1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50*65*45h Kurulum tavsiyeler

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde 001ruination tarafından 27 Haziran 2020 başlatılmıştır.

1. 001ruination

001ruination

Öncelikle merhaba

Uzun tatlı su maceralarından sonra artık zamanı geldi sanırım diyerek başlayalım öncelikle ekipmanlar parça parça alınacak malum Temmuz 4 de nişanım var bir anda ikisine yüklenemem sanırım. Benim için daha iyi oldu bol bol okuma fırsatım oluyor

1) protein Skimmer konusunda fluval sea ps1 veya hydro slim skim 250 arasında kaldım

2) Bodrum’da yaşadığım için forumda varsa bu bölgede yaşayan destekleri yardımları ve bilgileri için şimdiden teşekkür ederim. Burada istediğim akvaryumu kendim yapıcam yapan yer yok hele bu dönemde kimse yanaşmıyor nelere dikkat etmem gerek. Eni 65 bırakıyorum 15 cm sump olacak böylece hem su miktarımı maksimumda tutucam hemde görüntü kirliliği olmayacak

3) dalga motorunu hydro 1600 veya rw4 düşünüyorum yeterlimi ?

3) kafa motoru olarak eheim compact on 600 düşündüm.

4) almam gereken olmazsa olmaz katkı ve testler nelerdir mesela

5) en can alıcı armatür bundan 3 sene önce ali expressten minik 1 w ilk Powerledlerden lamba yaptırmıştım kafamdaki ölçü yine buydu renkleri ayarlamıştım 60 derece lens takılı aşağıdaki görsel temsili ürünün renk dizilimi farklı

Şimdilik bukadar biraz araştırdım ama tecrübeye ihtiyacım var açıkcası[​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hiter bunu beğendi.
  2. 001ruination

001ruination

Hydor slim skin 250, jebao sw 4 dalga motoru ve tuz ölçer alınmıştır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş