1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus Protein Skimmer'lar..!

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Protein Skimmer'lar deniz akvaryumu için olmazsa olmazlardandır. Sistemden protein fazlalığını ve atıkları uzaklaştırması işlevlerinin aşında geliyor. Ama Protein Skimmer'lar tuzlu su akvaryumu kurmakta olan bir hobicinin doğal olarak gözünü korkutuyor.

Zamanla günümüz teklonojisinin gelişmesi ile bir çok marka çıkıyor. Buda ürün yelpazesinin genişlemesini ve ucuzluğu sağlıyor. Firmalar bu alanda tutunabilmek için de kaliteli ürünler yapmak zorunda kalıyorlar.

Size bu işte yakın bir süre önce çıkmış bir markadan söz edeceğim. "Bubble Magus" . İsmi özelliği ile aynı anlamı taşıyor. "Kabarcık Sihirbazı" :)

Bu markayı tanıtmamdaki asıl amaç uygun fiyatla kaliteyi bir arada vermesi. :)

Daha fazla sizi merakta bırakmadan size ürünlerini tanıtmak istiyorum.

Bubble Magus BM-QQ

Bu cihazın asıl özelliği askı aparatı olmasıdır. Nano akvaryumlar ve orta boyuttaki akvaryumlar için idealdir. Şuan bu protein skimmer'ı kullanıyorum. Öneririm.

Kapasite: 100L-300L

Pompa: Maxi-Jet 1100

Enerji Tüketimi: 8 Watt

Hava Emiş: 180 L/H

Boyutları: 197 * 110 * 460 mm

Çap: 70 mm

Çalışma Derinliği: 240-350 mm

Bu cihazın en büyük avantajı çalışma aralıklarının yüksek olması.

Fiyat: 160 TL

Bubble Magus BM-NAC6

Kapasite: 400L-600L

Pompa: Atman Ph 2500

Enerji: 28 Watt

Hava Emiş: 500 L/H

Boyutlar: 170 * 265 * 500 mm

Çap: 150 mm

Çalışma Derinliği: 250-270 mm

Fiyat: 270 TL

Bubble Magus BM-NAC7

Kapasite: 500L-700L

Pompa: Atman Ph 2500

Enerji Tüketimi: 28 Watt

Hava Emiş: 500 L

Boyutlar: 235×215×500 mm

Çap: 180 mm

Çalışma Derinliği: 250-270 mm

Bu cihaz hakkında soracağınız soru şu olacaktır eminim ki. Yukardaki ile aynı motor kullanılıyor. neden fiyatı daha fazla bunun?

Gövde koni şeklinde olduğu için buda verimi yaklaşık %50-60 civarında arttırdığı için daha büyük akvaryumlara yetmektedir.

Fiyat: 340 TL

Bubble Magus BM-NAC66

Benim en sevdiğim modeli. Bence belirtilenden daha fazla bir yük kaldırabilir. Bakın ve siz karar verin. :)

Kapasite: 800L-1200L

Pompa: Atman Ph 2500 * 2

Enerji Tüketimi: 56 Watt

Hava Emiş: 1020 L/H

Boyutlar: 235×215×500 mm

Çap: 200 mm

Çalışma Derinliği: 250- 290 mm

Fiyat: 550 TL

Gelelim Bubble Magus'un canavarına. :) Gerçekten işçilik muazzam. Albenisi var.

Bubble Magus BM-600PRO

Kapasitesi: 2000L-5000L

Pompa: Aquabee 5000 * 2

Enerji Tüketimi: 84 Wattt

Hava Emiş: 2400 L/H

Boyutlar: 500*450*670mm

Çap: 300 mm

Çalışma Derinliği: 240-280 mm

Fiyat: 3.500 TL

Evet sizlere en çok tercih edilen ve en uygun fiyatlı olanları sunmaya çalıştım. Tabi sondaki hariç. :) Umarım beğenmişsinizdir. Bir sorunuz olursa çekinmeden sorun. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Saygılar...

OKTAY 26, grafikdelisi, lcturkey ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mükemmel bir ürün tanıtımı olmuş Görkem ellerine sağlık. Ps araştırması yapan arkadaşlara çok güzel yol gösterecektir. Fiyatına bakınca aslında birçok markanın yarısı gibi görülüyor ama işlev olarak hatta bazılarının çok üzerinde olduğu noktasında birleşenler var.

Kutlarım ve tanıtımın ve yine desteğin için teşekkürler...

3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Merhaba Görkem bey, mesaj kotanız dolduğu için buradan yazıyorum.Sanırım sizde de Buble Magus BMQQ PS var. Benimde 110 litrelik bir akvaryumum var bu üründen almak istiyorum ama kullanıcı olarak görüşlerinizi almak istedim...

1- Çap 70mm demişsiniz ama ,su içine giren kısmının çapı ne kadardır? Çünkü benim akvaryumumda bir açıklık var çap o yüzden önemli!

2- Ses durumu nasıldır?

3- Veriminden ve kullanım kolaylığından memnunmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

4. tolga66

tolga66

İsim:
    tolga argün
    Kardeşim tankımı büyüttüğümden bugün yeni bir skimmer aldım Nac 66 ...Denemek amaçlı da arkadaşımın tankında çalıstırdık. Ne resımdeki gibi köpürtüyordu ne de öyle bir köpük yapıyor...Ayrıca ellimle su çekme yerlerine yem atıyorum ancak yukarı hazneye atacagına suyu verdıgı yerden geri çıkartıyor...Acaba aldığım skimmer mi arızalı ya da başka birşey mi var.

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mesajınızı anlayabileceğim oranda düzenledim. Nasıl bir akvaryumda ve ne şekilde denediniz bilemiyorum ama toplamaması normal geldi bana. Yeni bir protein skimmer takılmasının ardından hemen toplamayacağı gibi su emişine veya içine yem atıldığında onları atık kabına atacak diye bir kuralı yoktur. Zaten o kadar oynamadan ve kurcalamadan sonra düşen redox değeri yüzünden 4-5 saat kendine gelemez.

Bence biraz kullanımını ve çalıştırmaya başlama şeklini araştırın. Daha doğrusu nasıl çalıştırdığınızı,sump su seviyesini yazın.

Ses sorunu yok ve ps geçen gün incelediğim kadarıyla oldukça kibar ama ölçülerine bakmadım.

Saruman bunu beğendi.
  6. tolga66

tolga66

İsim:
    tolga argün
    Toplam 400 litre bir tanka koyup denedik. Tankta aqua medıc 3000 blue vardı. Onu çıkarıp nac 66'yı deneme amaçlı takıp çalıstırdık. Tank sadece balık tankı tangler var. Dediğim gibi sorunlar oluştu.Su seviyeside 30 cm di. Bu su seviyesinde ne fark ediyo aydınlatırsanız çok sevinirim. Nac 66'yıda gösterdıği gibi uygun yaptım. sizce sorun ne olabilir bunların haricinde?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Su seviyesi yani sumpun su seviyesi biraz yüksekmiş ama yine de toplama yapar. Fakat dediğim gibi yeni ps hemen başlamaz ve yem gibi maddeler içerisine atıldığında yani el ayak fazla sokulduğunda toplamaya başlamasını beklemek gerekir.

Ps gövdesi içindeki su seviyesini nerde bıraktınız yani köpük nerede başlıyordu ?

8. tolga66

tolga66

İsim:
    tolga argün
    Onun su çıkış vanasıyla oynayarak çeşitiı yerlerde denedik ama yemleri geri sampa verdi. Sizce değişmeli miyim yoksa dediğiniz gibi düzelir mi?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toplamaya başlamamış bir ps elbette yemleri sumpa verecek, hatta toplayan ps dahi verecektir boyuta göre. Yazdığım gibi ps'yi bağlayın ve sabırlı olun yem vs atmayın bir yerlerine toplamaya başlayacaktır.

Sump içindeki çalışır halde konumunu gösteren fotoğraf veya video eklerseniz daha iyi fikir sahibi oluruz.

10. tolga66

tolga66

İsim:
    tolga argün
    Tabi tek sorun yemleri geri vermesi değil. Resimdekiler gibi köpük yapmıyordu. Sadece çaydanlıkta su kaynatıyo gıbı kaynama yapıyodu köpük yapmıyordu.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava emişinde sorun yoksa yani motor hava emişini yapıyorduysa geriye sizin el, ayak ve yem müdahaleleriniz yüzünden tabana vuran redox değeri yüzündendir ve aşağı yukarı kaynayan su görüntüsü her bu şekildeki ps için geçerlidir.

Yayınlayın bakalım duruma...

12. tolga66

tolga66

İsim:
    tolga argün
    Tamam daha kurmadım malzemelerimi aldım. Haftasonu kurarım ve videosunu çekerim. Çok teşekkür ederim bİlgıler için. o zaman değiştirmiyorum iyi geceler tekrardan çok teşekkürler...

13. SertkanPetshop

SertkanPetshop

İsim:
    Kağan Yurdakan
    Merhabalar,

Tanıtım için teşekkürler. Mevcut ürün hakkında model ve fiyat listesi aşağıdaki gibidir...

BUBBLE MAGUS NAC3 100L-300L 150 TL

BUBBLE MAGUS NAC5A 300L-500L 200 TL

BUBBLE MAGUS NAC6 400L-600L 240 TL

BUBBLE MAGUS NAC7 500L-700L 300 TL

BUBBLE MAGUS NAC66 800L-1200L 430 TL

BUBBLE MAGUS 150 PRO 600L-800L 570 TL

BUBBLE MAGUS 180 CS 700L-900L 700 TL

BUBBLE MAGUS 155 E 1000L-1500L 1100 TL

BUBBLE MAGUS 200 E 1000L-1500L 1100 TL

BUBBLE MAGUS 220 CS 1200L-1700L 1350 TL

BUBBLE MAGUS 250 S 1200L-1800L 1150 TL

BUBBLE MAGUS 255 E 1500L-2000L 1950 TL

BUBBLE MAGUS 300 PRO 1000L-2000L 1800 TL

BUBBLE MAGUS 600 PRO 2000L-5000L 3000 TL

BUBBLE MAGUS 155 PRO 600L-800L 650 TL

14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Siz sanırım Ticari üye statüsünde değilsiniz Kağan bey.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kaan Bey ürünler elinizde bulunuyor mu ?

Ticari üyeliğiniz hayırlı olsun.

16. SertkanPetshop

SertkanPetshop

İsim:
    Kağan Yurdakan
    Talep doğrultusunda ürünler temin edilir. Türkiyenin her yerine de kargoyla yollanır.

Teşekkür ederim.

17. salih guler

salih guler

İsim:
    salih guler
    Cevap: Bubble Magus Protein Skimmer'lar..!

selamlar eger elenızde varsa nac 66 ya ıhtıyacım var . bırde ufak bır sorum olacak bu ps de pıslıgın toplandıgı hazne yanı cıkarılıp temızlenen bolumunun yukseklıgı kac cm dır acaba ?sump dolabıyla ılgılı yukseklık sorunum var mevcut sump yukseklıgım 45cm ve dolabı 65cm yanı cıkarıp temızlemekle ılgılı bır sorumun olmayacak sa cıddı bır alıcıyım akvaryum boyut 150 60 60

Sayfayı Paylaş