1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Candy cane coral doku kaybı?

Başlığı 'LPS Mercan Severlerin Forumu' kategorisinde Emre_E tarafından 9 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bir yıldır sağlıklı yaşayan mercanimda üç gündür keyifsizlik vardı bugün işten dönünce farkettim ki sorun büyük sizce durum ne,kurtarabilir miyiz?

Not: fotodaki gibi kumda değil kayada ışığı iyi alan bir konumda duruyordu foto çekebilmek için aşağı indirdim. Ayrıca uzun zamandır nitrat problemi var ancak hayatına sorunsuz devam etmekteydi.
    IMG-20170309-WA0010.jpeg IMG-20170309-WA0007.jpeg IMG-20170309-WA0008.jpeg

2. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Emre Bey Merhaba.
    Son zamanlarda tankınıza katkı girerek ani değer artışına neden oldunuzmu? Yada mercanı sık sık yer değiştirme durumu?
    Birkaç gün daha takip etmek gerek, dal dal ayrılan yapıda bir mercan türü, onun için ayrılma ve dalın dip kısmını sağlamlaştırma yani kemikleşme durumu söz konusu olabilir.

3. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa
    Merhaba Oktay Bey
    Katkı olarak sadece NP pro ve ProBioS giriyordum gecen hafta bitti katkılar ve nitrata etkisini gozlemlemedim o yüzden de biraktim. Diger elementleri su degisimiyle hallediyordum ama yaklasik 3 haftadir su degisimi yapmadim.Mercan yaklaşık bir yıldır aynı yerinde duruyor aydınlatma akinti vs tüm şartlar hep ayniydi.

Sistem ile ilgili bilgi vereyim biraz; 100lt arkadan sumpli BM nac3.5 ps , rw4 dalga motoru, x30 aydınlatma. Canlı olarakta birkaç mushroom ve zoa türü bir milka bir xenia. Balik olarak 2xtomato clown ,sixline wrasse ve bicolor blenny var. Nitrat çok uzun zamandir 40-50 araliginda

Sayfayı Paylaş