1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aksu Reef Akvaryum Kurulumu ve Gelişimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde harfuzmani tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Herkese bir kurulum konusunda daha yeniden merhabalar diliyorum.Elimde olmayan bir sebepten tatsız bir sonla karşılaşan diğer tankımı daha büyük ve daha dengeli kurma yolunda karar vermiş, bu yönde uygulamalara başlamış bulunuyorum.Tank kurulumu konusunda bana yaşatılan hezimetler sonrasında yeni tankımı inşallah portalımız dıy ustası Özkan hocam ile birlikte kuracağız.
    Diğer tanktan ekipman olarak elimde bir çok materyal bulunmakta, bunlara yeni ilaveler ile sorunsuz bir kurulum olmasını temenni ediyorum.
    Yeni tank konusunda beni tekrardan cesaretlendiren başta eşim ve çocuklarıma, Bursa tayfasına, tersini söyleyerekte olsa kamçılayan Temel abi'ye, portalda konuma temennilerini eksik etmeyenlere ve en çokta beni büyük bir külfetten kurtaran Özkan hocama teşekkürü borç biliyorum.

Kullanılacak tank ve ekipman listesi :

Tank :180x120x60 (ön ve yan camlar extra clear,15mm)
    Sump : 110x60x50
    Refigium : 75x45x60
    Ps. : Vertex 300
    Akıntı motoru : Vortech mp 40 - 4 adet
    Kafa motoru : Reef octopus water blaster hy 7000 - 2 adet
    Armatür : Sfiliogi 2x250 Mh + 8 x54 T5
    Soğutucu : Helia 500a
    Canlı kaya : İthal 120 Kg civarı
    Kum : Carebsea arag alive special grade 70 Kg civarı
    Dozaj Pompası : GHL SA4
    Ca Reaktörü :Schuran - jetstream1
    Medya reaktörleri : ******
    Kapalı devre pellet reaktörü : Dıy imalat

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bana teşekkür etmeyi unutmussun Hakan :p :D Hayırlı ugurlu olsun. Bu kurulumlarin en guzel tarafı o çocuksu heyecanı tekrar yaşamak ve daha önemlisi şu da şöyle olsaydı denen herşeyi yapabilme imkanın olması. Bir oncekinden daha guzel olması dilegiyle ;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harfuzmani bunu beğendi.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İşte beklediğimiz karartemo11

harfuzmani bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kararın hayırlı uğurlu olsun abi, emin eldesin, bu sefer sorunsuz olur diyorum...;)

harfuzmani bunu beğendi.
  5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Özkan'ın baklavasıda iyidir.

Courageous bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Hakan sıkıntısız olsun inşallah.

harfuzmani bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Hakan, insan psikolojisini forumlarda çözdüm. Ne yapayım bazıları senin gibi bırak bu işleri git balık tut deyince cesaretleniyor.:D Ustaya inat demişsin konu başlığında, ne ustası bu acaba? 32mm borudan İstanbul kanal suyunu geçiririm diyen ustalardan mı?:D

cesur, murat parin, MESUT_KERİM ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Boşver Temel abi anlayan anlar, benden uzak olsun yeter.Nerden ne geçiriyorsa geçirsin, yolu açık olsun.İnşallah başkalarının canını da sıkmaz, yaptığım konuşmayla esnaflığın ne demek olduğunu umarım anlatabilmişimdir.

Mesut sende konumda temennide bulunanlar arasındasın atlamadım yani. :) Hepiniz sağolun.

Teoman abi ne baklavasıymış o?

Bu arada ölçülerimiz 180x120x60 olacak, 15mm ve 3 taraf ekstra clear camdan yapılacak.Mobilyasını yine diğerinde olduğu gibi demir profilden yapıp, üzerine mobilya giydireceğim.Sump olarak eski sumpı kullanmaya devam edeceğim ölçüler 110x60x60.
    Sisteme refugium eklemesi düşünüyoruz, tankı toparlayınca ölçüler ortaya çıkacak.

cesur, sinsitilki, murat parin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hakan profil konusunda firinlanmis ahsabi bir düşünsen? Benim profiller senesi dolmadan boya altindan pas kusmaya başladı :(

10. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Hakan kararın hayırlı olsun.İnşallah her şey dilediğince olur.

sinsitilki ve harfuzmani bunu beğendi.
  11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mesut polisanın bir boyası vardı onu kullanınca çok dayanıklı oluyor.Ayrıca benim sump yan odada olduğu için çok sorun olmuyordu.Gerçi bu sefer tank altına refi ve karantina kuracaz ama çok etkileneceğini sanmam.

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Alta havalandırma yap o zaman dediğim gibi benimki boya altindan kustu pası.

13. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Hakan hayırlı olsun, inşallah bu sefer gönlüne göre olur.
    Elimizden geldiğince bir alo kadar yakınız yardıma :)
    Teoman abi ye ne zaman gitsem tatlı götürdüğümden takılıyor, sevdiğiniz bir tatlı varsa sipariş alırım.
    Bursa benim ikinci memleketim sayılır, sayende gelmek gezmek nasip olacak.

Mesut güzel bir boy ve havalandırma ile sorun olmaz, azda olsa ne yaparsan yap kusma olacak ama çok sorun çıkarmaz.
    Kesin çözüm Jotun endüstriyel gemi boyası, bu işin ilacı bu.

YIKIKTEMO ve harfuzmani bunu beğendi.
  14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Polisanın hammerrite diye bir boyasını kullanmıştım, sanırım dediğin boyadır Özkan hocam.Bülent abinin tavsiyesiydi, boya biraz pahalı bir boya ancak hakkını veriyor.Kullanırken direk metale sürülmesi gerekiyor, astar falan kullanılmıyor.

15. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
  16. Hakan abi yeni kararın hayırlı olsun :) Baya bir detaylı kurulum geliyor sanırım, güzel ve iddialı olacağa benziyor.
    Sump bölümü yerine refi ve karantina tankı olması güzel olmuş, Aksu'dan iddialı yeni proje diye değiştir bence başlığı :D
    Latife bir yana sevindim abi başlığı görünce, hayırlısı ile evladiyelik bir proje ve akvaryum olur inşallah.. Takipteyim.temo2

:portaliseviyoruz:

Courageous ve harfuzmani bunu beğendi.
  17. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Firinlanmis ahsabi değil ama Emprenye edilmiş ahsabi tavsiye ederim. Çam bunun için idealdir. Mobilyanin kapaklarını membran tavsiye etmem. Düzgün yapismamis olursa nemden etkilenir ve şişer. Menteselerde paslanmaz bulabilirseniz çok uzun ömürlü olur. Sanıyorum Häfele de vardı. Salice diye bir ürün vardır Menteşe markası onlardan temin edilebilir. Tabi vidalarini da paslanmaz bulursanız 10 numara olur.

Metal boyandiktan sonra ahşap ile kaplanabilir ancak Mdflam gibi bir malzeme ile kaplanacak ise açık yer bırakılmamalıdır. Yoksa ahşap sisecektir.
    Tavsiyem mat lake yapılmasıdır. Ancak kalitesiz olmamalı aksi halde mdflamdan daha çabuk deforme olur.
    Anlayacağınız ham mdf kalan yerler muhakkak izole edilmeli. Silikon gibi bir şey ile sivama yapabilirsiniz yine de çok sağlıklı değildir.

Bir mobilya imalatçısı olarak söyleyeceklerim bunlardır.

suret, Alparslan, cimlikaya ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  18. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Hakan abi ,hayırlı olsun tekrar . Burada elimizden ne gelirse ben de yardıma hazırım

Courageous ve harfuzmani bunu beğendi.
  19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ya konu açmışsın hiç söylemiyon abi. E hadi yüzme havuzuna doğru gidiyor bu iş 2 sene sonra bahçeye kurar sonra da balıklar ile beraber yüzeriz .

Şaka bir yana yaşadığın sıkıntıyı yakından bilen biri olarak sabrını ve kişiliğini takdir ederim başka biri olda sana bu olayı yaşatan kişiye demediğini brakmazdı herhalde .

İos tan online

MESUT_KERİM, Courageous ve harfuzmani bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Olayı güzel anlatmışsın abi, bilgi için kendi adıma teşekkür ederim...:)

Pennywise bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş