1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquabee Deniz Akvaryumu Kafa Motorları?

Başlığı 'Reaktörler ve Kafa Motorları' kategorisinde Saruman tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Merhaba arkadaşlar, bu hafta kafa motoru işini netleştiriyorum, bayağı araştırdım, malesef Aquabee den daha az elektrik tüketen bir motor yok. Bu benim kafamda şüpheler oluşmasına neden oldu.Tankım için 2000Lt/h lık bir motor düşünüyorum. Aquabee 15 watt, aynı kalitede diğer motorlar ise 35-40W arası elektrik tüketiyorlar.

İki motor arasındaki 20-25W lık fark, 1 yılın sonunda faturaya yaklaşık 40-50 TL olarak yansıyor.

Şimdi sormak istediğim? Aquabee 2000 sizce 15w lık bir motor ile 2000lt'nin hakkını verebilir mi? Benim 140-150 litrelik tankım için debi düşsede Aquabee yeterlidir diyebilirmiyiz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Aquabee Kafa Motorları?

Aquabee 2000 yeterli gelir 140 litre bir akvaryuma. Debisi kolay kolay düşmez. Güzel motorlar gerçekten, zaten neden 2000 saat litre diye yazışmıştık. Bu şekilde bir kurgu yapılırsa verimli olur, hareket güzel hocam.

Saruman bunu beğendi.
  3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Çok teşekkür ederim Temel bey, bir kaç gün ikinci ele düşecekmi diye bakıyorum balıkcım: Eğer bulamazsam kesin siparişi Aquabee den yana kullanacağım, hadi hayırlısı bakalım.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İkinci el konusunda zaten hocam dikkatli olursun sanırım. Fiyat kıyaslamasını yaparken alınacak ikinci elin kullanılmışlık süresi vs dikkatinde olursa iyi olur. Hayırlısı elbet ama motor işinde başından bu kadar titiz olan neler başarır akvaryum ortaya çıktığında hayal edebiliyorum, tebrikler...

Saruman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş