1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x50x50h Kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Moliro tarafından 10 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Yumurtlama bittiginde anemon eski haline doner ve yuva; :)

zorvolkan, hiter, WELLY ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Maşallah dostum, genel bir video istiyoruz :)

3. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Uzun süre sonra merhaba, aylar yıllar sonra bir ses vereyim istedim

Akvaryum kurulalı 3 yılı geçmiş, maksimum bakımsız durumda ama tuhaf şekilde bir sorun yok akvaryumda, sanırım oturmuş su kaya muhabbeti bundan yapılıyor.

Bu süreçte genel geçer kabullere çok ters işler yaptım, daha doğrusu aslında hiç bişey yapmadım :) ama beklentilerin aksine sonuçlar kötü durumda değil, söyleyeceklerim tavsiye olarak algılanmasın lütfen ama bu süreçte öğrendiğim en önemli şey sistemi kurcalamamak oldu, nereyi kurcalarsan başka biyer bozuluyor,

- 3 yıldır dönüyor tank, 1.5 yıl kadar önce ev taşıdım ama evi taşırken tüm suyu ve tüm kayaları hasarsız transfer ettim, aslında sistem bozulmadı desem yeridir yani, zor bir taşınma oldu ama sistemde bir bozulma olmadı,
    - 1 yılı geçti, su değişimi yapmıyorum,
    - PS yi okadar kuru toplama ayarına almışımki 4-5 ayda doluyor, 4-5 ayda bir PS temizliyorum,
    - Aydınlatmamın fanı bozuldu, gün döngüsünde pik zamanlarda ısıtıp kendini kapatıyor, bir süre soğuyup sonra tekrar devreye giriyor, hala elim erip fan tamirini yaptırmadım, ( bu etkiliyor aslında biraz anemon ve mercanları, bunu yaptırmak lazım bi ara)
    - Balık beslemeyi yaklaşık 2 günde bir falan aklıma geldikçe yapıyorum ama bol yemleme yapıyorum, tüm balıkların formu gayet iyi durumda, 8 gün tatile gittim yine yem falan bırakmadım, döndüm hala tombul formları duruyordu, sanırım akvaryumdaki yosunlar, böcekler vs yetiyor kendilerine,
    - Cam silme konusu sıkıntılı, 1-2 ayda bir falan içerisi görünmez duruma geldikçe cam siliyorum,

Aslında işin özü 2 günde bir aklıma geldikçe yem vermekten başka hiçbişey yapmıyorum, buna karşılık bir sorun görünmüyor. 2 yıl sonra dün merak ettim test yaptım, eğer testlerim bozulmadıysa test sonuçlarımda kötü değil, normal görünüyor.

- 4 tang de s boy alınmıştı, 3 yıldır beraber büyüdüler, bugüne kadar bir sorun olmadı, formları gayet iyi durumda hepsinin ama son birkaç gündür kahverengi olanı biraz sıkıştırıyorlar nedense, yıllar sonra balık kaybı yaşayabilirim gibi duruyor, biraz hırpalamaya başladı yellow brown u.
    - palyaçolar anemonun içinde rahatlar, sürekli yumurta veriyorlar, tabi bakacak toplayacak uğraşacak durum olmuyor, yumurtalar çıkıyor sonra bidaha yumurtluyorlar periyodik olarak,
    - anemonlarda bir tepki yok, renkler vs iyi durumda devam ediyor, gelişiyorlar büyüyorlar,
    - mercanlar su durumundan pek etkilenmiyorlardıda ışıktan biraz etkileniyorlar son dönemde gibi görünüyor, ışığın fanını yaptırmak gerek anladım bunu,
    - Turbo snailler ilginç bi şekilde ara ara ürüyorlar, bakıyorum sayıları bazen çok artıyor sonra tekrar azalıyor.

Bunun haricinde bir durum yok, uzun süre sonra cam silip içi görünür duruma gelince foto çekeyim dedim, paylaştım, rutin bakımsızlıkta devam ediyoruz...

Gökşen ÜNER, Erdem., hiter ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    :okey::nazar:

5. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Bir güncelleme alsak durum ne acaba dostum :)

Sayfayı Paylaş