1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ACEMİ AKVARYUMCU AKVARYUM KURUYOR

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde GÖKHAN2772 tarafından 26 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Arkadaşlar Merhaba,

ben küçük bir akvaryumda melek balığı besliyodum ama gıcık aldım boş durmalarından onları verdim ciklet aldım onlarda kavga edince onları verdim 11 tane yavru ciklet aldım iki tanesi sarı prenses 3 4 tanes golden yani beyaz zebra ciklet kalanıda gri çizgili zebra ciklet akvaryum küçüktü ve akvaryum izlemeyi sevdiğimden büyükce bi akvaryum aldım 1 metrelik akvaryumlar 130 160 lira felandı 2.el bi akvaryum aldım 1 metrelik 50tlye onu güzelce tuzlu sirkeli suyla temizledim duruladım sonra yerine kurdum dengesini ayarladım ilk başta denemek için bir karış su koydum sızdırma felan yok sonra suyunu tamamladım 5 vatlık bi motor vardı küçükten kalan onu taktım 1 gündür bekliyor şuan dinlendirmek gerekiyormuş okudugum kadarıyla bugünde akvaryumcuya gittim mercan kırıgı alıcaktım bulamadım 3 4 akvaryumcuya sordum midye kırıgıda olur dediler 10 kilo midye kırıgı aldım sobo marka 25 whatlık iç filitre aldım rs electrial marka hava motoru aldım dizayn için hava borusu aldım biraz hafif kaya aldım dekor vermek için beyaz ceviz büyüklüğünde taş aldım 10 15 tane yine dekor için ben bu akvaryumu kurucam dinlenincede yavruları oraya alıcam ama akvaryumcular zebralar sarı prensesi rahat bırakmaz dediler nasıl bir yol izlemeliyim kurdugum sistemde gördügünüz bir eksik varmı ben ilk defa akvaryum kuruyorum değerli görüşlerinizi bekliyorum akvaryum resimlerini ve videosunu ekliyorum aşağı,
    Ayrıca akvaryumun kapağı yok bugün serteştirilmiş mavi strafor aldım onu akvaryuma göre kesip biccem ortasına havalandırma yolu yapıcam bide led döşeyecem ama o malzemeyi güzel bişekilde kaplama yapabiliceğim bildiğiniz bir malzeme varmı akvaryumun arka fonu içinde kırtasiyeden bi fon kağıdı almayı düşünüyorum öğrenci olduğum için bütçem fazla yok yardımlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    bak güzel olmuş dekor icin begendigin kayaları ve testi güzelmiş. şimdi akvaryumcundan taban icin ince kum iste silis kum olur argonit kum olur mercan kırıgı bulabilirsen olur fiyatı hangisinin uygunsa onu al. renkli boyalı şeyler degil bunlar dogal kumlar unutma. birde bir iki parca kaya testi daha olursa güzel olur.
    bunlarıda güzelce sert akvaryuma sonra bırak motor calışsın bir süre beklesin balıkları aktarmadan önce

3. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN

Ufuk abi saygılar,

akvaryumun son hali böyle dediğin kumlardan buldum ama mütçem yetmedi kilosuna 7.5 dediler akvaryumdan pahalıya gelcekti bende midye kırığı aldım 3 5 kişi sordum ciklet için olur dediler akvaryumun sadece kapağı eksik onada xps die sertleştirilmiş strafor aldım ledli güzel bişi yapmaya çalışıcam şuan suyun bulanıklığı gitti hala balıkları koymadım bugünde çalışsın boş boş ondan sonra koycam balıkları

4. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Düzenli aralıklarla dizdiğin beyaz taşları çıkartırsan ya da biraz daha dağanık dizersen daha doğal görünebilir

5. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Haklısın aslında orda hava ortumu vardı ona destek olarak koymuştum eve geçince bi üstünden geçeyim oranın yorumun için teşekkürler.

6. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    vantuzlarla alt cama yapıştırabilirsin hortumu taşlar yapay göstermiş

cystein bunu beğendi.
  7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    nerde o renkli boyalı beyas misket gibi taşlar dolu tank nerde bu şimdi biraz dogaya benzetmeye calış düzenlilik yerine degişik bir tasarım yap. sonrasında artık elini kolunu sokma suya bırak biraz durulsun. balıklar yerine gectikten sonra bakarız gerisine

8. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    tamam abi teşekkürler yardımların için

9. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Üstüne koyduğun mavi köpük tüm üstü kapatıyor sanki? Hava alacak açıklık bırakırsan daha sağlıklı olur

10. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    tabi tabi ben onu sadece video almak için koydum bugün eve gidince ona mavi kaplama aldım şekilli bişekilde kesicem mesela aklımda şöyle bişi var

ÖN TARAFA Bİ HAVALADIRMA YAPCAK ALTINADA LED ŞERİT DÖŞİCEM SİLİKONLU LED ALDIM DİREK YÜZEYİNE YAPIŞTIRSAM SIKINTI OLMAZ HERALDE

11. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Ben şimdi bu akvaryuma 11 tane yavru ciklet koyucam 2 si sarı prenses kalnı beyaz ve gri çizgili karışık zebra ciklet zebra ciklet ile sarı prenses yaşarmı ben akvaryumu biraz daha mavi prenses sarı prenses ve yunus ciklet almak istiyorum görüntüleri çok güzel balıklar bide vatoz almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

12. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Merhabalar,

Akvaryumumun son hali aşağıdadır

hafta sonu bikaçtane daha canlı almayı düşünüyorum mavi sarı prenses yunus gibi değerli yorumlarınızı bekliyorum

13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    balık falan alma bir süre izle bakalım nedir ne olacak nasıl gidecek. sonra karar verirsin bak güzel oldu böyle

14. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Çok sevdiler abi yeni yerlerini kayaların altından geçiyolar geziyolar arada bir sürü halinde gidiyolar süoermi görüntü çıkıyor ortaya

Sayfayı Paylaş