1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım balıklarım ölüyor

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde m.sakarr tarafından 2 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. m.sakarr

m.sakarr

İsim:
    muhammet
    Merhabalar 3 gğn çnce akvaryum kumunu değişdirdim ve sıfırdan kurulım yapdım 3 gğn boujnca hersey normaldi ama birden balıklarda anlamadığım hasdalık öeydana geldi teler teker ölüyorlar 2 tanesi dipde hareketsiz duruyor birisi filtre üstünde sabit saklanıyor bi taneside su yüzeyinde hareketsiz duruyor günlük yüzde 50 su değişimi yaptım sıcaklığı 30 derceye cıkarttım akvaryum suyuna kaya tuzu ekledşm nafile ekeldiğim sularda 24 saat bekletişmiş ve seranın sü düzenleyicisini kullanıyorum lğtfen yardımcı olun cok üzülüyor ve panikliyorum baslarından ayrılamıyorum[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Balıklarda benim gördüğüm mantar var, çok emin değilim ama gördüğüm o. Su değişimi falan İşe yaramaz. Akvaryumcuya gidip uygun ilacı alın bir an önce

m.sakarr bunu beğendi.
  3. m.sakarr

m.sakarr

İsim:
    muhammet
    Sanırsam evet mantar var metilan mavisi tuz ve. Mantar ilacı aldım bugün son 3 balık kaldı inş bunları kurtarırım ana tankıda denenfrkde ettim 2 3 gün bi bos çalıstıracağım 3 4 gğn tedavi etmeye çalıscam inş başarılı olurum

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. cceren.8

cceren.8

İsim:
    Ceren
    mantar nasıl anlaşılır

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Balıklarda bariz amonyak zehirlenmesi var. Eğer hala yaşıyorlarsa su değişimi yapmak ve bol oksijen vermek gerekir. Aslında en ideal çözüm düzeni oturmuş bir tanka transfer etmektir. Kendi sisteminize de sağlıklı bir tanktan, tercihen filtre içerisinden su aşılaması yapın.
    Temizlik yaparken filtre düzeneklerini çok fazla çok fazla kurcalamayın. Unutmayın ki asıl temizliği bu filtreler değil, biyolojik sistem yapar. Filtreler kaba atıkları toplayıp, bunların zamanla çürüyerek sisteme daha fazla yük getirmesini engeller.

Balık üzerinde genellikle pamukçuk ya da iplik uzantısı şeklinde görülür. Mantar tedavisi sonuçlandıktan sonra o bölgede doku kaybı görülme ihtimali her zaman vardır. Mikofish tarzı ilaçlar, hastalığa karşı etkendir. Dozaj konusunda dikkatli olunmalıdır çünkü bu tip ilaçlar bakteri sistemine de zarar verebilir.

Sayfayı Paylaş