döner fakat onun içine o suyu nereden nasıl taşıyalım? Hortum kullansak görünmemesi için akvaryumu talan etmek lazım, en başta kurulumda mı yapmalı? Ayrıca o hortumun ucunda fıskiye tarzı bir şey olacak hadi debisini ayarladık diyelim, hortumun diğer ucunda ne olacak? eblki overflow varsa oradan bir hortum çıkarılıp takılabilir. Bi denemek lazım tabii ki, neden olmasın ?

Sayfayı Paylaş