1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bangaii Cardinal Ve yumurtalari

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Scarface__ tarafından 6 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    Merhabalar cift oldklarndan bile haberm olmayan cardinalimin agzi yumurta dolu oldgunu farkettm.Dun ciftlesme gbi hareketler yapiyorlardi ancak aldiris etmedim.Bugun ise baya bi sis oldugunu gordum.Ne yapmam lazim yavrular cikar mi nasil bi yol izlemeliyim yardimci olrsanz sevinirim
    Video cektm ancak yuklenmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kings of the Amazon, burak ozu ve YMR_AY bunu beğendi.
  2. Hayırlısı olsun.(İsminizi belirtmediğiniz için nasıl hitap edeceğimi bilemedim)
    Bu aşamadan sonra yapmanız gereken, sabırlı bir bekleyiş süreci ve inşalllah yavrular çıkarsa emekle büyütmek.
    Çift eğer ilk defa yumurta alıyorsa, acemilik dönemi olduğu için erkeğin ilk seferde yumurtaları taşıması zor. Erkek yumurtaları ilk seferde taşımaz ise endişelenmeyin, erkek tecrübe sahibi oluncaya kadar sabırla beklemeniz gerekmektedir, ikinci yumurtlama yaklaşık 25-30 gün sonrası olur. Yaklaşık ilk bir hafta kadar bir zaman erkek yumurtaları taşırsa, kuluçka dönemi sonunda (23-27 gün) yavruları görürsünüz. Kuluçka süresi sonuna doğru erkeği bir yavruluğa ayırırsanız taşıdığı yavruları düzenli olarak buraya serbest bırakır (erkeği kusturmayı sakın denemeyin, kusturursanız daha sonraki yumuraları taşımıyor), tüm yavruları bıraktıktan sonra erkeği ana tanka salmanız gerekir. Yavrular ilk çıktığında yumurta keseleri sayesinde ilk bir iki gün kendi kendine beslenir, sonrasında günlük hazırlayacağınız artemia düzenekleri ile artemia çıkartıp sabah ve akşam düzenli beslemeniz gerekmektedir. Yavrular ilk çıktıklarında yaklaşık Lepistes yavruları boyutundadır, ilk hafta çok hızlı bir şekilde büyütler alt ve üst yüzgeçler çıkar ve renk almaya başlayıp anaçlara benzerler.
    Başlangıç için size söyleyebileceklerim bunlar. İnşallah tamamına erer ve yavruları yüzer halde görürsünüz, güzel bir duygu. Sağlıklı hobiler dilerim.

Scarface__ bunu beğendi.
  3. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    Cok tesekkur ediyorum zaman ayirip bilgilendirdiginiz icin Sizin konunuzu gormustm öm atip bilgi isteyecekken konuyu farkedip cevap yazarak sevindirdiniz..Suan gozlemlereyerek yumurtalari basarili bi sekilde tasimasini umut ediyorum.Kulucka zamani gelince dediginiz gibi yavruluga ayiracagim.Umarim sizin gibi bendr basarili olurum..Cok tesekkur ediyorm iyi dilekleriniz icin gorusmek uzere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş