1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

CPR Bak Pak Protein Skimmer

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  CPR bak pak protein skimmer ilginç yapısıyla kullanıcılarına protein skimmer özellikleri yanında refugium olarak kullanılma özelliğini de sunmaya çalışmış. AeroFuge ve bak pak protein skimmer modelleri içinde refugium artılarını da ele almaya çalışacağım. Henüz Türkiye semalarından yaygın değil ve bulmak zor ama kendi deniz akvaryumu şartlarımıza uygun olan ekipman yapısını etüt etmekte fayda var. CPR bak pak protetin skimmer genel kullanıcı yorumlarına bakılırsa işe yarayacak bir ekipman gibi duruyor. Sesiz oluşu aslında tercih edilme nedenlerinden biri gibi görünüyor. CPR bak pak protein skimmer tanıtımımız içerisinde üretici bilgilerini ve kullanım amaçlarını bulabilirsiniz.

  CPR Bak Pak Protein Skimmer Nasıl Performansa Sahip ve Bilgileri Neler?
  AeroFuge Refugium protein skimmer.jpg CPR Bak Pak Protein skimmer.jpg

  CPR bak pak protein skimmer kurulumu kolay olan tipik standart protein skimmer çalışma prensibine sahip ve CPR bak pak aynı zamanda refugium alanı sunarak yüksek alglerin beslenmesine imkan sağlamışç Genel olarak refugium alanının su değerlerine olumlu katkı sağladığı bilinir. CPR bak pak protein skimmer sudaki çözünmüş olan zararlı organik artıkları filtreleyecek çalışma sistemine sahip gibi görünüyor. Refugium ortamı temiz ve dengeli bir su dengesi yakalamak ve korumak amacıyla kullanılabilir ama bunun yanında aynı zamanda denitrifikasyon sağlayacak derin kum yatağı sistemi oluşturmaya da uygundur. Refugium alanınında fotosentez yapan yüksel algler beslendiği taktirde pH değerinin sabitlenmesine destek olan bir tamponlayıcı görevi görür. CPR bak pak protein skimmer refugium alanı aynı zamanda makro kabukluların rahatça üremesi ve çoğalabilmesine ortam yaratır. Refugium alanları ilave olarak deniz atı barındırılmasına ve Mandarin fish gibi Deniz Akvaryumu Pod kabuklu canlı yemine ihtiyaç duyan balıkların beslenmesine olanak sağlar.

  CPR Bak Pak protein skimmer Modelleri ve Özellikleri

  Bazı CPR protein skimmer modelleri aydınlatma imkanı da sunuyor (DX modeli). Boyut olarak fazla yer kaplayacak ölçülere sahip değil. Aydınlatması çok özellikli bir armatür olmasa da Refugium ihtiyacını karşılayacak düzeyde. Ürünün fiyatı aşağı yukarı 395$ dolar - 400$ dolar arasındaki fiyatlardan temin edilebiliyor. Elbette fiyat olarak kıyas yapmak ve diğer ürünler ile karşılaştırmak istenebilir. Farklı tasarımları sevenler için alternatif protein skimmer modelleri arasında olan bir ekipman. Bu tarz ürünler görünüm olarak aslında güzel ancak genel olarak Nano reef deniz akvaryumu tarzına hitap ediyor havası yaratsa da, canlı yükü aşırı olmayan akvaryumlarda aslında refugium artısıyla mükemmel su kalitesi yakalamaya destek olabilir.

  • Refugium, yüksek yosun bakımı
  • Makro algler için Işık- Sadece DX Modeller.
  • Protein skimmer
  • Skimmate toplama kabı
  • AEFG1SMDX (aydınlatma)
  • Su Kapasitesi: 16 Litre.
  • Boyutları, 18 "L x 3.5" x 17 "H
  • Skimmer: 7 "L x 3.5" x 17 "H
  • Refugium: 11 "L x 3,5" W x 13 "H

  CPR Bak Pak protein skimmer AeroFuge Tanımı

  CPR bak pak protein skimmer üreticileri yerel akvaryumcular için biyolojik filtre imalatı için 1987 yılında küçük bir garajda ilginç şekilde işe başlamış. CPR filtrelerini yüksek kalitede ve uygun fiyatlara sunmayı hedefleyerek küçük çaplı imalatlar yaparak ilerlemeye başlamış. CPR bak pak protein skimmer üreticileri o zamandan bu zamana 10.000 metrekarelik alana sahip üretim tesisi olarak genişlemiş. Aradan geçen yıllar boyunca birçok yenilikçi ürünler geliştirmeye çalışmış. CPR firması yeni fikirler ve teknolojiler sunmaya çalışan bir firma olduğunu söylüyor. Akvaryum esnafının maliyeti düşürmesi adına ürünlerini tercih ettiklerini de ürün tanıtımlarına ekliyorlar. CPR bak pak protein skimmer fantastik ve çalıştırılması ardından 1 gün sonra yeşil ve koyu toplama yapmaya başlar deniliyor. Elbette refugium alanı deniz akvaryumu filtre açısından iyi değerlendirilirse daha da faydası olur. Ürünün kullanıcı tecrübelerine bakılırsa, oldukça sesiz olduğu söyleniyor.  CPR Bak-Pak Protein Skimmer refugium modelli olanını aynı zamanda farklı amaçlar içinde kullandıklarını da belirtmişler. Yeni satın alınan balıkların suya alışana kadar rahatsız edilmeden adaptasyon sürecini geçirmesi refugium bölümünde sağlanabilir. Elbette bu amaçla kullanılabilmesi için su debisinin türe göre yeterli olması gerekir. CPR bak pak protein skimmer tanıtımını farklı bir ekipman olması sebebiyle yapmak istedim.
   
  Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  erdoganyilmaz, Saruman, taakaa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş