1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aşırı hızlı çoğalan beyaz minik bocekler

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde halit7502 tarafından 30 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Merhabalar yaklaşık 4 aydır kurulu boş çalışan bir akvaryumumum var. Ölü kayalarimin canlandırmak için yaklaşık 4 senelik bir akvaryumun sumpuna 1aydir yerlestirmistim.kendi akvaryumuma ekledikten sonra minik 2-3 mm civari, beyaz ,antenli biraz hızlı hareket eden, bazılarının kafasında hafif turuncular olan yaratıklar görmeye başladım attığım yemler sabah yokoluyordu bı baktım ki sayıları şu an yüzlerce . Kayaları koyduğum akvaryumun sumpuna baktım elyaf üzerinde yüzlerce var. boyutları yine aynı buyumuyor anladığım kadarıyla. İnce uzun bir omurga anca seçiliyor hayvanda. Resim çekemedim dalgalanma oluyor çok yaklastirinca makineyi sadece uzaktan çekip zoomlayabildim.
    Bu canlı sorun olabilecek istenmeyen bir şey mi sisteme, ekleyecegim balıklara zararı olur mu?
    Bugün crs tankimi başedemedigim planarialar yüzünden bozdum acaba bu da benzer bir akıbete mi ugrayacak

Ekli Dosyalar:

2. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    başlık çok ilgi çekici olmadı:) zararlı bir pod türümüdür ya da kum kurdu dedikleri şey midir

3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Bence fotoğraf çok iyi olmadığı için kimse bir yorum yapamamış.

4. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Cekemedim bı turlu ama kuyruğu kıvrık değil antenleri kendinden uzun neredeyse ve kuyruğu çatallı

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Şuna mı benziyor? :

6. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Daha ince ve uzun kuyruk kısmı daha dar ve kırmızı şeridi bu kadar net degil ama oldukça benziyor

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Zararsız bir isopod türü, balık ekleyince bir şey kalmaz.

halit7502 bunu beğendi.
  8. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Çok şükür inşallah bundandır balıklara zarar verecek türlerden bişey olmasın da börtü bocekten her türlü biyotopta çekmiştim vardir.

9. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    Türü ne acaba bunun şu an bakıyorum da benzetemedim bendekiler en boy oranı na göre çok uzun kalıyor

10. halit7502

halit7502

İsim:
    halit il
    yeni video

Sayfayı Paylaş